Kardinální lež poslance a LÉKAŘE (ta hrůza, že je to lékař) o Sputniku V a vakcíně AstraZeneca. Tato citace je přesná pro českou neprolhanou veřejnoprávní televizi 18. 3. 2021 v 15:07:

 "Uvědomme si, že je to (AstraZeneca) stejná vakcína technologicky jako Sputnik, která ovšem schválení EMA nemá. A ti stejní, aby se používala vakcína Sputnik, tak ti stejní bojují proti AstraZeneca. To mě fascinuje..." vyřvával Vlastimil Válek, lékař – radiodiagnostik a předseda Poslaneckého klubu TOP 09.

 Informace: data jsou odborná a doložitelná: i zde je odkaz, takže se smí použit i jinde včetně autentických výroků!

Že by se namáhal doložit, kdo že ti zločinci to jsou, tak to u probruselských fanatiků není nutné. Stačí udávání či obvinění bez důkazů. A hlavně: lékař a totálně lže. „U Sputniku pouze použili vir z jiného zvířete. Přijde mi žertovné, že na jednu stranu odsuzujeme AstraZenecu a diskutujeme o její bezpečnosti a na druhou stranu chceme použít Sputnik V bez schválení EMA,“ řekl předseda poslaneckého klubu TOP 09 Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu CNN Prima NEWS. Česko bude mít do konce října tolik vakcín, že se v nich „budeme koupat“. A poslanci SPD snížili IQ národa...

Takže kardinální lež a zločin lékaře Válka (a nejen jeho) - důkazy

Když jsme před rokem i my psali, že AstraZeneca je skoro totéž co Sputnik V, mohli jsme si tu chybu jako neodborníci dovolit. Pokud toto tvrdí lékaři a dokonce vakcinologové, tak to už zavání zločinem. My se za to omlouváme, buhužel v omyl nás uvedli "experti", díky kterým zde umřelo s covidem už 24 000 lidí, jak tvrdí.

 

Odporná lež lékaře Válka: „U Sputniku pouze použili vir z jiného zvířete."

 To zvíře dle poslance Válka z TOP 09 je člověk: Sputnik V využívá dva lidské adenoviry jako nosiče, zatímco AstraZeneca šimpanzí adenovirus. Vakcína od AstraZenecy používá usmrcený koronavirus ChAdOx1, který u opic způsobuje nemoci dýchacích cest. Dále je zajímavé, že epidemiolog Maďar jako odborník ještě na konci února vážně tvrdí: Proč by měla být účinnost Sputniku větší než vakcíny AstraZeneca, která uvádí přibližně 70 procent, zatím není jasné.

Ale ono to jasné je a už tehdy bylo! Maďar lhal, nebo jako odborník vážně nevěděl?

Druhá odporná lež, že jsou stejné: (když i dnes v odborných popisech se ten hlavní rozdíl zamlčují, ale pro úplnost na Wikipedii už to je). Zatímco AstraZeneca očkuje v první i druhé dávce stejnou vakcínou (a toto zesílení právě může být důvodem sraženin v krvi a mozku některých očkovaných), Rusové se Sputnikem V vydali pro některé šokujícím způsobem:

Sputnik V využívá dva upravené lidské adenoviry (Ad26 v první dávce a Ad5 ve druhé dávce), do kterých je vložena informace pro syntézu spike-proteinu ("hrotu" obalu) koronaviru SARS-CoV-2, pomocí kterého virus proniká do lidské buňky. Jde tedy o rekombinantní vakcínu, která má jako základ málo nebezpečný DNA virus způsobující nanejvýš lehké rýmové onemocnění. Použití dvojice různých adenovirů zvyšuje účinnost vakcíny.

Dále je lež, že nebyly studie ve třetí fázi:

Ruská vakcína Sputnik V proti onemocnění COVID-19 má účinnost 91,6 %. Podle studie, kterou publikoval žurnál The Lancet.

Tato studie pojednává o třetí fázi klinických testů, do níž se zapojilo celkem 19866 dobrovolníků. 14 964 z nich dostalo očkovací látku, 4902 pak placebo. Bez zajímavosti není ani to, že 2144 účastníků spadalo do věkové kategorie 60 let a starší. V ní účinnost Sputniku V činila dokone 91,8 %.

1.2. 2021 nebylo nic známo o tom, jak Sputnik V zabírá proti asymptomatickému průběhu COVID-19 (badatelé se zatím zaměřili pouze na symptomatický průběh). To je snad jediná neobjasněnost a dnes (19.3.2021) jsme to nedohledali v evropských datech. To však neznamená, že nejsou. Velmi se to v Evropě a USA tají a mnohé lze dohledat pouze v azbuce.

Je opět odporné, když někteří senátoři a další extremisté tvrdí, že třetí fázi Rusové nezahájili a nic o tom neví, ač to Seznam už září psal: můžete dohledat.

