Může mi někdo říct, proč z toho mám divný pocit a příliš tomu nevěřím? Když cestuji po republice a na mnohých místech nám operátoři nezajistí signál a zde malá holčička spočítá stovky mrtvých, tweetuje každý den a ještě odolává strašidelnému bombardování?

 

28.září – Dítě tu musí umřít každý den, to je práce Putina a Assada. Dobrá práce.

28.září – Drazí, Assade, Putine, jednoho dne budete stát před Bohem a muset odpovědět, proč jste zabili mého kamaráda.

29.září – Drahý světe, je lepší začít třetí světovou válku namísto dovolení Rusku a Assadovi pokračovat

30.října – Ruské letáky nám říkají, ať brzy opustíme Aleppo, to ale znamená zemřít na cestě (matka Bany).

30.října -  Drahý světe, umíráme.

 

 

 

Je to propaganda západu, není to propaganda západu...

Ne, toto není legrace. Musí to tam být strašné, takže výše popsané nemá s ironií a výsměchem směrem k válce a šílenému utrpení nic společného. Jenom je prostě nepochopitelné, jak tam seženou signál, dokáží běhat po ulicích, počítat zabité, zraněné, přežít barelové bomby a chemické útoky zločince Assada a ještě světu rozesílat, co ten proklatý Putin a Assad dělá!!

 

Sýrie byla svobodná zem a nezačal to Putin! (I když je jasné, že na východě jsou to dnes bomby Ruska a Sýrie, ale nikdo mírem teroristy nezničí a zbraně mají ze západu a Turecka!)

„Proč nás denně bombardují a zabíjí nevinné lidi?“ ptá se na svém twitterovém deníku 7letá holčička Bana Alabedová, která pomocí sociální sítě sdílí své hrůzné zážitky z východního Aleppa. Její denní svědectví sleduje téměř 170 tisíc uživatelů.

 

 A děj pokračuje

27.listopadu – Poslední zpráva – jsme teď pod těžkým bombardováním, nemůžeme přežívat dál. Sbohem.

28.listopadu – Pod těžkým bombardováním. Jsme mezi smrtí a životem. Modlete se za nás.

28.listopadu – Jsme na útěku, mnoho lidí zemřelo při bombardování. Bojujeme za své životy (matka Bany).

28.listopadu (cca 21:30 hod) – Nemáme domov. Mám malé zranění. Od včerejška jsem nespala, jsem hladová. Chci žít, nechci umřít.

 

 Banu můžete sledovat na Twitteru pod jménem Bana Alabed.

 

 Uměl bych pochopit, že zoufale budou posílat světu zprávu a použijí k tomu v dobrém malou holčičku. Uměl bych pochopit, že občas najdou někde signál. Ale jak dokáží mezi šíleným kobercovým bombardováním udržet spojení, elektřinu, jak na útěku pod barelovými bombami (jak slyšíme od SOHR švadlenky z Coventry) a mezi čtyřiceti rozbombardovanými nemocnicemi v Aleppu denně (kolik jich tam vlastně ten diktátor Assad postavil) kličkuje 7leté dítě a tweettuje, je mi naprostou záhadou. Dokázali by to nejlépe vycvičení vojáci US ARMY?

 

 A hlavně, proč se rozvědky a prezidenti USA a Ruska rovnou nezeptají této holčičky, kdo kde válčí, když se tak generality hádají mezi sebou a obviňují se navzájem? Proč čteme stále dokola, že Rusové v Aleppu každý den rozbombardují 40 nemocnic, aby to udělali druhý den znovu, holčička je zoufalá z Putina a Assada, byť byli rukojmím teroristické mírové opozice, čteme, že údajně Rusové shazují barelové bomby, fosforové bomby, chlór a bůhví co ještě.

A lidé si musí vyhledávat pracně co je lež, propaganda a co pravda, byť by to měla dělat hlavní, svobodná média. Nedělají a ta propaganda mainstreamu je tak dětská, jako tweettování 7leté holčičky ze zdemolovaných sutin, kde není elektřina ani voda a padají jim na hlavu bomby z kobercovévého bombardování.

 

Takže buď je ta maminka holčičky tam, kde se nebombarduje a je elektrický proud nejen v místě, ale i v přenosových oblastech, bez kterých by to do světa neodletělo, nebo to není pravda. Což ještě zesiluje to, že jim nevadí teroristická opozice, která si chce zbraněmi, nikoliv jednáním a volbami vynutit moc, zatímco Putin je označen jako ten jednoznačný zločinec.

Nemohu za to, že pak nevěřím...

 

Ale raději opakuji: nezpochybňuji fota, nezpochybňuji hrůzu! Musí to být strašné, horší, než si umíme představit. Já zpochybňuji to, že se poukazuje na jednu stranu, která tu hrůzu začala řešit v září minulého roku, zatímco někdo vyzbrojoval teroristy několik (5) let.  Někdo (senátor McCain a jeho přátelé) vyzbrojovali ISIS a kruté řádění teroristů, zatímco ta holčička (samozřejmě maminka) ukazuje na Putina a Assada.

A to je velice, velice nedůvěryhodné!

 

 

Originál zde:

Bana Alabed (@AlabedBana) | Twitter

https://twitter.com/alabedbana

The latest Tweets from Bana Alabed (@AlabedBana). Hi I'm Bana I'm 7 years old girl. I and my mom are tweeting live from East Aleppo. Account managed by ...

 

 V českém jazyce celé zde: ECHO 24

Třetí světová je lepší než tohle. 7letá holčička píše na Twitteru deník z Aleppa