Co o Kocábovi a STB napsal Mgr. Petr Placák, publikující dříve také pod pseudonymem Petr Zmrzlík, český spisovatel, textař, historik a publicista? Jak vyhnal Kocáb s Havlem babičky a dědečky z Matiční a narval tam cikány (dnes Romy). Jak hrdinně vyhnal Rudou armádu z Československa sám, jediný hrdina a geroj, zatímco Rudou armádu neporazili ani nacisti v čele s Adolfem Hitlerem? Statečný obhájce Evropské unie a USA Michael Kocáb...

 

Kdo je nový přítel Jaromíra Soukupa proti Babišovi?

 Petr Placák

Kocáb, který jako tisíce jiných úspěšně proplouval minulým režimem - navíc s aureolou zakázaného Pražského výběru. Byl jedním z mnoha, kteří se angažovali v oficiální kultuře a kteří za tuto svou výsadu museli více či méně zobat komunistickým úřadům z ruky. Podívejme se, co nám o tom vypovídají policejní archívy. V záznamu o provedeném kontaktu s KTS "MUK" (policejní značka Kocába) z března roku 1985 se píše : "Kotázce spolupráce sorgány MV se vyjádřil vyhýbavě v tom smyslu, že původní důvody spolupráce pominuly a v budoucnu uvažuje o vystěhování do USA za manželkou, která nemá zájem žít trvale v ČSSR. Otázkou spolupráce se však bude nadále zabývat a je ochoten informovat ohudebních skupinách, které podle jeho názoru kazí pověst rokové hudby."

Na konci záznamu pak operativní pracovník kpt. Doskočil navrhuje: "V případě vystěhování KTS jeho osobu v prostředí hudebníků zkompromitovat s využitím vlastnoručně podepsané nabídky ke spolupráci s MV."

Obdobný záznam ze září roku 1987 praví: "Se jmenovaným bylo uskutečněno několik operativních pohovorů, v průběhu kterých dal najevo, že je ochoten být ve styku s orgány MV a tyto informovat o negativních jevech v prostředí tzv. volné mládeže a v prostředí pražských hudebních skupin."

Kpt. Bělohlávek pak v záznamu konstatuje, že se projevila neserióznost KTS, který sympatizuje s těmito hudebními skupinami, které jsou předmětem zájmu MV a navrhuje spis KTS "MUK" ukončit a soustředěné materiály uložit do archívu MV na dobu 5 let. Prohlášení Michaela Kocába před StB je klasickou ukázkou toho, jakým způsobem si bývalý režim zavazoval všechny ty, kterým pak milostivě umožnil vylézt na jeviště, na obrazovku nebo třeba složit hudbu k nějakému filmu. Slova vložená do Kocábových úst zřejmě nějakým příslušníkem StB jsou skutečně ďábelská - jako sám minulý režim: "Já, Michael Kocáb - nar. 28. 7. 1954, vedoucí bývalé hudební beatové skupiny PRAŽSKÝ VÝBĚR prohlašuji před příslušníky Československé kontrarozvědky Federálního ministerstva vnitra, že v případě umožnění veřejného vystupování hudební beatové skupiny pod názvem "ROPOTÁMO",.. nezneužiji veřejné hudební produkce k ovlivňování protispolečensky orientovaných nálad, šíření myšlenek v duchu pacifismu a k propagaci kapitalistického způsobu života... Dále prohlašuji, že pomlčím před všemi nepovolanými osobami, kterými jsou rodinní příslušníci, rodiče, kamarádi, ale i jiní příslušníci Sboru národní bezpečnosti (?!) o všech těchto shora uvedených skutečnostech a rovněž nezneužiji dané důvěry k páchání trestné činnosti. Osobně budu zabraňovat případné infikaci hudební tvorby jinými hudebními skupinami, které se dopouštějí negativní činnosti spočívající ve skrytých invektivách vůči kulturní politice KSČ a socialistickému způsobu života.

Toto své prohlášení stvrzuji vlastnoručním podpisem." Následuje Kocábův podpis. Michael Kocáb byl přímo předurčen k tomu, aby se stal hrdinou sametové revoluce.

Petr Placák

 

A Kocáb se věru činil: v roce 1990 prý zadupal na sovětskou armádu, ta se roztřásla a strachy odtáhla z ČSSR domů. Co nedokázala ani armáda USA, to zvládl jediný člověk: Kocáb. Geroj. Bůh.

A Kocáb pokračoval. V devadesátých létech a hlavně v roce 2000 ztropil s Havlem a Dientsbierem divadlo, začal rýt opět držkou v zemi před mocností Brusel a když se snažili v Ústí nad Labem pomoci starousedlíkům před nájezdy zlodějů a kriminálníků z řad menšiny zdí, místo aby se postavil za slušné lidi, za babičky a dědečky zde dlouhodobě žijící, dal veřejně najevo, že musí strpět okrádání a teror, neb menšina si to zaslouží, protože Velký Brusel si to žádá a jinak by nás nepřijal v roce 2004 pod svá křídla. A udělal vše proto, aby starousedlíky vykopal. Povedlo se mu a nebozí staří lidé se museli pakovat. Vítězství Kocába, Dientsbiera, Havla a Bruselu bylo velké.

Plot z Matiční ulice. Symbol zločinu proti slušným! Muzeum města Ústí

Plot z Matiční ulice. Symbol počátku zločinu proti slušným! Muzeum města Ústí

 

Dnes, když není co rozkrádat, je Matiční pustá a prázdná. Dokonce i ti, co už neměli co krást, odtáhli jinam. Zbyla spoušť a hořký pocit bezmoci.

Když cikáni nejsou úředně v evidenci policie, tak tyto domy neexistují, je "logický" argument!

