Někdo dělá z lidí totálního hlupáka jako za bolševika (beránku otřes se) na dotace: my vás budeme strašit a vy nám posílejte penízky, hlásá ministr za životní prostředí  Brabec z ANO. Tak za prvé: dva roky bylo sucho a teplo a příroda začala ničit díky kůrovci staré stromy. Jasně, že padlo i pár mladších. Nyní příroda ničí kůrovce. Za druhé, prý chudáci lesáci musí dostat další dotace, neb nemají zisky a prodávají méně než za polovinu.

 

 

Kam šly zisky majitelů lesů, když dříví raketově stoupalo, nebo ho prodávali do Rakouska a Německa?

Kdo lže, ten krade, je staré přísloví.

Dotace značky "Dešťovka" vystřídají možná dotace "Suchovka", protože často prší a je sychravo.

Má nás někdo za idioty?

 

 

Fakta: když je vlhko a relativně teplo, jsou aktivní plísně a houby, které kůrovce napadnou. A přesně toto počasí je nyní. Drtí kůrovce a tak je na čase, aby byly vyhlášeny dotace na jeho ochranu. (samozřejmě ironicky)

Ale co už ironie není? Ministr Brabec by měl jasně vysvětlit rozpory: cena dříví klesla až na polovinu a na pomoc Šumavy a Krkonoš muselo dát životní prostředí od ministra Brabce další 40 milionovou dotaci. Další kolosální podvod, nebo někdo zneužívá dotace, pane ministře? (Jasně, pokud si někdo v místě kalamity sám nařeže a naštípá, tak je to levné. Ale i na panském v době kalamity bylo dřevo levné)

 

Já tu slevu nechci zadarmo aneb prodej dřeva

po zlevnění o 50%

 

 A i odjinud

 

A třeba

 

Bylo by dobré, kdyby s námi vláda hrála férovou hru. Kdyby nám řekla: komunismus a socialismus (NE)skončil. Že si v době úrodné (dokonce i neúrodné) Bakala a vedení vytáhlo desítky miliard z ostravských dolů a že propouštění nyní zaplatí obyčejní lidé z daní. Že se záhadně utlumuje těžba a Poláci těžbu rozšiřují, i když naši lidé protestují, protože to dokonce ohrožuje spodní vody. Že zemědělci dostávají dotace na jaro, léto, podzim i zimu, zatímco skutečné množství masa a obilovin se tenčí. Že Rusové jdou opačnou cestou a v mnohém už jsou přes sankce největšími vývozci na světě, ač jsme se jim před patnácti léty smáli, že chcípnou hlady. Že Evropská unie je přesouvání bídy a dluhů k ještě větší bídě střední vrstvy a jenom díky moudrosti našich předků a historicky staletému průmyslu se ještě v ČR nehroutíme, i když se místo průmyslu nadouvají sklady a  bohatnou developeři. 

Že Evropská unie už se systémově dostala na roveň RVHP, pouze sídlo odešlo z Moskvy do Bruselu a je jen otázkou času, kdy nás požerou dluhy, které údajně nemáme. A že už toho mají lidé v Evropě, ale i v USA plné zuby: bohatí bohatnou a chudí chudnou. Nějak se nám ta úžasná prosperita založená na dluzích vymkla z kloubů a lež stíhá lež!

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Ja

  Vyvoj cen v Cesku po sametu:
  http://www.zvedavec.org/komentare/2019/11/8101-pokrok-za-tricet-let.htm

  Havloidi, Klausove a vsichni zlodeji co jste tuto zemi rozkradli si muzete kecat co chcete! Tady jsou fakta!

 • V odpovědi na: Ja

  Pouze technická: se Stworou souhlasím, pouze to nesouvisí s privatizací, ale se vstupem do EU. Například normy na potraviny byly zrušeny před vstupem jako podmínka vstupu, protože k nám západ ten šunt nemohl vyvážet. Normy to nepustily. Zjistěte si. Nebo cukr a cukrovary. Lze vše dohledat a vždy oznámil Brusel, že je to v zájmu Evropské unie a pokud neposlechneme, budou sankce. A tak se děje dodnes.

