Konečně víme, v čem se to liší: irácká vláda zvolila postup humánní na rozdíl od Ruska, takže nebombardují město, jak to činily v Aleppu, kde to srovnaly se zemí a pak ho obsadily, což je prý snadné až cynické, zatímco zde dochází k „delším výměnám“ a je zde více zraněných.

 

Proč to připomíná mírové teroristy a humanitární bombardování v Jugoslávii?

 

Za prvé USA mají bomby, které nikoho nezabijí, pouze prolétnou oknem, zabíjí bojovníka islámského státu a otevřeným oknem odletí ven. Alespoň je záhadou, že je hodně zraněných, domy jsou údajně neporušené a žádný civilista zabit není. Pouze dochází k „delším výměnám“, jak říká Novotný. Možná si pak převlečou drezy jak na konci fotbalového utkání. A to by svědčilo o pravdě České televize, protože Pavel Novotný nám říká, že iráčané s USA zvolili v Mosulu postup humánní. Nehrozí následné krveprolití, protože je to válka "jako" a kulky jenom zraňují. Nyní má armáda ve svých rukách asi 70% města a nyní se postup zpomalil. Oni prostě postupují čtvrť od čtvrti až k řece Tigris, která město rozděluje.

Ale zas až tak postup pomalý není. Ale prostě jsou humánní a to cynické bombardování jako Rusů a Asada zde Mosulu není.

 

Civilisté utíkají z Mosulu, ale snajpři po nich střílejí. A nakonec se osvobodí, ale zpětně ISIS prý bombarduje, což by nemělo být ve válce. A je tam prý 800 zraněných. Nic víc.

 

Zajímavá válka, kde jsou pouze zranění, ale žádní mrtví.

 

Vážně z nás nedělají idioty?

 

Jaká jsou „pozor – dostupná“ fakta?

 

Válka o Mosul zatím probíhá územím, kde bombardování ve větší míře je nesmyslné. To jsou neobydlená území, jednotlivé domky, různé zdi, výškové budovy neexistují. Za druhé je absurdní, že se tam střílí jak u Verdunu, ale americké a irácké jednotky pouze humánně zraňují, aby nepříteli moc neublížili, neb toto západ nečiní. Může být větší hovadina předkládaná Českou televizí?

 

Rozdíl boje o Mosul (nebojovalo se v centru) a kde se bojovalo v Aleppu. Sama Česká televize dodává proti sobě důkazy, o co se zatím a v jakém území bojovalo. Posouzení rozdílu si můžete udělat každý sám. Tím samozřejmě neobviňuji irácké jednotky, boj to bude také strašný. Ale obviňuji českou Českou televizi, jak ta ruská a syrská armáda je zlá, zlá, zlá, zatímco americká dobrá, dobrá, dobrá... Ta území, o která se zatím bojovalo jsou tak rozdílně do očí bijící, že je to na facku: demagogie a zločin (ne)svobody slova!

 

 

Mosul

 

Mosul

 

Do třetice Mosul

 

 

 

A toto je Aleppo.

Vážně šlo toto území odstřelovat za zdí? Kde berou tu drzost dělat z nás primitivy?

Snad i ženy vidí ten rozdíl!

 

I když to hlavní irácké jednotky čeká také.

 

Zdroj jako důkaz: Studio ČT24 ve 13.47 hod

 

A pak tu máme pohled USA - kdy "Lékaři bez hranic" jsou obtížný hmyz!

Masakr nemocnice (faktický, prokázaný) a Lékaři bez hranic ostře protestují!

Afghánistán: Lékaři bez hranic požadují vysvětlení smrtícího ...

 

A armáda USA vysvětlila!!!!!!!!!!!!!!

Bombardování civilistů a nemocnic je pouze humanitární akce spřátelených armád USA. Nemocnice v Kunduzu a co se stalo očima armády USA?

Vzhledem k tomu, že američtí vojáci jednali v sebeobraně, nebude za smrt afghánských civilistů nikdo potrestán. Při vyšetřování se zjistilo, že letadla USA mírově přelétávala nad nemocnicí, když najednou lékaři z nemocnice vytrhli pistole a ohrozili tím bombardéry USA. Strach pilotů nadzvukové špičkové letky byl strašný.

Komando Afghánců v lékařských pláštích s pistolemi v rukou děsivě ohrozilo letku B-1B Lancer a B-52H Stratofortress a zoufalým vojáčkům - pilotům USA nic jiného nezbylo...

 

Tupá pomluva? Zde je originál

"Americká armáda v Afghánistánu dokončila vyšetřování, které se zabývalo obviněním, že společná vojenská operace amerických a afghánských vojáků ve vesnici Boz v provincii Kunduz v noci na 3. listopadu si vyžádala civilní oběti. Vyšetřování dospělo bohužel k závěru, že bylo zabito 33 civilistů a dalších 27 utrpělo zranění. Afghánští a američtí vojáci střelbou reagovali v sebeobraně na palbu ze strany Talibanu, který využíval civilní domy jako palebné pozice," stojí v prohlášení.

"Bez ohledu na okolnosti hluboce lituji ztráty životů nevinných lidí," uvedl velitel amerických sil v Afghánistánu generál John Nicholson.

Při boji rovněž přišli o život dva američtí a tři afghánští vojáci. Usmrceno bylo také asi 26 příslušníků hnutí Taliban, mezi nimi i tři velitelé. K vysokému počtu civilních obětí podle vyšetřování zřejmě přispěl fakt, že byl zasažen a explodoval talibanský sklad munice.

 

P.S. zde je důkaz, jak mistrnně lze zpracovat propagandu, aniž to většina bez analytických, odborných či s důsledným postřehem jednotlivců zaregistruje a odhalí. Takto pracuje propaganda a lidé jsou bezmocní. Nebo snad na výše uvedené důkazy bude vloženo razítko "dezinformace",  "hoax a fake news" a dokomuntační obrázky, z nichž část je z České televize budou uvedeny jako lživé a nevěrohodné? Nebo někdo oznámí, že "Lékaři bez hranic" (jediná organizace, která je skutečně excelentní) je nastrčená Putinova dozinformační jednotka a Pátá kolona? To by snad nevyslovil ani Gabal. Langšádlová či Štětina.

I když, kdo ví...?

 

P.S.S. Nechtěl bych být hnidopych, ale proč mám dojem, že se tam nejednalo o boj, ale nálet a bombardování? Ale třeba to špatně čtu:

 

Vzpomínky na Kunduz | Lékaři bez hranic / Médecins Sans Frontières ...

www.lekari-bez-hranic.cz/sk/node/59611

30. 11. 2016 - V sobotu 3. října zasáhlo traumacentrum Lékařů bez hranic v afghánském Kundúzu bombardování. 12 našich pracovníků a 10 pacientů při ...

 

Takže kdo je vlastně ten lotr, co dezinformuje občany celého světa? Na to si skutečně může dát každý z vás odpověď sám.