Nastal čas, abychom konečně i my promluvili a začali se hlásit o slovo. Že se na názor odtržená vláda od lidu nikoho neptá a dává sliby, které jsou obrovský podvod jako podpisy kolaborantů v Moskvě  v roce 1968? 

 

Bilaterální dohody zakázány, oznámil Brusel.

A odchod Velké Británie tolik nevadí - místo ní Brusel přijímá velice silnou Ukrajinu...

 

Tak to není na ironický úsměv, ale na inzultaci. Možná Štětinové či TOP 09, Gabalové a Langšádlové jsou v extázi Evropských hodnot a v zajetí Lisabonské smlouvy, ale přijímat Ukrajinu a Ukrajince v době, kdy nevíme, jak je vyhnat na jejich území zpět je skutečně něco jiného, než obchodovat s Velkou Británií.

 

Stále se opakuje, jakou máme alternativu

To ta nepřetržitá, hloupá otázka spíše nemá alternativu, protože není složité pochopit, proč je 60% proti Evropské unii a jak dál. Třeba místo nadávání na Velkou Británii už má klepat na dveře zástupce vlády České republiky a nabízet spolupráci v těchto bodech, co sama Mayová nabízí: Mayová v dopise konstatovala, že respektuje postoj EU ke čtyřem svobodám jejího volného trhu, tedy volnému pohybu osob, zboží, služeb a kapitálu.  Další má klepat na dveře Kremlu a atakovat Putina. Další má klepat na dveře Pekingu, zatímco čtvrtý tyto světy propojovat. Samozřejmě nikoliv politicky, ale pracovně ekonomicky a hledat průsečíky. Stáhnout lidi z Bruselu, kde už se ekonomika nedělá a nasadit je do míst, kde čeká budoucnost. Ukončit stejně jako Velká Británie už dnes nevýhodné smlouvy v EU a hledat nové dohody na základně rovnoprávnosti. Nebo zase budeme váhavostí vlády sbírat pouze dropty a ohryzky?

 

Evropská unie se hroutí. Je konec. Jak je možné, že to ještě někteří nechápou?

 

Stále mnoho lidí nechápe, že se na nás řítí děsivá krize podobná 30 létům minulého století?

Málokdo si totiž uvědomuje, že Německo do Velké Británie 2x víc vyváží, než dováží, že Německo do USA 3x  víc vyváží, než dováží a pokud tyto dva státy nasadí vyváženější dovoz a vývoz, bude to pro Evropu ekonomický masakr a jedině dobře nastavenými bilaterálními dohodami můžeme na tom nejen neprodělat, ale dokonce získat, protože se odpoutáme od Německa, které nám dělá pouze překupníka za výpalné a hází nám ohlodané kosti.

Stejně tak, získáme li volnost, dokážeme akcelerovat i jinou spolupráci do jiných částí světa - například Sýrie, Iráku, Iránu a pokud se připojíme k Hedvábné stezce, což tato vláda trestuhodně podcenila, můžeme aktivně působit na půlce Asie.

 

Je jasné, že na to těžce doplatí Polsko, Německo a Francie a nevíme, jak to ukočírují u nich doma. Proč?

Pokud se začne bortit eurozona, bude následovat daleko tvrdší německá měna, která razantně přiškrtí vývoz. Poláci nebudou mít možnost dotací a Německo přestane brát jejich zboží. Francie je na tom už nyní špatně a buď Francouzi přistoupí na silné oslabení vlastní měny, nebo se dostanou na roveň Itálie a Řecka. To na české straně může vyvolat naopak akceleraci. Už dnes vidíme, že v mnohém se rýsuje spolupráce Maďarska, Rakouska a České republiky. (Nepřipomíná to něco?) Otázkou je, jak se zachovají Slováci, kteří si možná samostatnost nebudou chtít vzít, protože by museli část dohod uskutečnit s těmito zeměmi a zatímco asi ty tři by jim potíže nečinily, spolupráce s Maďarskem by mohla skřípat. Každopádně spolupráce nás, Rakouska a Maďarska (jak je nyní dobře, že Maďaři prošli tvrdou redukční dietou a mohou  nyní spolupracovat i na ekonomické bázi) může mít docela slušnou budoucnost, kdy nikdo by už nebyl vazalem, ale pouze součástí jednotných pravidel trhu.

