Teroristé zničili nad skotským městem Lockerbie americké letadlo Boeing 747 společnosti Pan Am a připravili tak o život 270 lidí. Za tento strašný čin jsou zodpovědní lidé z Pardubic. A Václav Havel, který škodil komunistům a žádal zpět majetek.  Na tento teroristický čin byla použita výbušnina, na kterou byl použit název  spojením dvou slov: Semtín, což je pardubické předměstí a společnost Explozia, což je výrobce trhaviny, který v Semtíně sídlí.

 

Za celou dobu pardubický výrobce vyprodukoval téměř 3 000 tun semtexu. A v tom je problém. Tím problémem byl teroristický čin nad Lockerbie.

 

Že je v tom něco na "palici"? Samozřejmě.

Nahraďte slovo semtex Novičokem a Českou republiku Ruskem.

A takto stupidně argumentuje vytřeštěný Johnson o zabití nějakého "dvojitého" ruského agenta v Británii a v Bruselu geniální ministerské palice se u jeho projevu automaticky hýbají nahoru a dolů. Nahoru a dolů. Nahoru a...

Nedá se poznat, zda se smějí, nebo je jim trapně.

 

Ty fantasmagorie, co jim přednáší rozcuchaný Johnson, přesahují všechny výplody soudružské internacionály, pronášené v Sovětském svaze za bájného Brežněva. Dokonce jsou to tak stupidně zvrácené výplody, že i komunisté se třískají smíchy. A také poslanec Skála má k tomu náležitý komentář, na který bohužel nelze vyslovit ani slovo výtky!

 

Kompletní vyjádření Josefa Skály, které má server PL.cz k dispozici:

Ruské volby a prolhané horory     

Ústa mne svrbí ještě teď. Už od pondělních Událostí Komentářů k výsledkům ruských voleb. Tématem měla být i chemikálie „Novičok“, kterou prý Moskva napadla dezertéra své rozvědky v Británii. Na tenhle horor si však moderátor pozval britského ambasadora. Jako by tušil, že mu do něj „hodím vidle“ dřív, než zazní, můj duel s poslankyní H. Langšádlovou (TOP 09) uťal dřív, než na slíbené téma mohla přijít řeč.    

Ty „vidle“ jsou víc než frapantní. Potvrdili mi to už tři experti. Na slovo vzatí a každý nezávisle na ostatních. „Novičok“ není produktem, jehož pořízení si žádá bůhvíjak složité, natož utajované know-how. Jde o celou skupinu nervově paralytických látek na bázi organofosfátů. Už před mnoha lety se testovaly i v americkém Fort Detrick a britském Port Down (mimochodem jen kousek od Salisbury, dějiště „incidentu“, kolem nějž běží poslední humbuk). V někdejším SSSR šlo zase o laboratoř v Uzbekistánu, likvidovanou v 90. letech americkou stranou. Stop vedoucích právě tam, odkud zní další rusofobní horor v pořadí, uvádí seriózní zdroje ještě mnohem víc.

Pravým sólokaprem je však to, nač z televizní obrazovky nedošlo. Fakt, že „Novičok“ je s to vyrobit i každý jen trochu znalý chemik. A tedy nejenom „ruští traviči v Salisbury“, které tam navíc nikdo neviděl. Na „fake news“ jsou tu jiní „experti“. V „Centru proti terorismu a hybridním hrozbám“, prosperujícím z našich daní při ministerstvu vnitra. Námětů, jak by mohli být nakonec jednou i užiteční, se nabízí kvanta. Dnes aspoň dva právě na dané téma. Co takhle vyhlásit soutěž pro studenty chemie? S odměnou pro toho, který „Novičok“ pořídí nejdřív i nejlaciněji. Oč víc bude motivovat, tím snáz na ni prý dosáhne i zdatnější středoškolák. Pak by nám, proč je to právě tak, mohla na kamery vysvětlit i hodnotící komise.

Za zmínku jistě stojí i jiná indicie, oč kráčí a kdo za tím je. Populární britské Radio 4 oslovilo mluvčího zmíněné vojenské laboratoře v Port Down. V živě vysílaném interview přiznal, že verzi o „ruské stopě“ vypustili proti své vůli a až pod velkým „tlakem shora“. Tak „radioaktivní“ interview muselo obratem i z rozhlasového archivu. Stačila je však zaznamenat i jiná média. Britům, uvažujícím vlastní hlavou, přibylo vrchovatě košilaté téma.  

Z „mrtvého studenta Šmída na Národní“ se vyklubal živý policajt pod dekou. Pak už seriál „fake news“ nemá konce. V „chemických travičích“ si libuje nutkavě. Od „zbraní hromadného ničení“, „zdůvodňujících“ brutální agresi proti Iráku. Po „Asada vraždícího vlastní civilisty“, jenž málem vedl i k americkému útoku na Sýrii. Poslední trapas kolem „Novička“ jim dává ránu z milosti.

Vladimíra Putina volily víc než tři čtvrtiny Rusů. Spolu s komunistickým kandidátem sklidili skoro devět desetin hlasů. Ti, kdo by v Rusku rádi destabilizaci, vyhořeli jako papír. Theresa Mayová vrávorá nad politickou propastí. A na tom nic nezmění ani fantasmagorie o „chemických travičích“. 

Josef SKÁLA

 

 

Samozřejmě lidé z Pardubic s tím nemají nic společného. Samozřejmě s tím neměl nic společného Havel, aby poškodil Sovětský svaz, natož Češi. Výrobu s atentátníkem spojí (navíc bez důkazů) jenom dement nebo totální gauner. Ta dedukce Johnsona je úžasná. A inteligence ministerských úředníků - politiků bezkonkurenční. Co je Johnson a Mayová si udělejte úsudek sami. Je to pouze o tom  jak ukázat, co politici dělají a jak se k občanům Evropy chovají. Místo, aby Evropu spravovali, Evropa chátrá a propadá se do bezvýznamnosti stále víc. Odešli jsme od komunistů a vlezli jsme pod Brusel. Z bláta do louže.

Ještě jednou: nadpis je jenom zoufalý výkřik, jak upozornit zaslepené zastánce "spojenci mají pravdu, i kdyby pravdu neměli jako v Iráku", že je lepší používat místo zaslepenosti vlastní mozek. S žádostí, aby z občanů Evropy nedělali nemyslící a hloupé stádo. Nic víc.