Stát rozkládající se na mnoha ostrovech, mající sto miliónů obyvatel, kteří stále ostřeji protestují proti USA za zasahování do vnitřních záležitostí Filipín. Hlavním městem je Manila s dvěma milióny obyvatel, ale největším je Quezon City se třemi milióny obyvatel.

 

 

Rodriguez Duterte si nenechá od zkurvysyna a kolonizátora Obamy do vládnutí mluvit

A stejné si myslí lid Filipín, který stále ostřeji demonstruje proti okupaci amerických vojsk.  Při poslední protestní akci před ambasádou Spojených států v hlavním městě Filipín Manile proti přítomnosti amerických vojáků na svém území použila policie proti demonstrantům slzný plyn, ale na internetu se také objevily záběry dodávky, která vjížděla do davu protestujících.  Demonstranti žádají okamžitý odchod amerických vojáků z jižního ostrova Mindanao. Na souostroví má americká armáda své základny.

 

 Co je zdrojem napětí? Měla by být předvolána BIS k ostrému prověření za úmyslnou nečinnost a servilitu vůči USA?

Většina obyvatel světa už má dost drzosti USA osobovat si právo na vměšování do vnitřních záležitostí daného státu. Agenty CIA a jejich informátory typu Schapira má každá americká ambasáda a je vždy na prezidentu dané země, zda leze po čtyřech před americkou výsostí (slovenský Kiska), či spolupracovníky CIA odstaví do správných mezí (např. náš prezident Zeman Schapira, filipínský Duterte a další). Že země jako jsou USA to nesou s obrovskou nelibostí lze ještě pochopit. Že však naše BIS naprosto ignoruje tyto skutečnosti je na pováženou a může se to stát skutečnou vlastizradou, protože BIS má za úkol odhalovat VŠECHNY agenty, pracující proti českému národu a českému lidu, i kdyby to měli být nejen z USA, ale i ze Slovenska. (Slovensko je pouze na vysvětlení, s ním je pravděpodobně otevřené vše, i když prezident Kiska začíná Slovensko odklánět a bezmezně ovolňovat pro rejdy USA, což je na pováženou) A není normální, že se zde prohánějí americká  (bez vůle lidu, tudíž okupační) vojska ve vzduchu i na zemi stejně jako bez vůle lidu zde byla okupační vojska SSSR!

 

A stejně jako mnoho dalších občanů světa se Filipíny začínají obracet k BRICS, Číně a Rusku

 

„Ohlašuji svůj rozchod se Spojenými státy. Amerika prohrála,“ řekl Duterte na čínsko-filipínském podnikatelském fóru v Pekingu, jehož se zúčastnil i čínský vicepremiér Čang Kao-li.

Filipínský prezident dodal, že stojí také o dohodu s Ruskem: „Zařadil jsem se do vašeho ideologického proudu a možná pojedu také do Ruska hovořit s (prezidentem) Putinem. Řeknu mu, že proti světu stojíme tři - Čína, Filipíny a Rusko. Je to jediná cesta“.  Podle agentury AP Duterte dodal, že rozchod je ve vojenské i ekonomické rovině. A důvod je jasný: jakže pomáhají USA Filipínám, jak pomáhají USA občanům Filipín a jak se pod okupací USA má lid Filipín lépe?

 

Američané mají s Filipínami dlouhodobě velmi úzké vztahy, poskytují jihoasijské zemi stovky miliónů dolarů ročně v podobě vojenské pomoci. Ano čtete dobře, stejně jako Německo zadlužilo Řecko, které si muselo koupit vojenskou výzbroj, i USA pomáhají filipínskému lidu tím, že Filipíny nakupují americké zbraně!

Je proto filipínský lid nadšen?

 

Protesty proti USA

 Co by měl lid České republiky sledovat?

Už to začíná: mluvčí amerického ministerstva zahraničí John Kirby v první reakci uvedl, že se Duterteho výroky budou sledovat a že Washington bude po Manile požadovat vysvětlení!

 

Zatím pokaždé stát,  který započal odklon od USA, čelil demonstracím, vnitřnímu vojenskému vyhrožování, rázem byl uveden do chaosu, aby následně USA uvedly v pohotovost své mírové bombardéry a šly chránit údajně nešťastný lid. Vláda je posléze svržena a Bílý dům vystoupí jako vítěz, jehož vojska společně s mírovými reroristy přes utrpení a masakry civilistů zachrání obyčejný lid...

 

Základní údaje mimo jiné zde: REUTERS