 

Proto by vláda měla jak výše napsáno nasadit páky na Británii, Rusko a Čínu a dojednávat spolupráci s Maďarskem a Rakouskem o vzájemném propojení BEZ MOCENSKÉHO CENTRA! To je ten rozdíl, kdy po RVHP a Moskvě zase nastoupila Evropská unie a Brusel, který politicky, nikoliv justičně a právně  podporuje soudní dvůr v Haagu. Prostě jedna totalita vystřídala druhou.

 

Takže se budoucnosti musí více bát Německo než my, i když to z prvního pohledu nemá logiku. Otázkou je, jak dlouho budou vládnou "hochštapleři", který nemají tušení, co se kolem nich děje a jak pádí Evropská unie s neevropskými hodnotami jiným směrem, než dějiny Evropy.

 

 

 

 

 P.S. Že se zapomnělo na jeden velký, významný stát? Nikoliv, tam už nastoupil excelentní velvyslanec a na tomto scénáři pracuje...

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Lomcovák

  Velmi naivní, až hloupé.

 • Černohorská

  V odpovědi na: Lomcovák

  Každý má jiný názor. Já jsem ale nepochopila, v čem ta hloupost je.

 • Lomcovák

  BORCENÍ EUROZÓNY, nebo záměrné BOŘENÍ EUROZÓNY, pane ********?!

 • Lomcovák

  Vyjádřím se k větě - buď Francouzi přistoupí na silné oslabení vlastní měny, nebo se dostanou na roveň Itálie a Řecka:
  Tím asi myslíte, že obnovením franku by se exportní pozice Francie posílila. To už tu ale všechno bylo a hranice v Evropě prostě znamenaly ztížený obchod, dále tu byly měnové války v 70. a 80. letech, vzájemné opakované devalvace, ani výkyvy "malé měny" nejsou pro obchod výhodné. K tomu si přičtěte snadné útoky spekulantů na "malou měnu" nebo transakční náklady bank (zase živit banky, to by se jim líbilo)...
  Možná si i někdo ve Francii představuje, jak se "vytisknou" ze státního dluhu, ale to naposled praktikovaly Rakousko a Německo po WW1 a nepodařilo se.

 • Ten, co to cáluje

  V odpovědi na: Lomcovák

  Hele, není divný, že když je to tak skvělý s 350 000 lidí, že Evropa je nyní v takovym úpadku a šlape východ? Asi ty boje zrychlovaly vzestup, zatímco klídek jak za bolševika znamená pád.

 • Lomcovák

  O co je eurozóna (19 zemí, 338 milionů obyvatel) horší a méně funkční než USA jako dolarová zóna (50 států, 309 milionů obyvatel), k tomu s jejich 20bilionovým státním dluhem? Haha.
  Nebo Rusko s rublem? Nepotřebovala by Sibiř slabší rubl a Moskva silnější rubl?
  Velký měnový prostor ani nemůže být homogenní, vždy má nějaké oblasti průmyslové, oblasti zemědělské.
  V tuto chvíli má Evropská unie obrovskou výhodu, že má vlastní rezervní měnu. A to je USA trnem v oku. Jen si vzpomeňte, jak Američan Milton Friedman (1912-2006) před zavedením eura v roce 1999 prskal a kvílel, že euro do deseti let zanikne.

 • Lomcovák

  Francie chce za Řeckem. :-(
  "Le Penová tvrdí, že referendum o setrvání v eurozóně by se uskutečnilo až po prvním půlroku jejího vládnutí" (Bloomberg, dnes dopoledne)
  "Výnosový spread mezi dvouletými francouzskými a německými dluhopisy stoupl na 0,47 %, nejvýše od krize v eurozóně." (dnes odpoledne)
  Také spread mezi desetiletými francouzskými a německými dluhopisy se od loňského prosince drží přes 0,5% až 0,87% (efekt Le Pen):
  https://ycharts.com/indicators/francegermany_10_year_bond_spread