Prezident Putin ani s tímto růstem není spokojen a nařídil vypracovat společně s guvernérkou Nabiullinovou další strategii.

 

Možná mnohé šokuje: Německo se potácí v recesi plus mínus, zatímco Maďarsko ve spojení s Ruskem...

Sankce nesankce, Rusko šlape do pedálů a nemíní poslouchat západ v prapodivných prognozách.

Tempo meziročního růstu ruské ekonomiky se ve třetím čtvrtletí téměř zdvojnásobilo na 1,7 procenta z 0,9 procenta ve druhém kvartálu. Vyplývá to ze středečních údajů ruského statistického úřadu. Průmyslová výroba v Rusku v říjnu meziročně vzrostla o 2,6 % po růstu o 3 % v září. Takže nikoliv vývoz surovin. A Rusko nadále pokračuje v odpoutání od dolaru: sníží podíl amerických dolarů ve svém státním fondu bohatství a zvažuje investice do dalších zahraničních měn, včetně čínského jüanu. Uvedl to náměstek ministra financí Vladimir Kolyčev. Rusko zesiluje svůj "dedolarizační proces", který má snížit závislost země na americké měně. Struktura ruských zahraničních rezerv se již změnila a plánovaná změna struktury fondu bohatství přiblíží jeho složení struktuře devizových rezerv centrální banky, dodal Kolyčev. Ke konci března mělo euro v devizových rezervách centrální banky podíl 30,3 procenta, americký dolar 23,6 procenta a čínský jüan 14,2 procent. Inflace už je zcela pod kontrolou, pohybuje se pod 4%.

Státní rozpočet může i přes sankce Schillerová Rusku závidět

Kde je ta ohlašovaná katastrofa ruského hospodářství, jak o ní stále píší "odborníci na Rusko"? Dnes je i největším světovým vývozcem pšenice, masa, dovozy stále snižuje a posiluje spolupráci BRICS.

 

Ministryně Schillerová včera na Barrandově nechápala velký ekonomický vzestup Maďarska. Prý se uvidí, co za tím je. Těžko říct, na jaké odborné výši je a jak pro ni pracují její experti...

 Maďarský ministr financí Mihály Varga v srpnu uvedl,  že růst ve druhém čtvrtletí překonal očekávání ministerstva a rostl o 4,9%. Předběžné údaje podle něj ukazují, že Maďarsko rostlo nejrychleji z celé EU. Za celý rok vláda očekává růst ekonomiky o 4,3 až 4,4 procenta, Varga ale poznamenal, že odhad je konzervativní, uvedla agentura MTI. Meziroční růst maďarské ekonomiky v třetím čtvrtletí zrychlil na 5 % ze 4,9 % v druhém kvartálu.

 A skutečný důvod?

Orbán poukázal na to, že rok 2018 byl prvním rokem, kdy se vzájemný obchodní obrat poprvé zvýšil od zavedení sankcí proti Rusku. Podle Putina výměna zboží mezi oběma zeměmi loni zaznamenala nárůst téměř 30 %. "To je podle naší statistiky kolem 7 miliard dolarů," poznamenal. Spolupráce s Ruskem Maďarsku evidentně prospívá. A nadále se zrychluje. My se ale budeme držet EU, i kdyby nám všechno ukradli. Hlavně když máme "Evropské hodnoty".

 

 Možná někoho bude zajímat, proč má Rusko tak malé úniky a malý státní dluh: Rusové se poučili a vše totálně zjednodušili. (Stejné jsme chtěli zavést i u nás, bohužel se nepodařilo)

V Rusku je zavedena rovná daň z příjmů fyzických osob ve výši 13 %. Daň z příjmů právnických osob je stanovena v jednotné výši 24 %. Největší část, celkem 16 % putuje do státního rozpočtu, 6 % do rozpočtu regionálních institucí a 2 % do rozpočtu místních (obecních) rozpočtů.

Daň z přidané hodnoty

  V Rusku existují tři (v podstatě pouze dvě) sazby daně z přidané hodnoty. Nulová sazba je uplatňována při vyvážení zboží za hranice. Sazba ve výši 10 % platí u potravin, dětského zboží, knih a tiskovin, léků, výrobků pro lékařské využití. Na ostatní zboží je uvalena sazba ve výši 20 %.