Tak to je skutečný profil hrdiny Kocába, nového přítele Jaromíra Soukupa na Barrandově. Ptá se ho na roušky a Babiše. Výše popsané je tabu. Neříká se náhodou takovým lidem šmejdi?

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Vojtech dostal kopacky a z kozla

  Prymuly udelali zahradnika jako ministra zdravotnictvi. Je zajimave, ze nikdo nekrici, ze je ve stretu zajmu jako u Babise! Pritom podnika ve vyrobe leku! Bude zase doporucovat vakcinu, ktera nefunguje a za baksis necha zase Gatese a jine smejdy jeste vic na nas zbohatnout. Budeme mit pak podlomene zdravi, jestli neskapeme. A to je ucel. Zase vyrobeji neco co nas ma pak zachranovat pred nemocemi, ktere nam vpichli.

 • Tj-Chvojkovice Brod

  V odpovědi na: Vojtech dostal kopacky a z kozla

  :) no, až si dáš píchnout tu Gatesovou vakcínu, tak mi dej za dva roky vědět. copak si myslíš, že oni nevědí, že to nesmí účinkovat hned, ale až za pár let. Lidi musí umírat pomalu, postupně, aby to nebylo podezřelé, vle!

 • *

  Jestli vám připadá normální žít v takovém zločineckém státě, mně to vůbec normální nepřipadá.

 • *

  Zloděj Michael Kocáb (66 let) se zlodějem švagrem Martinem Kratochvílem (74 let) okradli akcionáře INVESTIČNÍHO FONDU TREND o 365 milionů korun. Dne 4. 8. 1995 fond TREND prodal akcie Telecomu, Chemopetrolu a Synthesie ze svého portfolia za 500 milionů korun. Ale na bankovní účet fondu TREND dorazila platba pouhých 135 milionů korun, zbývajících 365 milionů korun přistálo na bankovních kontech Michaela Kocába a Martina Kratochvíla. Jakpak to, Kocáb a Kratochvíl žádné akcie neprodávali, a proč si cizí peníze ponechali?! Tyto transakce se odehrály 4. 8. 1995 během 40 minut na hradecké pobočce Pragobanky. Policisté se báli Kocába obvinit, protože byl přítel Václava Havla. Následně ještě Miroslav Hálek okradl akcionáře fondu TREND o další 1,4 miliardy korun, amnestován 1. 1. 2013 prezidentem Klausem.

  Zloděj Michael Kocáb vlastní dvě vily v pražské Troji, další nemovitosti v Praze, desítky hektarů zemědělské půdy, dům v USA a soukromé letadlo.
  Adresy:
  Nádvorní 244/1, Praha 7 –Troja, PSČ 171 00 (ve této vile bydlí Kocáb)
  Pod Havránkou 240, Praha 8 –Troja, PSČ 181 00 (tady bydlí Kocábova dcera Natálie Kocábová (36 let), resp. je tam často vidět)

 • Zlodeji dostali o sametu

  V odpovědi na: *

  prilezitost a vyuzili ji. Kocab by se jinak tezko uzivil svym rockem. A tak je ted bohac. Jiny dela na barak cely zivot a on ma vily!

 • *

  Tuneláři Kocáb, Kratochvíl, Hálkek dne 4. 8. 1995 pěkně za 40 minut "zobchodovali" jaké akcie? Byly to akcie původně státních podniků - Telecom (původně státní podnik Správa pošt a telekomunikací Praha SPT Praha, s.p.), státní podnik Chemopetrol a státní podnik Synthesie. Nikdy nic nevybudovali, jen rozkrádali státní podniky.

 • Podobne kradla pakaz

  V odpovědi na: *

  co nam dnes vladne. A ti co to propasli kradou ted stale na korupci.
  V Brne jsou prebornici. 2 x odmitli nabidku Amazonu na vystavbu centra u Brna. Asi Jeff nechtel platit konselum vsimne v pozadovane vysi. Tak si to centrum postavil u Prahy. Brno melo tenkrat 1500 nezamestnanych. To konsely ale prece nezajima!

 • US Vyderaci v akci.

  Trump nejdriv chtel zakazat cinsky TikTok v USA, aby donutil vlastnikovi prodat mensinovy podil US firmam. Pote co se to stalo najednou uz neni TikTok pro USA nebezpecny!
  Druhy priklad je NS-2. Evropa ho chce, USA ne. A tak lepi koalici proti, aby mohly USA prodavat Evrope 3 x drazsi LNG nez by byl z NS-2.
  USA jsou opravdovy 'spojenec', ktereho nechceme. Jejich odjakziva 'America first' to dokazuje.

 • Proc ma ted Cesko tolik nakazenych?

  Protoze zabranilo imunizaci spolecnosti na jare rigoroznimi opatrenimi. Schovavali jsme se pred nakazou a pak rychle opatreni rozvolnili. To je dusledek.
  Zaroven to prokazuje, ze imunizaci spolecnosti se neda zabranit a cim drive bude spolecnost 'promorena', tim lepe pandemii zvladne. COVID je druh chripky a pri chripce taky nenosime hadr na obliceji.
  Ostatne do dokazuje Svedsko, ktere je uz v pohode po 'katastrofalnich' cislech na zacatku pandemie, protoze opatreni jinych statu nekopirovalo.

 • USA vydiraji Rusko.

  Spojené státy americké předložily Rusku nabídku, o které doufají, že ji neodmítne: Akceptujte novou kontrolu zbraní, která počítá s neomezeným počtem zbraní NATO v Evropě, nebo budete mít před svými dveřmi modernizovaný americký jaderný arzenál.

  Vyderac a hrozitel USA se nezapre.