Je seriózní občan, co mění názor? Otázkou totiž je, zda člověk, měnící své názory, mění vlastní filozofii, nebo zda právě filozofie svobody a svobodného trhu není základem změny názoru.

 

V prvním případě je skutečnost, že se občan stane loutkou systému pouhá parafráze na hrdost a úctyhodnost, zatímco v druhém případě musí logicky změnit názor, pokud se ukáže, že skutečnost je jiná, než nám předkládá mainstream a prapodivný vůdci, které nemůžeme vyhnat.

 

A tak je to i v případě prezidenta Zemana, kdy hrůzu po jeho zvolení vystřídal šok hrdých a čestných občanů České republiky, že se chová jinak než (bývalý) premiér a stal se z něho skutečný prezident hrdého národa. (Samozřejmě spodina a lůza bude poukazovat, že není fyzicky na výši, tudíž je prý i duševně mimo).

Pokud se totiž skutečně začnete zajímat, kdo má onu relativní pravdu, stačí se podívat, co jsme psali my před několika léty a co říká prezident České republiky a za co je tak strašně nenáviděn onou spodinou a lůzou. Stačí, když totiž popíše fakta a je pro onu minoritu, mající však zatím moc, úhlavním nepřítelem jako my.

 

A pan BIS Koudelka si dovolí tvrdit, že dezinformace... (Na to nemusíte být špičkový analytik, abyste zaregistroval rostoucí počet nejrůznějších rádoby zpravodajsko-informačních webů, které se naprosto neskrývaně podílejí na šíření dezinformací a podpoře proruské politiky.)

 

Pane BIS Koudelko a co toto?

Dotuje Brusel Českou republiku, nebo je to naopak? | Pařát dnes

www.paratdnes.cz/2014/05/Dotuje-Brusel-Ceskou-republiku-nebo-je-to-naopak.html

11. 5. 2014 - V dividendách jde na západ cca 260 miliard ročně. Nazpět asi 20 miliard.

 

 

Dnes to natvrdo říká i prezident České republiky. Jsou, nebo to nejsou prokazatelná a dokazatelná fakta, pane BIS Koudelko?

 

Parlamentní listy

Pane prezidente, váš francouzský protějšek Emmanuel Macron nedávno ostře zaútočil na středoevropské státy s tím, že EU není žádný supermarket. EU některým prý slouží jen pro čerpání dotací, aniž respektují společná pravidla a hodnoty. Jakkoli je to kritické, neměl pravdu?

Četl jsem docela zajímavou protiargumentaci, která zněla, že i v supermarketu se platí. Jinými slovy, supermarket není nic, kde něco dostáváme zadarmo. Zadruhé, položme si otázku, čím platí středoevropské a východoevropské státy. Platí tím, že umožňují právě investorům ze zemí staré Evropy investice, které mohou využívat levné pracovní síly.

Když se podíváme na objem dividend, které zahraniční společnosti odvádějí svým mateřským společnostem do zemí staré Evropy, tak s překvapením zjišťujeme, že je to, alespoň pokud jde o Českou republiku, více, než dostáváme na evropských dotacích.

 

Jeden z prezidentských kandidátů teď řekl, že členství naší země v EU patří k zásadním věcem, o kterých by lidé neměli rozhodovat v referendu. Vy jste se k tomu už vyjadřoval, ale co soudíte o pohledu, že je to tak zásadní věc, o níž lidé nemají hlasovat?

Myslím si, že je to neúcta k občanům, ať to řekl kdokoli, protože referendum je například ve Švýcarsku naprosto běžnou věcí. Mám někdy dokonce podezření, že občané jsou v průměru inteligentnější, než je průměr českých politiků. O těchto otázkách by tedy měl rozhodovat ten, kdo je inteligentnější. Současně jsem mnohokrát řekl, že jsem pro toto referendum, ale hlasoval bych proti vystoupení z Evropské unie.

 

Mluvčí ministerstva vnitra Korbel se nedávno de facto podřekl, že jejich protidezinformační centrum má neoficiální, tajný seznam desítek nevhodných médií, které šíří protistátní myšlenky. Nepřipomíná to ideovou policii?

Sám termín protistátní je termín, který byl nesmírně často používán komunistickým režimem. Protistátní manifestace, protistátní tisk a nevím co všechno ještě. Trochu mě mrazí, když u ministerstva vnitra vidím podobnou terminologii, a také jsem to zkritizoval ve svém Vánočním poselství.

To, že tato podivná instituce vedená paní Romancevovou zatím de facto nevydala jednu jedinou zprávu za šest měsíců své existence, vede k tomu, že se člověk ptá, za co tam lidé berou peníze. A pokud vydává tajné zprávy, jedná proti svému deklarovanému poslání, protože by bylo dobré zveřejnit, který server, nebo cokoli dalšího, je považován za dezinformační, tedy nepravdivě informující. Donald Trump by řekl fake news, že ano. Jenže to oni neudělali, takže dělají hned dvě chyby najednou. Zaprvé, že nic nepublikují, a zadruhé, pokud něco publikují do šuplíku, je to ještě horší, protože jednají jako tajná policie. Bretschneider hadr.

 

A dnešní trapné výkřiky, že starší generace je nemocná komunismem, je pouze zoufalství těch, co tuší, že výpalné nebude donekonečna a stejně tak, jako padla vedoucí úloha KSČ, padne i vedoucí úloha Evropských hodnot dirigovaných z Bruselu. Stejně i v roce 1987 jsme věděli s jistotou, že režim se hroutí, a i dnes máme jistotu, že státostrana Evropská unie jde k čertu: neznáme přesné datum, ale víme kdy.

 

V okamžiku, kdy kvantitativní uvolňování ECB už nebude mít účinek antibiotika a trajektorie umělého vzestupu EU nabere přirozený ukazatel: volný pád!