 • Ja

  V odpovědi na: Petr Pokorný

  EU a CR tak vyhovely ziskum nadnarodnich korporaci na ukor kvality potravin pro obyvatelstvo. Zruseni norem byl jednim ze zlocinu na lidech pri vstupu do EU. Zaroen s tim byl trh zapaven a zapade uz neprodejnymi lezaky.

 • Ja

  Delaji to jako komuniste. Tenkrat mluvili o snizeni cen a my tomu rikali zvnizeni cen! Tady je jasne, proc nas zapad potreboval nahnat mezi sve kolonie!!!!!

 • *

  Pozor, zásadní chyba! Nepleťte si socialismus s korporátním fašismem. Nepleťte si socialistické státní podniky s korporátními fašisty, kteří si rozdávají do své soukromé kapsy evropské dotace a státní dotace a své lidi nasadili i do vedení Evropské unie a do ECB, čímž si zajistili pro své korporace levné úvěry, kvantitativní uvolňování. Socialismus a korporání fašismus jsou dva různé, úplně protikladné systémy. Též by se korporátnímu fašismu dalo říkat neofeudalismus. Tímto článkem pak poněkud dezinformujete a čtenáři jako občané nemohou dospět k systémovému řešení tohoto závažného problému, ke svobodě, k demokracii.

  Martin Hofer: "Klasický americký konzervativismus v 18. a 19. století považoval korporace (tehdejší mocné britské korporace) za koloniální síly a dlouho nesměly na území USA existovat. Free trade podporovaný děly lodí jejího veličenstva a obchodem s opiem ve prospěch nadnárodních společností... Takhle to Adam Smith nikdy nemyslel... Odmyslíme-li si syntetické ideologie i paradigmata, dostáváme jádro problému a tím je historický střet dvou systémů - amerického protikoloniálního, Hamiltonovského, ústavního modelu a "britského" imperiálního, depopulazačního, koloniálního modelu. Je potěšitelné, že si skutečnost začíná uvědomovat řada amerických politiků na úrovni států a podnikají řadu kroků v kontradikci se zcela kapitulovanou Obamovou administrativou a zcela zbankrotovanou kapitulační politikou politiků evropských... Svět je dnes globální a zůstane globální. Otázkou zůstává jsme-li schopni přejít od stávajícího negativního modelu globalizace, založeného na oligarchickém principu, pseudosocialismu i falešném konzervativismu vedoucích k likvidaci miliard lidí i velmi autoritativnímu režimu globálního vládnutí ke globálnímu systému, založenému na podobných principech, jako svého času byla Americká ústavní republika... "

  František Koukolík, kniha Mocenská posedlost: "Mocenskou elitu USA popsal v r. 1956 C. W. Mills. Mills napsal, že se americká mocenská elita od vzniku USA vyvíjela v pěti fázích. První fáze proběhla od získání samostatnosti do vlády prezidenta Johna Adamse, druhá do roku 1885, třetí do první světové války, čtvrtá zahrnuje Rooseveltův Nový úděl a končí s druhou světovou válkou. Od konce druhé světové války, jenž je počátkem páté vývojové fáze americké mocenské elity, je podle Millsova názoru americká demokracie jen formální. Stát je možné odlišit od korporací jen s obtížemi. Šéfové korporací kontrolují chod politického systému. Americká mocenská elita přesouvá pozornost od záležitostí domácích k zahraničním, jinak řečeno od kolonizace území Severní Ameriky ke kolonizaci zahraničí. Stírají se hranice mezi státem a armádou. Eknomika se stává jednak válečnou ekonomikou, jednak ekonomikou soukromých korporací."

