"Je to hnus, velebnosti", řekl by dnes již klasik.

 

Zaostalá sovětská společnost nás v minulém století inspirovala k úvahám, jak Rusky nosí křusky. Ani ve snu by nás nenapadlo, že k nám bude jezdit po šedesáti létech ze západních chlévů ještě horší společnost, než byla ta sovětská, okupační. Dnes americká vede vysoko na body.

 

Za totality jsme se pohoršovali, že poděkování americkým vojákům za pomoc při osvobození v druhé světové válce odbyli komunisté několika větami a v Plzni bývala jenom minimální vzpomínka s pár lidmi. Je sice pravdou, že při osvobození Plzně padl pouze jeden voják a ještě náhodou a americká armáda tam nemusela vůbec bojovat, přesto byla US ARMY součástí osvobození.

Ani náhodou by nás však nenapadlo, že se na naše území po roce 1989 dostane nevzdělaný americký lidský odpad, který dokáže překonat největší špíny totalitních vůdců. A společnost, kterou sem poslal první černý americký prezident Obama v osobě Andrewa Schapiro a jeho ambasády, je děs někde na úrovni afrických opic.  Do civilizace  České republiky nepatří!. Proč sem ty křupanské honáky krav z USA zveme je úplnou záhadou. Nebo pasuje pro vládní činitele přirovnání svý k svému jako "zadek na hrnec", protože ani naše média nedokázala vyslovit poděkování klukům a chlapům Rudé armády, co umírali za naši vlast?

 

Pro americkou morální špínu máme pouze pohrdání!

 

 Zaměnit pietu za politiku...

 

Několik set lidí se v největším nestátním vojenském muzeu v ČR, na demarkační linii v Rokycanech, zúčastnilo celodenní akce spojené s pietním aktem, kdy si účastníci připomněli skončení druhé světové války a setkání americké a Rudé armády. V oficiální části akce se tu stala událost, která v historii akce neměla obdoby.

Za prvé vzpomínková část proběhla za minimálního (bulvární Čt24 slovo Rudá armáda a poděkování nevyslovila vůbec) zájmu médií.

 

Následně po dobu piety zavlály v bezprostřední blízkosti byst vlajky Ruska, Spojených států, Velké Británie, Francie a Československa. Před samotnými projevy pak zazněly hymny. Při všech vzdali zástupci armády, hosté i přítomní čest, pouze při ruské státní hymně po téměř neviditelné konzultaci s pracovníkem velvyslanectví dva příslušníci americké armády, druhé kavalérie, nevzdali hold a nezasalutovali jako při ostatních hymnách.

Nicolas Tmeldowski, zástupce amerického velvyslanectví, při svém projevu vzpomenul na padlé Čechy a Američany...

 

Musela to být dřina, když v Československu převážně rozdávali šminky a žvýkačky. V čem se tedy liší totalita od americké svobody a demokracie?

Máme opět rýt držkou v zemi, jenom s tím rozdílem, že ponížení máme směřovat místo východu na západ?

 

 (To, co se stalo, je potvrzeno z více zdrojů)