Společnost Facebook oznámila, že na své sociální síti  vydá řadu nových nástrojů, které mají Švejkovinám zavřít hubu, jak by se vyjádřil poručík Dub. Svým uživatelům tím chce usnadnit rozpoznání toho, co je pravda a co lež takzvaných "fake news".

 

Všimněte si, že tyto zprávy jsou v každé dnešní příručce:

Facebook odhalil nové nástroje, kterými chce bojovat proti šíření takzvaných „fake news“, tedy nejrůznějších lživých příběhů a konspirací. Jedna z nich už vedla v USA ke střelbě.Američané se například dozvídali, že kandidaturu Trumpa podpořil papež František nebo že federální agent vyšetřující e-mailovou kauzu Clintonové byl nalezen mrtev. 

Až toto přečtete po tisící první, tak pochopíte, co byl Goebbels. A popsal to již Jaroslav Hašek v Dobrém vojákovi Švejkovi, který by měl být povinnou četbou pro každého pitomého Američana. I když si s nimi Evropské hodnoty nezadají.

 

Uživatelé budou mít možnost tyto zprávy označovat snadněji než nyní, přičemž zpochybněná fakta pak budou prověřovat týmy expertů včetně televize ABC News nebo agentury Associated Press. Zatím jde o 43 organizací, které se musely upsat, že se budou řídit určitým kodexem principů. Pokud prověrka potvrdí faktické nesrovnalosti, objeví se u zprávy označení „sporné“ s proklikem na vysvětlení výhrad.

Ale jsou to prohnané lišky: Nepravdivá zpráva ale nebude vyřazena, aby se síť vyhnula nařčení z cenzury. V seznamu příspěvků se pouze posune dolů a před jejím přeposláním vyskočí na uživatele varování - nezbedníče, nečti to. Je to zcenzurováno.

 

Mark Zuckerberg

 

I na toto "zcenzurováno" Jaroslav Hašek pamatoval, takže zde napsal:

 

 

Takže už je vydána příručka Evropských hodnot, jak poznat

fake news s ukázkami jejich inteligence...

 

Například se dozvíte, že "fake news" je když: že uprchlíci mají drahé mobily, ale není to pravda, protože drahé mobily má 98 uprchlíků a dva ne. Takže když řeknete, že uprchlíci a nikoliv 98% uprchlíků, jste hodni multikulturního opovržení a budete vrženi do klatby. Je to hoax, či fake news a vy budete odsunut.

 

1. Každý uprchlík je terorista a přívrženec Islámského státu

Ale to není pravda, protože možných zabijáků je 10% a ostatní mají jenom drahé mobily.

 

2. Jsou to samí muži, z čehož jasně vyplývá, že jde pouze o ekonomické migranty

Opět "fake news", neboť mužů bylo 80%, nikoliv 100%  a zbytek ženy a děti.

 

3. V táborech po Evropě mají uprchlíci dovolenkový režim a vybranou stravu podle svých tradic

Opět "fake news", protože jsme je naučili jíst vepřové...?

 

4. Ve Švédsku je tolik znásilnění kvůli imigrantům

není to pravda, protože lze snadno dokázat, že Švédsko je otevřená země...

 

 

Kdo nevěří, ať tam běží. Tyto kraviny se popisují oficiálně například zde

Jen Bůh ví, jaké by měl Jaroslav Hašek žně, kdyby žil v této době. Ale vážně: ti tupci ze západu nepochopí (a třeba naši experti z Evropských hodnot a Masarykovy univerzity z Brna stářím 20 let), že my už toto zde zažili a zatím pukáme smíchy. Kdyby si ti američtí hlupci povinně přečetli Švejka, tak by pochopili, proč my, Češi, je máme za idioty dle lékařského posudku, nikoliv nadávky. Že mají sice "rypáky" nahoře proti slovanské inteligenci, ale jak říkávali naši předci, lidská blbost je nekonečná...

 

A pravdivá perlička na závěr, když jeden starý pán na tyto žvásty vyhrkl: my měli Rudý Právo, tak co nás chcete vy debilové učit?