My starší jsme zažili vysílání Hlasu Ameriky a Svobodné Evropy. Co jiného to bylo, než  propaganda? Můžeme se ohradit, že Hlas Ameriky měl k věrohodnosti blízko, ale Svobodná Evropa byla snůška blbostí a pomluv. Ale o tom se partička mudrců v České televizi ani slůvkem nezmíní...

 

Dějiny i současnost propagandy. Oč vlastně usiluje? A proč Rusové vyhrávají propagandistickou válku

Co dovede lež, ptá se sugestivně Vladimír Kučera, zamotá do to jako vždy sionisty, antisionisty, vítěznou ruskou propagandu a nesmí tam vstoupit nikdo, kdo by řekl: nedělejte z nás ovce a voly, vždyť nás USA a Evropská unie masíruje propagandou už 28 let!

Vybere se pár snímků, které jsou skutečně přitažené za vlasy a pak se do nás hustí stupidity, jak ten národ je blbý, že tu ruskou propagandu přijímá a dokonce jí věří. Ale hrůza bojovníků České televize proti propagandě tkví v tom, že si tam jak v totalitním režimu pozvou jenom přitakávače a říťoleze, ale nikdy občany, jako jsme my. Nekomunisty, ale schopné odhalit opačnou a dokonce ještě větší blbou  bolševickou (pardon demokratickou) propagandu ze západu.

 

Příklad? Fištejn, Votápek, Romancov: Putin, je po smrti, Putin má všechny nemoci, Rusko se hroutí, Rusové nemají co žrát... Kdo tuto goebbelsovskou propagandu rozjel, soudruzi (pardon demokrati) v České televizi?

 

Co napsal stálý vysvětlovač našívaší veřejnoprávní televize  v roce 2014? Tento génius má vždy pravdu. Kdyby neměl, nebyl by stálým hostem České televize.


 

Ono je to celkém snadné. Partička v České televizi do nás hustí, jak jsme my lid tupý, hloupý a zmanipulovaný, když nevěříme, že Rusko se hroutí, že v Rusku nemají co žrát a tím si dává Putin vlastňáka, že Rusko se rozšiřuje na západ a my vidíme na vlastní oči, že ve všem je opak pravdou. Tak kde bere partička v České televizi, která si myslí, že jí ta televize patří tu drzost a dělat z nás idioty? A nevadí, že Lotyšskem pochodují jednotky SS v roce 2017, hlavně když nemluví rusky?

 

Opět důkaz

Veteráni SS opět pochodovali Rigou, přišlo jich kolem tisícovky ...

 

A pak nás krmí touto propagandou, jak dřív to bylo děsné a jak je to dnes úžasné...

Budovatelské filmy z padesátých let nám dnes přijdou leckdy úsměvné, z nacistických filmových týdeníků i po letech stále mrazí, přitom oběma šlo o totéž. Vytvářet fiktivní realitu, přebudovat reálného člověka a ukazovat svět, jaký teprve bude (a jaký naštěstí nebyl). Dějiny propagandy, a nejen filmové, jsou však starší než éra nacismu a komunismu, se kterou ji nejvíce spojujeme. A propagandu jako důležitý nástroj využívalo třeba i prvorepublikové demokratické Československo. Za poslední desetiletí se propaganda a obrana proti ní stala novým silným tématem. Jak vlastně se vytváří? Je postavená jen na lži? Na kolik rozřeďuje a zatemňuje veškerý tok informací? Lze se její manipulací bránit? A jaké s ní má zkušenosti například současné Lotyšsko.

alternative text

Co dovede lež

Petr Kopal — Pavel Žáček — Pavel Suk

Dějiny i současnost propagandy. Oč vlastně usiluje? A proč Rusové vyhrávají propagandistickou válku.

 

Mimochodem, kolikrát v České televizi slyšíme o Židech (hned následující reklama na Marhoula), i když jsme v České republice, nikoho jsme do koncentráku jako Češi - národ - neposílali, naše generace už vůbec ne, kdo nenatáčí jako Marhoul o Židech jako by nežil a je otázkou, zda má dostat státní peníze. Ale to nevadí. Hlavně, když nikdo nepochválí nikoho z Ruska a bude se hlásat, že nás osvobodila americká armáda, zatímco ta ruská - sovětská jenom stínovala a paběrkovala.

Vážně si myslí, že jsme stádo ovcí a idiotů? Měřme všem stejně, nebo to není demokracie, ale totalita!