Očima kremelského trolla: Rusko zaměstnává armádu internetových diskutérů, psali světoví údajní (ne)manipulátoři. A jako vždy odvraceli pozornost od sebe samé, když nechtěli ukázat, jak to ve skutečnosti je.

 

I zde je jeden troll, pohybující se pod mnoha počítači strany ČSSD, což lze snadno dokázat. Pokaždé se představuje pod jinou přezdívkou (zde byl pod původní Opus 111 a má od ČSSD připraveno cca 50 textů od nadávek na Václava Klause po snahu dokázat, že dluhy Sobotky nejsou dluhy Sobotky a ČSSD, ale že dluhy jsou vlastně prosperita.

 

 Začněme u první fantasmagorie, která odvracela pozornost

Luboš Heger, Euro

Na konci března se vynořila dvě údajná  pozoruhodná svědectví z petrohradského Ústavu pro výzkum internetu, což je záhadná firma ve čtyřpodlažní budově v Savuškinově ulici č. 55. Jedno podala pro agenturu AFP a deník The Guardian anonymně mladá žena, která měla až do poloviny března v popisu práce obhospodařovat hned několik „hadrových“ účtů, diskutovat o hudbě, pečení dortů, nejkrásnějších městech Evropy a bohatě to prokládat výroky o „fašistické vládě v Kyjevě“ a „zkorumpované opozici“ v Rusku.

 

A prý to možná řídí sám Putin

V rozhovoru pro Rádio Svobodná Evropa pak jistý Marat Burkhard popsal pracovní prostředí ústavu (otevřené kanceláře po 20 lidech, sledovací kamery, drakonické pokuty od „editorů“ za ideologické odchylky) a technickou specifikaci práce (denní penzum 135 postů o 200 znacích za dvanáctihodinovou směnu, přičemž „komentování“ probíhá ve trojicích, kdy jeden z trojice hraje roli pomýleného „zloducha“ a ostatní dva trollové jej utlučou „argumenty“). Z dosavadních výpovědí je prý zřejmé asi toto – kremelští trollové jsou zhruba od roku 2012 rekrutováni skrze pracovní servery inzerující pozice copywriterů či content managerů za odměnu 40 až 60 tisíc rublů měsíčně (asi 20 až 30 tisíc korun), což je ruský nadprůměr. S nabranými lidmi není podepsána žádná pracovní smlouva a peníze dostávají jednou týdně na ruku. Jsou to vesměs mladí a apolitičtí absolventi škol z provinčních ruských měst toužící po uplatnění, kteří s danou prací nemají větší morální problém, anebo jej neventilují. Více na: http://www.euro.cz/archiv/ocima-kremelskeho-trolla-rusko-zamestnava-armadu-internetovych-diskuteru-1180090#utm_medium=selfpromo&utm_source=euro&utm_campaign=copylink Více na: http://www.euro.cz/archiv/ocima-kremelskeho-trolla-rusko-zamestnava-armadu-internetovych-diskuteru-1180090#utm_medium=selfpromo&utm_source=euro&utm_campaign=copylink

 

Více na: http://www.euro.cz/archiv/ocima-kremelskeho-trolla-rusko-zamestnava-armadu-internetovych-diskuteru-1180090#utm_medium=selfpromo&utm_source=euro&utm_campaign=copylink

Samozřejmě se časem zjistilo, že je to blábol, jenomže se hledal důvod, proč tato fantasmagorická zpráva Rádia Svobodné Evropy (bývalé Rádio Jerevan bylo na stejné úrovni) vlastně vzniká. Vydalo ji "exelentní trollové středisko", kde je i jakýsi Jakub Kalenský.

Hle, co se s masmediální masáže vyklubalo

A nyní pokračujme v přesných odkazech, protože jedině tak lze odhalit skutečne šmejdy - dezinformátory a strůjce hoaxů, neboli politických lží, které si dokonce vzalo na starost MV Chovance opět z ČSSD.

Prý je za každým rohem Putinův agent, napsal Kundra - jakýsi zoufalec z Respektu, který byl veden BIS jako nepřítel státu a když začal psát proti Putinovi, stal se z něho expert na Rusko. Jestli odhalil jednoho agenta nebo milión? Kdo by se s tím počítal, ale hezky to v Respektu zní a Brusel tleská přes Rádio Svobodná Evropa. Mogheriniová prý proto dostala za úkol vypracovat akční plán, které by měl jiné možnosti, jak agenty Ruska specifikovat. A našla superexperty proti HOAXU, mezi kterými je i náš superexpert Jakub Kalenský.

 

Více na: http://www.euro.cz/archiv/ocima-kremelskeho-trolla-rusko-zamestnava-armadu-internetovych-diskuteru-1180090#utm_medium=selfpromo&utm_source=euro&utm_campaign=copylink

Novinář Jakub Kalenský, dosud redaktor Hospodářských novin, předtím České televize či Lidových novin, byl evropskou diplomatickou službou – přesně řečeno Evropskou služby pro vnější činnost (EEAS) – jako zástupce České republiky vybrán do nového odboru strategické komunikace, zaměřeného zaměřený na boj s ruskou protizápadní propagandou. Odbor funguje při Evropské komisi a lidi do něj služba sháněla letos na jaře v členských zemích Evropské unie, napsal Hlídacípes.org. Kalenský Médiáři potvrdil, že byl vybrán.