 

Vtipné ukazatele jsou v Polsku: domácí spotřebu v Polsku podpořily sociální dávky. Takže se prý podařilo zastavit pokles. A meziroční růst slovenské ekonomiky ve druhém čtvrtletí prudce zpomalil na 1,9 procenta z 3,7 procenta v prvním kvartálu. Český statistický úřad ve čtvrtek oznámil, že meziroční růst české ekonomiky zpomalil na 2,5 % z 2,8 % v druhém kvartálu. (Z dluhu státu už více jak 1,7 bilionu Kč a domácností 2,32 bilionu korun, zatímco Rusko má skoro nejmenší dluh na světě - a hrdý Budžes vzhůru do Evropy)

 

Zde je originál, napsaný před čtyřmi roky a protože byl v dubnu, mnozí ho brali jako Apríl:

Den, kdy se zhroutil americký sen – dramatický světový převrat nastal

 Budete v šoku: mají větší plat Rusové, nebo Američané? Ekonomické porovnání v roce 2018

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • *

  Starejte se raději o rozkradené Česko, Rusko se o sebe postará samo! Myslíte, že by v Rusku někdo volil zas*ané zloděje Babišovce, ODS, TOPSTANKDUČSL? Piráty? Ne!

  Krátká URL:
 • LO

  V odpovědi na: *

  Bude treba zrusit buzerace EU a odejit ze zlocinne NATO. Reknete to lidem! Pracujte na tom! Lide nevedi, ze US zidaci mohou kdykoliv zacit mackat tlacitka a posilat rakety na Rusko. A Rusko nas vygumuje i s USA. Takova je situace! Co je v mediich jsou lzi a sracky slouhu US mainstreamu. Minar a Greta jsou odklaneci komedie pro kreteny, financovane temi, kdo vlastni media a nas.

  Krátká URL:
 • Víte, kdo je Schillerová?

  Karuselářka!!! Schillerová ředitelka Finančního úřadu Brno venkov, zeť Rusňák mladý a schopný podnikatel, původním povoláním číšník, Mičkové a spol. okradli státní rozpočet ČR o 13,5 miliard korun v podobě vratkek DPH.
  Svobodný vysílač VAROVÁNÍ OBČANŮM: Palermo nebo kocourkov???!!! January 11, 2019
  Alena Hrabětová podle pokynů, které dle svědků přivezli oba gangsteři od svého známého mafiána Davida Rusňáka, zetě současné ministryně financí Aleny Schillerové, měla vymyslet a řídit systém daňových podvodů firem Interspedico a LPV Trans, a na ně navázaných firem. Obě firmy v době vyšetřování své předchozí trestné činnosti okradli o desítky milionů soukromé osoby a podnikatele napříč Evropou. Tyto firmy Interspedico a LPV Trans zahájili v lednu 2010 svoji daňovou trestnou činnost, a to tak, že propustili všechny zaměstnance, nevykonávali žádnou činnost, a pouze odesílali na Finanční úřad pro Prahu 1 z mafiánského doupěte na Ostruhové ulici v Plzni vymyšlená daňová hlášení, na jejichž základě jim Ministerstvo financí vyplácelo měsíčně DPH ve výši 800 000 KČ na každou firmu. Tak podle PČR Hlavního města Praha okradli stát nejméně o 86 milionů korun. Případ detailně dokumentujeme zde vč. mapování základní mafiánské struktury. Člověk se nediví, když z města Plzně pochází bývalý policejní prezident a exministr vnitra, kteří jsou známí tím, že vystudovali práva rychleji, než obyčejný člověk udělá řidičák, a Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se údajně dostane do funkce tak, že jej významný kmotr ODS Roman Juračko z Plzně přivede do kanceláře exministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila z plzeňské univerzity, kde mafiáni a úplatní politici a policisté vystudují, než bys řekl Štrunc a řekne, tak to je on, to je ten pravý. Ze dvou policejních zdrojů disponujeme dokumenty, že tento pravý Nejvyšší státní zástupce od roku 2014 maří vyšetřování tohoto mafiánského gangu.
  V Plzni Palermo, v Čechách kocourkov. Ministryně financí je tchýně usvědčeného podvodníka a Vedoucí oddělení daní a poplatků města Plzně – důkazy usvědčená daňová podvodnice a vláda nám stále tvrdí, že maká a že se máme dobře, a že brzy doženeme západoevropskou životní úroveň.
  Zdroj
  https://www.facebook.com/infowars.cz/posts/1052903338244514/">https://www.facebook.com/infowars.cz/posts/1052903338244514/
  Sledujte facebookový kanál Svobodného vysílače
  https://www.facebook.com/infowars.cz
  Zeť Schillerové David Rusňák pracoval čtyři roky jako číšník. Prošel třemi firmami, které podezřele zbankrotovaly, aby se stal majitelem skupiny DRFG (David Rusňák Family Group). Po maturitě v roce 1997 nastoupil David Rusňák do obchodního oddělení dopravní firmy Eurotrans Holding ve Zlíně. Firma krátce na to zkrachovala. Poté byl čtyři roky číšníkem v Brně. V roce 2003 začal pracovat v dopravní firmě DH a spol. Před krachem firmy DH a spol. založili v roce 2005 s jejím majitelem Davidem Hájkem novou mezinárodní dopravní firmu Compass DKD Czech. Po dvou letech prodal David Hájek svůj podíl Davidu Rusňákovi za symbolických 100 tisíc korun. Na přelomu let 2009 a 2010 vydělal první miliony právě prodejem společnosti Compass DKD Czech. Firma zkrachovala již v roce 2010. Poté rozjel nové podnikání pod zkratkou DRFG David Rusňák Family Group. Záhy poté, co protikorupční policie v Brně začala na přelomu let 2010 a 2011 prověřovat Davida Rusňáka v souvislosti s podezřením z podvodu se škodou 900 milionů, začaly podle zjištění týmu žalobce Iva Ištvana z policejního spisu unikat informace. Trvaly od 25. ledna 2011 až do 17. října 2011. Poté, co David Rusňák online sledoval vyšetřování a předem věděl, co se na něj chystá, policie případ odložila. Policie dnes tyto úniky připisuje na základě digitálních stop Tereze Čoupkové, administrativní pracovnici brněnského krajského státního zastupitelství a přítelkyni bývalého elitního policisty Michala Ratajského. Jinak také obchodního partnera Davida Rusňáka. Společnost DRFG v roce 2019 disponuje 7 miliardami korun neznámého původu.

