Těžko říct, co dělají v současné chvíli chovanci Chovancova dezinformačního ústavu při ministerstvu vnitra, ale zatímco pronásledují ty, kteří nejsou slouhové bruselské propagandy, zatímco ty, kteří vypouští HOAXY a fake news údajně v zájmu západní civilizace, smí vše!

 

Upozornění předem: Palata nejásá, ale z toho, jak to popisuje, ve skutečnosti ano. Prostě ti Rusáci jsou pitomci, protože si uvázali takové břímě na krk - Krym. A pod Ukrajinou by se jim tam žilo báječně, Ukrajina je asi bohatá...

Luboš PalataLuboš Palata, redaktor iDNES.cz

zkratka autora: lup

Luboš Palata (1967), dvojnásobný nominant za Česko na Novinářskou cenu Evropského parlamentu.

 

Z Krymu je černá díra na peníze, Moskva do něj napumpovala stamiliardy

21. března 2017  9:18
 
Spousta nesplněných slibů, represe, diktátorské způsoby vlády, vysoké ceny a málo turistů, kteří nádherný ukrajinský poloostrov kdysi živili. Krym po třech letech zjišťuje, že z představ, co přinese připojení k Rusku, se splnilo jen málo. >Spousta malých obchodů v krymských letoviscích má stažené výlohy a už se je nechystá vytáhnout. V letní sezoně, která živila celý poloostrov, přijíždí už jen třetina turistů ve srovnání s dobou před anexí. Doprava do Ruska v létě kolabuje, slibovaný most je v nedohlednu, letenky stojí horentní sumy a vízum kamkoli do Evropy se na Krymu prakticky nedá získat. Navzdory obrovské snaze ruských úřadů se na Krym loni podařilo dostat necelých šest milionů turistů. Letos, kdy se pro Rusy znovu otevřou turecká letoviska, se hoteliéři na Krymu obávají, že počet turistů opět klesne. Krym není konkurenceschopný i kvůli drahému leteckému spojení. Okupační sankce mají dopad i na západní turisty, takže velké výletní lodě Krym míjejí.

 

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rusko-krym-treti-vyroci-anexe-de0-/zahranicni.aspx?c=A170320_2313342_zahranicni_aha

 

A propaganda jede dál, následující článek opět v MfDNES pokračuje

Embargo stojí každého Rusa dva tisíce ročně, kvalita jídla se propadá

21. března 2017  18:00
 
Embargo na dovoz západních potravin stojí každého Rusa 4 380 rublů (1 915 korun) ročně. Vyplývá to z analýzy ruských ekonomů, kterou v pondělí zveřejnila ruská média. Experti navíc upozorňují, že ruské potraviny za poslední tři roky ztratily na kvalitě. Odborníci zdůrazňují, že kvůli embargu podražilo i zboží, na které se zákaz dovozu nevztahuje - v průměru o 2,9 procenta. Každý Rus tak v průměru ročně zaplatí v obchodě 4 380 rublů navíc, všichni obyvatelé Ruska 600 miliard rublů (asi 261 miliard korun).
Ruská verze stanice BBC upozorňuje, že v zemích, proti kterým bylo ruské embargo zavedeno, se zdražení neprojevilo.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rusko-embargo-ceny-potraviny-djx-/zahranicni.aspx?c=A170321_155031_zahranicni_aha

Autor:

Sabina Netrvalová

zkratka autora: san

Podle listu Nězavisimaja Gazeta se sankční válka promítla i v kvalitě ruských potravin. „Pekaři dělají chléb z pšenice na krmivo, výrobci sýra používají nekvalitní palmový olej, v klobásách je méně masa. Když dnes chcete dřívější kvalitu, musíte vybírat mezi dražším zbožím,“ řekla listu Anna Vovková z Obchodní a hospodářské komory Ruska.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rusko-embargo-ceny-potraviny-djx-/zahranicni.aspx?c=A170321_155031_zahranicni_aha

 

Možná by se slušelo doplnit, že tyto údaje byly pravdivé (možná) minulý rok, že nyní naopak rubl tvrdne natolik, že se to ruské ekonomice nehodí, Votápek zase tvrdí, že sice je v Rusku kvalitní jídlo, ale lidé na něj nemají... (Neměla by se propaganda alespoň dohodnout, než je z toho komix?)  Že totéž řeší náš ministr Jurečka a my "žereme" západní odpad a separáty", že cenová hladina se u nás prý nemění, pouze porce jsou poloviční a nikdo to nějak nezapočítává, nebo je maso křehčené, ale spotřební koš to bere jako normální.  Proč z nás propaganda dělá pitomce  a Chovancův ústav nezasáhne a nevydává "dementi"?

 

A lidé samozřejmě reágují

A kdo v tom pripade uvalil embargo na nas?

+30/0
 
 
 

Mirek Konečný 67554

Takže je to jako u nás.

+22/0
 
 
 

Michal Žák 89092

No, a my nemusime ani obsadit Krym a mame kvalitu jidla uplne jinde nez nasi zapadni "rovnocenni" partneri.

+15/0
 
 
 

Marek Vokál 16459

copak když si to Rusko tak přeje, tak to je jejich věc. Spíš jsem si povšiml vět jako " .. palmový olej, chléb s pšenice na krmivo, méně masa v klobásách ... " a něco o třech procentech. Připadá mi to jaké zpráva o našem trhu ... :-)Rv

+18/−2
 
 
 

Jiří Maťašeje 6728

Rusové zaplatí navíc 4 380 rublů , tj. 2 100 Kč. Kolik zaplatíme navíc my za nekvalitní jídlo? Kvalitní je v sousedních zemích...

 

 Zde je důkaz a fakta o Rusku

Merkelová panikaří, necouvne li Trump, zbývá pouze Moskva

Moody’s přiznala: Rusko je z krize venku. A ČNB se připravuje na euro.