 

 ČSSD a ANO

Aby politici zmírnili negativní náladu u svých profilů, shánějí dobrovolníky nebo burcují členy vlastní strany, aby se do debat zapojili a vyvažovali nadávky pozitivními příspěvky. Příliš mnoho vyhrocené kritiky totiž může strany před podzimními poslaneckými volbami poškodit. To platí zvláště v situaci, kdy lze v boji o sněmovnu využít toho, že na sociálních sítích existuje řada falešných profilů.

Podle Petra Zavorala, jednatele společnosti Yeseter, která sociální sítě analyzuje, jsou aktuálně pod palbou negativních komentářů nejčastěji sociální demokraté kolem premiéra Bohuslava Sobotky. Ti také zalarmovali velkou skupinu členů, kteří mají na internetu vytvářet lepší obraz ČSSD. Bývalý volební manažer strany Jan Birke před časem požádal devatenáct tisíc stranických kolegů, aby se do diskusí zapojili a pomohli.

"A je jich hodně, je to armáda lidí. V tuto chvíli jsou aktivní pouze někteří členové, ale i konkurence je velmi aktivní a my musíme být lepší," řekl tehdy Birke. "Snažíme se do konverzací zapojovat a na komentáře v co největší možné míře reagovat," popsal postup mluvčí Lidového domu Mikuláš Klang.

  "Na gramatických chybách a způsobu uvažování autora bylo vidět, že část komentářů psala jedna osoba pod různými jmény," popsal na Aktuálně.cz Zavoral.

 

Že má pan Zavoral pravdu, lze snadno dokázat i u nás: stačí si vybrat jednoho trolla z dílny ČSSD - již výše popsaného s přezdívkou Opus 111, dnes používající už asi třicátou přezdívku a mající k dispozici všechny počítače ČSSD! Možná, že z následujícího pochopíte, proč se jeden autor blokuje - zda trollové ČSSD jsou přínosem diskuze. Ale rukopis ČSSD, že je to z jednoho pera lze snadno dohledat i na Pařát dnes. Přestože prosperita je dělaná na šílených dluzích ČSSD, potažmo ECB, vytváří stále stejné nadávky, stále stejné urážky, že to je opačně a dluhy dělali jiní, zatímco Sobotka při prosperitě ne. A kopíruje se stále stejné. Ano, důkazů, že zloděj chytí chyťte zloděje je hodně.

 

Prostě pod článkem se napíše, co nikdy nebylo napsáno, pak se na to dá další výklad a tím se vyvrátí text tak, že dotyčný dříve psal něco jiného. A tím se snaží z autora udělat pitomce, který stále lže. Že si to troll vymyslel a je to svinstvo? No a co, kdo se bude probírat minulými texty, zda lže autor, nebo troll ČSSD?

A tím se znevěrohodní celý malý web a Chovanec může prohlásit na základě trolla, že je nevěrohodný. Proto musí malé weby tyto manipulátory mazat.

Nechť si založí vlastní web a tam celý koncept vyvrátí. 

 

Můžeme si vybrat:

Zmrd Pokorný řádí jak rudé pero cenzora.

-----------------------------

 

Zase ZMRD Pokorny blokuje IP adressy a maže příspěvky. A ještě si ten PIČUS stěžuje na cenzuru EU.

Pokorny ty si ČURAK jak noha.

-------------------------------------

Článek je obyčejná hybridní slátanina, bez jakékoliv vypovídací schopnosti. Jediným zadáním je pošpinit nějakého Koudelku ze zpravodajských služeb. Jinak nic konkrétního. Naprosto účelově zfrabrikovaný text, navíc nevalné jazykové kvality.

-------------------------------------

Článek je absolutní blábol.

-------------------------------------

Realita je taková, že zatímco Chovancovo ministerstvo reálně nikoho neblokuje, tak na Skryté pravdě se ztrácejí příspěvky jak na běžícím pásu a block list IP adress už bude také hodně dlouhý. 

-------------------------------------

 Jo za komančů, to jsme taky budovali, dálnice D1, letiště Ruzyně, Metro, Vltavská kaskáda, statisíce nových bytů pro pracující. Pak přišel zloděj Pružinskij a všechno nechal vytunelovat a nyní jsme v PIČI. Pak dal ještě všem zlodějům amnestii, Pružinskij vlastizrádce, už měl dávno viset a s ním všichni co mu lezou do prdele..

 

Takže na závěr: 

 viz výše je vidět, jak je absurdní, když ministr vnitra Chovanec založí buňku ČSSD, která spolupracuje s Evropskými hodnotami a Manipulátory, kterým posílají peníze z rozpočtu (našich daní přes neziskové organizace), a sám své trolly dokonce nejen Chovanec, ale i Sobotka a Zaorálek s vedením ČSSD úkolují. Není to šílené? A aby to sami zakryli, opozici nazývají Putinovými agenty a snaží se opozici, která píše svobodně, na malých webech zlikvidovat. Bez důkazu, bez toho, aby ministr vnitra dokázal, že peníze k nám jdou a odkud jdou.

Prý z Ruska, stále dokola opakují.

Tak to dokažte, nebo táhněte! Třeba na Quantanámo!

 

Kdo je ale potom největší zločinec, zneužívající volené funkce, si odpovězte sami!

 

 

I zde Více na: http://www.euro.cz/archiv/ocima-kremelskeho-trolla-rusko-zamestnava-armadu-internetovych-diskuteru-1180090#utm_medium=selfpromo&utm_source=euro&utm_campaign=copylink