Prý dnes žijeme v demokracii, zatímco stále slyšíme, že je pryč zrůdná totalita, profízlovaná totalita, kdy udavači a fízlové včetně STBáků byli za každým rohem. Máte pravdu, my, kteří jsme v té době žili, jsme to tak cítili. To jsme však v roce 1968 až 1989 neznali, jak svobodná je česká zem v roce 2017...

 

 

Ne, není to výjimečně kritika ministra Chovance, policejního prezidenta Tomáše Tuhého nebo bývalého Červíčka. Jsou to fakta na zamyšlení, proč se mnohým z nás ostrost vůči komunistům (pozor, nezaměňovat za totalitu) stále více otupuje, či dokonce zajídá. Že to není ztrátou paměti, ale v kontextu fakt a porovnání.

 

 

Policii se prý nedaří přijímat nové lidi, vláda jí dala na nábor 4000 posil další dva roky

 Vláda o dva roky prodloužila platnost koncepce, na jejímž základě má policie přijmout 4000 nových příslušníků. Počet policistů by tak měl stoupnout na 44 tisíc. Tolik strohá zpráva. My starší, kteří současnost vnímáme v kontextu totalitní doby, máme stále větší pochyby, kdy vlastně začíná policejní stát a co je vlastně ten veřejností vnímaný policejní stát.

 

 

 

Malá ukázka z policejních dokumentů - a to se ještě menší trestné činy změnily na přestupky

 

 

Takže chceme 48 tisíc policistů ve svobodném státě. (Zatím 44000) A jak to bylo za té strašné totality v policejním státě? Informace z roku 2011.

 

Předmnichovská republika měla policii, která působila především ve městech, a dále četnictvo, které své aktivity zaměřovalo na venkov. V meziválečné době působilo v celé republice 26 tisíc policistů a kolem 15 tisíc četníků. Tedy celkem 41 tisíc příslušníků bezpečnostních složek, které obsluhovaly Čechy, Moravu, Slezsko, Slovensko a Podkarpatskou Rus. Tedy na jednoho policistu či četníka bylo celkem 340 obyvatel. (Pro srovnání, při dnešním počtu 39 tisíc policistů je na jednoho z nich 270 obyvatel).

Kdy došlo k té změně? V roce 1945 bylo zrušeno četnictvo i policie a zřízen Sbor národní bezpečnosti, který dosáhl v roce 1945 počtu 38 500. Nově nastupující policejní stát zvedl počet bezpečnostních složek v průběhu roku 1948 na 45 200 příslušníků, z toho bylo 8 130 příslušníků StB. Přepočítáme-li tento počet na obyvatele jako v předchozím bodu, dostaneme na jednoho policistu 277 obyvatel.

V roce 2011 mluvíme o 39 000 policistech (dnes už asi 40 000).  K tomu musíme připočíst cca 4 470 příslušníků městské či obecní policie. Česká republika tedy disponuje zhruba 43 470 policisty a strážníky, což je na jednoho člena bezpečnostních složek asi 241 obyvatel, tedy nejméně v celých dějinách České republiky, potažmo Československa. Ani v době nejhrubšího policejního státu v letech 1948 až 1953 jsme nedisponovali takovým množstvím příslušníků bezpečnostních složek.

 Tomáš Grulich - historik se specializací na moderní dějiny a národnostní vztahy,  Senát PČR

 

Takže shrnuto: v údajně policejním, profízlovaném státě pro Čechy, Moravu, Slezsko a Slovensko bylo u nás celkem 45200 příslušníků SNB včetně STB. Dnes v demokracii pouze pro Českou republiku u nás máme 40 000 policistů, žádáme 44000 a připravujeme opět 48000 a počet tajných služeb není znám. 

Nekulhá v tomto kontextu doba, kdy byl, nebo skutečně je policejní stát?

 

 

A pokud k tomu připočteme desetitisíce pomocníků VB dnes přejmenovaných na neziskové organizace a placené také ze státního rozpočtu například Evropské hodnoty, Člověk v tísni a tisíce dalších, dostáváme se k řádu 50 až 60 tisíc profízlovaných sociálních udavačských systémů. A to už je skutečná síla. O tom se Stalinovi a Gottwaldovi mohlo jenom zdát. A co je ještě horší: tito pomocníci VB si pletou teroristy s lidmi, co se do krve hádají na sociálních sítích a udávají je jako budoucí vrahy.

Zvrácenost neziskových organizací je stejná, jako uváděl nádherný film Vyšší princip.

Výsledek obrázku

 

Dnes nikde nemáme tajné služby, které se dříve jmenovaly STB. Přitom existují, pouze mají jiný název. V Česku pracují Bezpečnostní informační služba (BIS), což je civilní kontrarozvědka, civilní rozvědka Úřad pro zahraniční styky a informace a armádní Vojenské zpravodajství.

Mimochodem, vláda a policie se ohání platy. Co třeba připomenout výsluhy, které se po určité době jako u horníků stávají obrovskou nekonečnou odměnou do konce života a strašnou zátěží mandatorních výdajů?

 

A ti skvělí z BIS včetně dezinformačního týmu jsou tak "geniální", že nerozeznají, co rozezná babička z HorníDolní: nedokáží oddělit hádky a nadávání o politice na sociálních sítích od skutečné přípravy na teroristický čin?

Nebo to rozeznají, ale zneužívají to k upevnění moci jako bolševici za totality!