Nečekaná a smutná zpráva přilétla z Turecka. Fotbalista, který rozdával radost fanouškům Plzně, se oběsil.

Je vidět, že úspěch a sláva navenek může zanechat i smutek v duši.

Istanbul - Bývalý obránce Plzně a fotbalové reprezentace František Rajtoral spáchal sebevraždu. Podle informací tureckých médií se jednatřicetiletý hráč Gaziantepsporu oběsil ve svém domě. Rajtoralovu smrt už potvrdil turecký klub i hráčům manažer Pavel Zíka. Za tragickou událostí stály pravděpodobně fotbalistovy rodinné problémy. "Je to obrovská tragédie, a to hlavně pro Frantovy nejbližší. Nemám slov, je to pro nás obrovský šok. Cítíme s jeho blízkými," uvedl v prohlášení Zíka. "Jsme v kontaktu s prezidentem klubu i naším spolupracovníkem v Turecku. Klub se spojí s Frantovou rodinou a nabídne veškerou pomoc," dodal.

 „Není to jen únavový syndrom, je v tom mnohem víc. Není to tak, že člověk má únavový syndrom, vezme si tabletu a za týden je v pořádku. Je to hra o čas, kdy se uzdraví. Myslel jsem si, že díky předchozí zkušenosti jsem na to nachystaný, ale nebyla to pravda. Překvapilo mě to, takže jsem s tím bojoval. Moc mi pomohla rodina, přítelkyně, Viktorka Plzeň, majitel klubu i trenéři. Teď jsem zpátky, mám velkou chuť a věřím, že budu hrát fotbal co nejdéle,“ uvedl v roce 2014 v rozhovoru pro aktualne.cz.

Asi nejvíce ho však zasáhl rozchod s přítelkyní Petrou. Ta nyní žije s fotbalistou Marcelem Gecovem. Silně věřící Rajtoral nedokázal přijmout, že ho Petra opustila. Odešel do Turecka, kde se mu na čas ulevilo, pak se ale začal cítit sám…

Čest jeho památce