  Také se v N59 podle vyšetřovacího spisu vybíraly peníze z biomasy, tzn. duo Andrej Babiš a brněnský vlivný podnikatel David Rusňák, zeť ministryně financí Aleny Schillerové (ANO). Peníze se vybraly v Plzni na náměstí, a jak je ve spisu uvedeno vyšetřovateli, v igelitkách ty peníze potom odváželi do Prahy. Ruská mafie dodala hotovost a naproti tomu si převedla peníze z bankovních účtů a poslala si je do světa na jiné účty v offshore destinacích. Chytře vymyšleno, že? Objem hotovosti 13,5 miliard za 3 roky jenom přes firmu Sky-soft.
  Název: N. 59 a.s.
  IČO: 49197649
  ADRESA: Plzeň, Americká 1162/70, PSČ 301 00
  Je plátce DPH 14. červenec 2018 registrován jako nespolehlivý plátce dph
  NÁZEV: SKY-SOFT spol. s r.o. v likvidaci
  IČO: 62585746
  ADRESA: Drtinova 412/26, Smíchov, 150 00 Praha
  Z údajů, které byly k dispozici, jednoznačně vyplývalo, že k páchání trestné činnosti dochází sice v Praze, ale celé zázemí, včetně osob, které se podíleli na řízení celého systému, pochází z Brna.
  https://www.investigace.com/rubrika/skysoft/
  Bohuslav Sobotka (ČSSD) odmítl v květnu 2017 jmenovat Schillerovou (ANO) ministryní financí. Sobotka: ”Ještě před týdnem mi (Babiš) nutil Rusňákovu tchýni, paní Schillerovou, jako novou ministryni financí a strašně se rozčiloval, když jsem její nominaci odmítl. Dnes by mi měl za mé rozhodnutí poděkovat! Zachránil jsem ANO od ještě většího maléru,” napsal Bohuslav Sobotka (ČSSD) na Facebooku.

 • Michonnet

  V odpovědi na: Víte, kdo je Schillerová?

  Tý brďo Rusňákovy mezinárodní dopravní firmy? Pak asi nešlo o nadměrné odpočty, ale o vývoz zboží do jiného státu EU (dodání zboží do jiného členského státu EU je od DPH osvobozeno) a kupující zahraniční schránková firma zmizí, zkrachuje, neodvede DPH. Báby Merkelová, Jourová šikanují lidi na facebooku a přitom byrokratický bordel v Bruselu nedokáže ani tu nejjednodušší věc: zrušit přeshraničnímu prodeji osvobození od DPH. Zavést standardní výběr DPH i při exportu: "Vývozce by odvedl DPH svému finančnímu úřadu, který by tuto daň následně zaslal finančnímu úřadu v zemi příjemce zboží." Tím by tyto podvody s DPH skončily. Podvody s DPH jsou 150 miliard eur ročně v EU, v Česku 50 miliard korun ročně. Babiš Rusňák se Schillerovou, šup do vězeňské cely.
  Přečtěte si 7. 5. 2019 Jak zastavit největší evropský tunel
  https://www.respekt.cz/politika/jak-zastavit-nejvetsi-evropsky-tunel