Ukazatele, které jsou k smíchu. Podvody, lhaní,  cenzura, to vše je kryto zdánlivou akcelerací ekonomiky, která je založena na podvodu. Jak dlouho nás ještě budou mystifikovat?

 

Umělá zaměstnanost, kdy Marksová, Dientsbier a Šabatová založily tisíce neziskovek, umělá zaměstnanost, kdy Babiš zavádí další kontrolory kontrol a kdo bude hlídat kontrolory kontrol?

A další zločin, kdy sem cpeme ve statisících Ukrajince, Bulhary, Poláky a Rumuny, ale hlídáme jedince, aby to veřejně neříkali?

 

Špína na špínu, podvod na podvod!

A když se k tomu připočte politický podvod ČNB, kdy zlevňuje měnu a pomáhá tandemu Babiš – Zeman do znovuzvolení, zatímco by naopak měla měna ztvrdnout, aby se mohly firmy nadechnout a nakoupit technologie a robotické stroje, avšak místo toho se stále více stáváme montovnou západu?

Proč nás uměle zakopávají níž a níž, místo, aby Česká republika jako technický tygr ovládla Evropu?

 rasin-foto

Alois Rašín, český ekonom a politik, jeden z významných představitelů československé první republiky

 

Co udělal Rašín, aby Československo nastartovalo důstojnost?

V tomto období se před námi klaněl svět, český dělník byla značka: vzdělaný, inteligentní a samostatný. Především v USA žádaný.

I když v určitém období (krizi) byla chvilkově tvrdá koruna na obtíž, během celého období naopak ze silné měny těžila. Tehdejší Československo bylo bohatým státem ve srovnání se všemi svými sousedy. O chudých zemích jako Polsko, Itálie, Norsko, Finsko, Irsko či Nizozemí, jejichž národní důchod na hlavu byl poloviční až dvoutřetinový, ani nemluvě. Rozptyl bohatství v předválečné Evropě byl mnohem vyšší než nyní. Platilo to i v regionálním měřítku. Podle jedné statistiky činil daňový příjem republiky na území Slovenska pouhých 16 procent celkové hodnoty vybraných daní.  Největší období rozkvětu a optimismu zažila v druhé polovině 20. let. Důsledky krize odezněly a ekonomika začala těžit ze silné koruny. Dědictví této doby dodnes trvá v podobě obrovského množství budov tehdy postavených. Letopočet 1925 až 1929 nesou ve štítě vznešené budovy bank, luxusní vily, ale i venkovské domky a stodoly. Hodnota českých průmyslových akcií vzrostla v období 1925-1928 o 70 procent.

Ekonomická vzpomínka na první republiku - Ekonom Pavel Kohout

 

 A dnes se dělá pravý opak: nejsou lidi? Můžeme nahradit práci robotizací a lidem to neuškodí? NE! Zločinná ČNB dokonce zlevní korunu, aby firmy nemohly nakupovat nové technologie a nové špičkové stroje! Tahají sem zásluhou Rusnoka (předtím Singera) levnou pracovní sílu a ničí naší ekonomiku! A pokud tam dosadí ekonoma Dědka, který léta čekal, že přijmeme euro, což byla jeho práce...?

 

 

Dobře, pozvěme nádeníky či pseudovzdělance z Ukrajiny, ale…

Každá firma nechť si nabere, kolik chce, ale ať složí zálohu, aby v případě poklesu ekonomiky neplatili tyto prapodivné zaměstnance z důchodů a sociálních dávek občané České republiky doživotně! Nechť to zaplatí firmy, které na tom tyjí, místo aby našim zaměstnancům zvedaly platy! Neomezený nábor pracovníků a nekotrolovatelný pohyb osob z východu zakládá budoucí nespokojenost, válčení a vše další, co vidíme ve Francii, dnes už i v Německu a dalších zemích. Pokud firmy složí zálohu na jejich návrat domů, nebo doživotní sociální náklady, nikomu to neuškodí, ale zrůdnost, co schválila naše vláda, nás žene do rozvojové Afriky!

Nejhorší vláda od roku 1989, i když to z prvního pohledu nevypadá.