  Noam Chomsky: "O to právě jde. Je to otázka o toho, zda demokracie bude smět přežít a v jakém rozsahu. A je naprosto přirozené, že svět podnikání a stát, který je jím do značné míry ovládán, budou chtít demokracii omezit. Ohrožuje je. Vždy představovala ohrožení. Právě proto existuje obrovský průmysl Public Relations určený, jak sami říkají, ke kontrole veřejného mínění." - Co mají lidé dělat, když chtějí rozšiřovat a znovu dobývat demokracii a veřejný prostor z moci korporací? - "Za prvé si musejí uvědomit, k čemu dochází. Pokud takové informace nemáte, nemůžete dělat skoro nic. Kupříkladu je nemožné bránit se MAI, jestliže se nedozvíte, že existuje. Právě to je důvodem takového tajnůstkářství. Nemůžete se bránit určité formě globalizace, která probíhá, jestliže jí nerozumíte. Nesmíte číst jen titulky prohlašující, že tržní ekonomika dosáhla triumfu, ale musíte číst i neveřejné projevy Alana Greenspana, šéfa americké centrální banky, které přednesl v uzavřeném kruhu; říká, že zdraví ekonomiky je podmíněno tím, že jsme dosáhli vynikajícího úspěchu - "nejistoty pracovníků". To je jeho výraz, nejistota pracovníků - to znamená, že nevíte, jestli budete mít zítra práci. To je skvělý úspěch důležitý pro zdraví ekonomiky, protože se tak udržují nízké mzdy. Je to úžasné: podporuje to růst zisků a udržuje nízké mzdy. Takže dokud to lidé nevědí, nemohou s tím nic dělat. První nutná věc je vytvořit si pro sebe, pro lidi, komunikační systém výměny a interakce. Jako je například Corporate Watch, Public Citizen a ostatní známá uskupení, která poskytují veřejnosti takové informace a poznatky, které jinde nelze získat. A potom je třeba proti těmto věcem bojovat, mnoha způsoby, které se nabízejí. Můžete jít cestou přímého nátlaku na Kongres, demonstracemi, nebo vytvářením alternativních institucí. A podle mého názoru by úsilí nemělo směřovat jen na dílčí otázky, jako je zákaz monopolů, ale i na hlubší problémy, jako například proč vůbec mají mít soukromé tyranie práva?"
  http://www.britskelisty.cz/0108/20010813i.html

 • *

  Smrkové dřevo nebude a cena dřeva poroste!!!
  Smrk je stavební dřevo. Nejčastějším dřevem používaným na krovy je smrkové dřevo, protože smrk je pružný, pevný, lehký a trvanlivý. Smrk je nejlepší konstrukční dřevo. Kvůli nadbytku nabídky na trhu klesla cena smrkového dřeva za rok o polovinu. V roce 2018 stál kubík určený k výrobě řeziva, jako jsou trámy a latě, 1 600 Kč, nyní 800 Kč. ALE UVĚDOMTE SI, ŽE AŽ NAŠE LESY VYKÁCEJÍ, BUDE CENA DŘEVA ASTRONOMICKY STOUPAT. BUDETE CHTÍT STAVĚT DOMEK A STAVEBNÍ DŘÍVÍ NEBUDE NEBO BUDE EXTRÉMNĚ DRAHÉ! Lesy začaly jít do prdele až za těhle polistopadových zlodějů, ať už z jakékoliv politické strany. V posledních letech nabrala tzv. "kůrovcová kalamita" zvlášt vysoké tempo, hlavně když se zjistilo, že kontejnery s čínským zbožím dovezené do Německa se vrací do Číny prázdné. Teď už se prázdné nevrací, jsou plné "kůrovcového dříví", které se musí těžit harvestory, aby odlesňování ČR mělo to správné tempo a politici náležitý podíl v čele s Babišem (Babiš koupil těžební lesnické firmy UNILES a WOTAN FOREST v roce 2011, Babiš ovládá celou republiku, Babiš je největší lesník v Česku). To smrkové dříví je totiž naprosto zdravé, i když kůra stromů byla napadená kůrovcem. Zdá se, že KŮROVEC JE DOBRÁ ZÁMINKA K ODLESNĚNÍ REPUBLIKY, jak už kdysi avizoval zloděj z ODS Topolánek, když říkal: "Jaká zplundrovaná země, ještě můžeme prodat půdu, lesy, vodu".

 • *

  Štípané jehličnaté zlevnilo z 850 Kč na 680 Kč, vidím v článku. Zlevnění jen - 20 %.
  Brabec (ANO) lže.