Na sociálních sítích nejen v Rusku, ale i v dalších postsovětských zemích začala být velmi populární interaktivní hra Modrá velryba. Často ji hrají děti a podle některých médií je může dovést až k sebepoškozování nebo pokusům o sebevraždu. Uživatelé v rámci této anonymní hry dostávají různé úkoly, které musí provést. Nejdřív jde o banální věci, které se ale můžou vystupňovat do extrémních poloh.

A už máme autentické příběhy, kterými nás mainstream přesvědčuje, že co ruské jest, to tupé jest, to v USA by nebylo, tam je vysoká inteligence a západní demokracie by nic nepřipustila. A Svobodná Evropa a Hlas Ameriky šíří drastické scény dětských sebevražd, které se díky této hře šíří do celého světa.

„Sebevražedná“ hra Modrá velryba je v Česku, varujte děti, apeluje i policie

13. dubna 2017  19:32
 
Internetová hra zvaná Modrá velryba, která údajně nabádá děti k sebevraždě, dorazila podle policie do České republiky. Apeluje proto na rodiče, aby potomky poučili před nástrahami sociálních sítí, kde se hra vyskytuje. Dle řady zahraničních i českých médií totiž cílí na děti, které jsou nuceny k sebepoškozování a nakonec i k sebevraždě. Reálné důkazy o její existenci či spojitosti s podezřelými úmrtími však stále chybí.
Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Věcí se nicméně zabývají policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu, informovala ve čtvrtek v tiskové zprávě mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová. „Po důkladném zmonitorování sociálních sítí můžeme potvrdit, že tato hra se opravdu vyskytuje na území České republiky a bereme ji jako velmi vážnou hrozbu pro českou mládež.

V současné době konáme především preventivní kroky,“ napsala bez podrobnějších informací mluvčí.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/policie-modra-velryba-deti-socialni-site-facebook-sebevrazda-p5e-/domaci.aspx?c=A170413_135854_domaci_fer

 

Na předměstí Petrohradu našli před dvěma týdny na ulici těžce raněnou desetiletou dívku. Vypadla z okna. Nešlo však o nehodu. Podle lokálních médií se pokusila spáchat sebevraždu. Za vším je rozšířený fenomén zvaný „modrá velryba“, temná hra na sociálních sítích, která vede mladé Rusy i jejich vrstevníky ze zemí střední Asie k tomu, aby si sáhli na život.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/vzbud-me-v-4-20-rusko-bojuje-proti-sebevrazdam-mladych-i-kvuli-internetove-hre-1vv-/zpravy-svet.aspx?c=A170223_173557_ln_zahranici_fas

 

Když zemřeš, vyhraješ. Ruskojazyčný internet děsí tajemná hra, která může děti nabádat k sebevraždě

 

A v diskuzích jsou lidé ještě chápavější

 

J. Denemark24.2.2017 16:10

"Rusko totiž patří dlouhodobě k zemím s nejvyšší mírou sebevražd mezi mladými". Logicky. Představa, že se narodím a zjistím, že jsem rusák, je sama o sobě frustrující.)

 

J. Kacena24.2.2017 14:50

Rusove jsou podradnym narodem. Maji pritroubly vyraz ve tvari, odporny uces a la kastrol, teplaky adidas a jedine, co umi poradne, je opit se do nemoty. Neni divu, ze takovy narod vzdy trpel, nema zkratka potencial vytvorit stastnou a prosperující spolecnost. A nikdy mit nebude

 

J. Moravec24.2.2017 12:44

Zit v zemi, kde ze vsech koutu cumi maly prcek a vse je rizeno z jednoho mista musi byt hnusne a dostane kazdeho.

P. Fajt24.2.2017 11:58

 

No však taky bylo moskevské mauzoleum první babybox v asii...

Akorát jsou rusáci lemplové, tak tam toho pancharta nechali ležet...

Až doteďka... ;)

 

 Nebo to lidé se smíchem ironizují

Hit24.2.2017 10:04

Určitě jde o špínu a umělou kauzu vedenou na transparentní a svobodné rusko z toho prohnilého imperialistického bloku.

 

A najednou ve vzduchu visí otázka

Co dělá "Chovancův ústav proti dezinformacím", když není schopen upozornit ani ministerstvo vnitra, že "Modrá velryba" je hoax a fake news, neboli žvást a marketingový tah? Za co dostává Romancovová plat a válí se u internetu, když to nedokáže odhalit? Babiš pláče, že nemá lidi. A tady se válí bandy flákačů za naše peníze a můžeme jmenovat: Romancovová, Romancov, Fištejn, Votápek, a mohli bychom popsat celé strany jmény, za kterými nestojí žádná práce, ale politická tlačenka. A prý nejsou lidi - toto úsloví je stejný hoax jako Modrá velryba.

 

Co je však nejvíce udivující: expertní tým České policie není schopen vystoupit v médiích a omluvit se, že mystifikoval veřejnost tímto žvástem. Nemají všichni policisté v záhlaví "Pomáhat a chránit"? Jak to mohou udělat, když neochrání před hoaxem ani sami sebe?