Stejně tak Mika Myllylä a Harri Kirvesniemi. Všichni dostali trest v podobě dvouletého zákazu startů. Aféra stála místo i členy realizačního štábu finské reprezentace a několik lidí z vedení svazu.

Prý to bylo "individuální" selhání, zatímco Rusko to dělá řízeně, tvrdí WADA díky tlaku USA a Finska

 A co Norsko? Co Švédsko? Co Švýcarsko?

Že mimo zasvěcených sportu to nikdo nevěděl? Samozřejmě, protože to nebyl politický proces.

Před dvěma měsíci zpráva, že další Finka Therese Johaugová neprošla dopingovou kontrolou, otřásla lyžařským světem i prý samotnou Norkou. Prý použila náhodně mazání na rty.

 

Ale o co jde?

Obhajovaní ruských atletů? Ani náhodou. Dopují, nechť tvrdě narazí. Problém nastává, když se začne pátrat, jak to vzniká. Celé týmy v USA, Rusku, Finsku, ale i u nás pracují na tom, jak špičkovým sportovcům zvýšit výkonnost, když lidsky to již nejde. Prokazatelně! Ty týmy nikdo nekriminalizuje, naopak je vláda USA vynáší do nebes, protože se tam točí obrovské peníze, ze kterých se rekrutují donátoři například Clintonové, propírané přes Ukrajinu apod...

A právě tam se přemění sportovní trest za doping v politický trest za doping. Vždy se totiž trestá sportovec, lékař, či výprava. A to zpětně, protože týmy specialistů na doping jsou vpředu a pak se najde způsob, jak to zjistit.

 

Ale ta pointa a podstata je jinde:

zatímco propaganda útočí na vládu Ruska, že to údajně společně s Putinem podporuje, tudíž mistrovství světa ve fotbale je stále torpédováno, nikdo neřeší v USA (a třeba i v Rusku, Finsku i u nás) kliniky, kde se tyto zakázané prostředky testují, aby se na to nepřišlo. A pokud je pravda, že USA jsou tak moc před Ruskem v předstihu, znamená to, že kliniky v USA jsou v obrovském náskoku a vláda americký doping jednoznačně podporovala, prala tam špinavé peníze, ale politicky napadá Rusko. Nebo jsou daleko za Ruskem, jejich kliniky jsou zaostalé a zaostalost kamuflují útokem na Rusko?

Takže se není co divit prapodivné odpovědi Jaroslava Nekoly, odborníka na doping z Univerzity Karlovy v Praze:

jak došli k tisíci sportovcům z Ruska? No, protože se domnívají, že to je státní doping, tak do toho spadnou všichni sportovci.

 

Co kdyby prozradily USA, kde se ty látky v USA vyrábějí, kde se ty záhadné dopingy vytváří? A stále se točíme v kruhu. Buď má Rusko vědecky obrovský náskok, neboje základ v USA, ale točí se tam tolik peněz, že vyšetřování zázemí je v USA tabu.

 

A největší záhada: pokud přistoupíme na to, že při Olympijských hrách v Rusku se manipulovalo, tak budiž. Ale není záhadou, že vše ostatní se děje v Montrealu v Kanadě? Takže Rusové létají do Kanady, o čemž nikdo neví, podplatí tam zaměstnance WADA, a nebýt USA, nic by se nezjistilo?

 

 

WADA

Světová antidopingová agentura
Nezisková organizace
Světová antidopingová agentura je mezinárodní nezávislá organizace zaměřená na boj proti dopingu.
 
Založeno: 10. listopadu 1999

 

Nebo je to prostě tak, že obrovské týmy (jak je psáno výše) vyvíjejí další a další formy dopingu, ale vlády celého světa to tolerují, protože je to obrovský byznys pro státní prázdné, zadlužené pokladny, takže vlády jsou lilium, pouze ten sportovec nese vinu. Mimo Ruska. Vše totiž směřuje k tomu, že když se nepodařil atak na Brazílii, blíží se mistrovství světa fotbalu v Rusku a USA už několikrát atakovaly FIFA, aby bylo zrušeno. Máme být duševně připraveni na zrušení a toto je předběžná dělová salva? Kdy se zjistí pravda?