Že nadpis je fantasmagorie z Haškova románu?  Chyba lávky. Ti migranti, co u nás nejsou,  se u nás skutečně často bouří, nebo dělají problémy, zatímco vládní statistici tvrdí pro Evropskou unii, že zde žádné nepřijímáme. Prapodivná multikulturní diskuze "elit".

 

O Syřanech, co nechtěli žít v chlívu, jak nazvali byty, protože nedostali vily, bylo napsáno hodně.

 

V zařízení pro zadržování cizinců v Balkové na Plzeňsku došlo v pondělí k nepokojům. Zasahující policie si se vzbouřenci poměrně rychle poradila a vřavu ukončila. V objektu se původně zabarikádovalo zhruba 15 cizinců.

„Začalo to tím, že dva lidé asijského původu se zabarikádovali, přestali komunikovat, následně se k tomu přidalo dalších 13 lidí. V současné době je tam pohotovostní jednotka a také zásahová jednotka. Požádal jsem policejního prezidenta, aby to celé vyřešili,“ řekl České televizi ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

„Zabarikádovali se nábytkem, částmi nábytku útočí na policii. Zhruba do hodiny by se měla ta věc vyřešit. Ty požadavky, které mají, nevím přesně, s čím souvisejí, ale je možné, že se dozvěděli, že by měli být vyhoštěni z České republiky. Ale to je nepotvrzená informace,“ podotkl s tím, že se s těmi, co se zabarikádovali, hovoří.

„Je potřeba to vyřešit velmi rychle a nekompromisně. Každý, kdo přichází do České republiky, si musí uvědomit, že takto komunikovat nemůže,“ zmínil Chovanec s tím, že tito lidé musí komunikovat normálním, civilizovaným způsobem. Jak podotkl, mají k dispozici překladatele i neziskové organizace, s nimiž mohou své potíže s úřady případně řešit.

 

Takže by nám měli vysvětlit, jak se vyhošťují běženci, co u nás nejsou a proč nám tvrdí Merkelová, že máme přijímat běžence, protože u nás statisticky nejsou. Jsou Nigerijci neviditelní? Nebo že by si znás dělal Chovanec z ČSSD legraci? A půl miliónu až milión ilegálů z Ukrajiny a dalších států neexistuje také?