Rusové zahájili třetí fázi testování vakcíny Sputnik. Píchnou ji 40 tisícům dobrovolníků

 

A právě obavy o excelentní nápad nepoužít ve druhé dávce stejný adenovir vedl ruské odborníky k utajení, aby to západ nezneužil jako vlastní, což bylo dříve doménou Číny a nyní to dělají západní státy. A Rusko (excelentní Gamalejův institut) si svoji technologii až do zveřejnění tvrdě bránilo. A ne asi náhodou požádala AstraZeneca Gamalejův institut - výrobce Sputniku o spolupráci a sdílení dat. Britská farmaceutická společnost AstraZeneca podepsala s Ruskem memorandum o spolupráci na vývoji vakcíny proti novému koronaviru. A bylo vyhověno. Ani o tom EMA neví, když tvrdí, že data Rusko neodhalilo? Jak by mohl spolupracovat s AstraZeneca?

 Faktem ale je, že i Prymula řekl: „Je to velmi chytrý přístup, který doposud neznám, a nevím, že by ho někdo použil, aby se lišila první dávka od druhé.“

Položme si otázku: proč toto oficiálně nezveřejní Václav Hořejší a další údajní odborníci u ministerstva zdravotnictví? Proč zločinně tají pravdu a nechají občany umírat, když technologii už dávno mohli v Rusku zjišťovat a žádat o pomoc? Proč? Na smrti Čechů nezáleží? A proč lotři jako Válek a další nenávistní občanům lžou? To jsou lékaři?

 --------------------------------------------------------------

 A tak dejme ještě slovo skutečným odborníkům z renomovaného lékařského časopisu Lancet: zde odkaz na originál.

 Vakcína Sputnik V je "bezpečná a efektivní"

 

Z něho vyjímáme:

Editor odborného lékařského časopisu The Lancet vysvětluje účinek ruské vakcíny Sputnik V

Moderátorka CNN Becky Andersonová: Chtěla bych říct, že reakce na ruskou vakcínu byla velmi skeptická a v mnoha případech také výsměšná. Překvapily Vás pak výsledky odborného hodnocení Sputniku V? 

Richard Horton: Máte naprostou pravdu. Ruská vakcína Sputnik V byla schválená loni v srpnu, prezident Putin osobně ohlásil v televizi, že jeho dcera bude jednou z prvních, kteří tu vakcínu dostanou. Celý svět si myslel, že to bylo uspěchané rozhodnutí, že nebylo dostatečně vědecky podložené a že vakcína byla schválena příliš rychle. Ovšem ta studie, kterou jsme publikovali, je přelomová. 

Rusové zvolili velmi originální přístup: vakcína se skládá ze dvou dávek a každá z nich je jiná, používají odlišný adenovirový vektor. Tím se má dosáhnout extrémně silného posílení imunity. A vypadá to, že se jim to povedlo, protože ochranná efektivita vakcíny je hodně přes 90 %. Což znamená, že v současné době máme tři odlišné vakcíny a každá z nich má ochrannou efektivitu přes 90 %. Ruská vakcína je jednou z nich. 

Becky Andersonová: Mohl byste nám popsat, jak probíhá proces odborného hodnocení (peer review)? Co to znamená, když publikujete studii v Lancetu? 

Richard Horton: Co se vakcín týče, první výsledky se většinou netýkají efektivity, ale přinášejí údaje o imunitní reakci. To přesně jsme měli k dispozici s ruskou vakcínou a s oxfordskou AstraZenecou. Dostaneme data, ty přezkoumají naši lidé, vědci, lékaři, definujeme kritické výhrady a studii pošleme třem či čtyřem externím poradcům, kteří jsou ověřenými odborníky v daném oboru. Až dostaneme jejich reakci, tak se rozhodneme, jestli studii publikujeme, nebo ne. A pokud se rozhodneme, že ano, pak se obrátíme zpátky na autory – stejně tak jsme to udělali s oxfordskými i s ruskými vědci. 

Ruští vědci byli velmi vstřícní a citlivě reagovali na naši kritiku. Co se týče bezpečnosti vakcíny, byli velmi transparentní – my víme, že Sputnik V nemá žádné závažné vedlejší účinky, ale pouze málo toho víme o těch středně závažných a málo závažných. 

 A to je celá pravda o AstraZeneca a Sputnik V. Vše lze dohledat, i odkazy zde jsou. Kdo je lotr na hranici genocidy českých občanů začíná prosakovat a je čas ukázat na viníky a dokonce, zda někteří nejsou trestně právně zodpovědní! A mimochodem, pokud by byla pravda, že AstraZeneca je totožná jako Sputnik V, pak by se jeho složení mohlo schválit v EMA, SÚKL či na Blatného ministerstvu bleskově! Tak proč lžou?

 A další fraška: o Sputniku V se stále spekuluje, protože prý je schválen "v nouzovém režimu", aniž se doplní, že Pfizer, Moderna či AstraZeneca jsou schváleny podmínečně. Na dva roky a pak se vyhodnotí. Ale politicky se dá zneužít vše, i smrt (zatím) 24 000 lidí v České republice.