Nalejme si čistého vína. Mnozí pláčí, jak je maso drahé, jak je zelenina drahá. To sice pravda je, ale zatímco lidem z měst se nadává, že mají dvě zaměstnání, co dělá venkov? Má nohy na stole, griluje u bazénu a odpočívá. A surfuje na sociálních sítích. Dřív na venkovech druhé zaměstnání byl záhumenek. Kolik venkovanů dnes funguje venkovsky?

 

PRÁCE SMRDÍ!

 Podívejte se na "satelity" kolem měst. Ale i Šumava či Morava, severočeský kraj nevyjímaje.

Nadšení po válce a budovatelské písně jsme všichni uráželi a zesměšňovali: dělnická práce a zemědělec byla po roce 2000 dehonestována. Dnes vidíme, kam nás heslo "každý inženýrem a programátorem" dovedlo. Zkuste se najíst programu z počítače. A nadšení lidí nemělo nic společného s vražděním bolševiků! Ti lidé z míru a možnosti pracovat nadšení skutečně byli. Vyděračské neziskové organizace a flákače nepotřebovali.

 

Projížděli jste poslední léta Polskem, Francií, Velkou Británií a Českou republikou? To je rozdíl! (Německo si dováží otroky, takže je jiné)

Když jsem byl malý a jezdil s rodiči za město, všude kejhaly husy, kachny, kdákaly slepice, chrochtala prasata, mečely kozy, bečeli berani a dnes?

 Všimli jste si, že zatímco chalupáři z měst si snaží něco vypěstovat, místní mají nohy na stole u bazénu a grilují? Že zemědělci a farmáři jezdí v době sklizně k moři a najímají si otroky za zahraničí? Samozřejmě chalupáři si užívají také, ale těm se nadává, že celý víkend sekají, řezají dřevo a pracují, zatímco venkovská honorace chce mít klid, protože prý jede v pondělí pracovat do měst!

(Samozřejmě by měl být v sobotu odpoledne a v neděli klid - všude a bez výjimky, ale ten pohled na ty, co pracují je až příliš zvrácený a vede to venkov, nikoliv města, kde se pracuje 7 dní v týdnu!)

 Dřív mimo město měl každý doma slepice, králíky, mnozí prasátka, pár oveček a nyní mají počítače, televize a nohy na stole. A pro kuřata si venkov jezdí do velkovýkrmny či do Polska. Do Rakous. Do Německa. Tak neplačte. Pečená holoubátka do pusy nelétají a vraťme se opět k práci. Jinak budeme v bídě.

 

Poctivě dodejme, že ten zločin částečně nastal i vstupem do EU a vy, zastánci vstupu do EU se chyťte za nos. I díky vám je předražené maso vepřové i hovězí. Bylo dobré masíčko ze zabíjaček? Díky zločinům, bumážkám z Bruselu a nařízením si nechte zajít chuť. Na všechno je regulace a razítko.

 Ještě před třiceti léty bylo až 25% potravin nahrazováno z vlastních zdrojů. Byť socialismus farmaření ve velkém nedovoloval, prakticky ve všech krajích mimo Prahy měla většina těch, co žila na venkově domácí zásobárnu zemědělského sortimentu. Na venkově nikdo vajíčka, králíky, kuřata apod., nekupoval. Venkov byl soběstačný a dokonce část odkupovali "lufťáci", jak se tehdy chalupářům říkalo. Venkov nakupoval převážně pouze pečivo a pití. Dnes na většině vesnic si klepou na čelo, když se zeptáte na vajíčka nebo nějaké další zemědělské produkty. Vše se nakupuje. A za to jsme potrestaní. (I když je pravdou, že na jaře za socialismu zelenina prakticky nebyla.)

Prostě socialismus nás deptal, Evropská unie nás dorazila až na dno.

To jsme si nevyzvonili. Zvonil bych znovu. Ale vstup do EU nás zničil a pro něj hlasovali degenerovaní!  A zmanipulovaní.

P.S. Těm pracovitým sedlákům a lidem z vesniček se omlouvám, o nich to není. Ale kolik jich je?