V roce 2003 si koupil fotbalový klub Chelsea , nakoupil nejdražší hráče, Petr Čech - Čech byl najednou nadšený a pro západ to byly čisťounké, neproprané penízky.

 

Následovala nejdražší vila planety, kterou dal na počátku minulého století postavit belgický král Leopold II. Jako doplněk k nejdražší a největší jachtě a největšímu soukromému letadlu na světě. Jen tak pro zábavu Abramoviče, který si vše pořídil pro radost podobně jako londýnský fotbalový klub Chelsea. Zdroje jsou, řekl by Špidla a strana ČSSD. Ale čí?

 

Ne, neberte to prosím jako právní rozbor, zda legálně, či nelegálně. To není smyslem příštích vět. Je to o farizejství bojechtivých, protiruských rádoby demokratických sil, které, když je západ - obyčejní lidé - odstavuje od moci, zapalují auta, ničí výlohy a slipová prasata se zástupy zvrácených feministek v jednom šiku odhalují svoji pravou tvář v podobě tisíců neziskových organizací.

 

 

Kdy západ nejvíce tleskal Rusku a byla to zbožňovaná zem?

Dnes už nikdo neřeší, že se v době „Perestrojky“ a přátelství Gorbačova s Thatcherovou a Ronaldem Reaganem prokradli k moci různí šizuňkové a šmelináři! Západ freneticky tleskal Rusku, když se ruská zem propadala do katastrofy a blížil se její rozpad. To se před Jelcinem i v prachu válel prezident Clinton.

Že ta demokracie řešila převod petrodolarů na západ? No a co? Hlavně, když Rusko oslabovalo a Clintonové a Obamové si mohli dělat ve světě, co chtěli. V roce 1995 se seznámil Abramovič s ruským oligarchou Berezovským, který měl velmi blízko k Borisi Jelcinovi. Založili společnost na obchod s ropou a za směšnou cenu spolu koupili většinový podíl ve státní společnosti Sibneft.

Přestože její cena tehdy činila 2,7 miliardy dolarů (podle aktuálního přepočtu přes 49 miliard korun), každý za ni zaplatil 100 milionů. Soutěž byla zmanipulovaná, protože "konkurenty" byly firmy, které kvůli tomu Abramovič založil.

To však žádné ratingové agentury z Wall Street nezajímalo. Přece se okrádal ruský, nikoliv americký lid!

 

 

 Že následná  Abramovičova  „hliníková válka“ byla posetá krví, také západu nevadila. Proč také? Bylo to v zájmu demokracie. Té kvalitní, západní, nejdemokratičtější demokracie, přece…

Když byl zatčen pro ropné zlodějny známé i v Rakousku, Německu a nejvíce u nás, kdy se vlaky prodávaly nastojato, (lehké topné oleje), tak západ to vydával jako hon na politickou opozici. Známe to i dnes, že?

 

Jaké bylo západní překvapení, když v roce 2000 bylo Rusko na huntě, petrodolary mizely čile na západě , nastoupil Putin a udělal tomu přítrž. A byla to doba děsivá. Zatímco horníci, učitelé či státní zaměstnanci nedostávali platy několik měsíců, těžba ropy jela naplno a Abramovičové si na západě žili jak prasata v žitě. Za peníze, které měl dostat chudý, zoufalý ruský lid. A opět západ v čele s Clintonem tleskal.

 

Najednou po příchodu Putina začalo zatýkání těch, co vyváželi peníze ven známé pod novinovými titulky: politické procesy Ruska jako za SSSR. Co na tom, že najednou ruský lid mohl jíst, mohl cestovat a neumíral hlady? Copak to Clintona, Bushe či Obamu zajímalo? A co Blair a Merkelová? Tleskali snad Putinovi, že nakrmil hladový ruský lid? Že odtok petrodolarů směrem na západ slábl a ruský lid se konečně mohl nadechnout? Místo aby akceleroval západ k úctě k Putinovi, že se postaral o svůj lid, rozhodl se k válečnému tažení proti Rusku, protože to najednou přestalo platit desátky velkomožům z New Yorku a Londýna.

A noviny plnily titulky o pronásledovaných chudáčcích z Ruska (s nakradenými miliardami v kapsách), zatímco prostý ruský lid a jeho stoupající úroveň byla pro západ kus zbytečně popsaného papíru.

Že Abramovič vyvezl na západ více jak 200 miliard korun v přepočtu byl vlastně hrdinný čin ruského Boha. Petrovi Čechovi nesmrděly najednou stovky miliónů, o které okradl ruské chudáky. Prostě Rusáci jsou od toho, aby dřeli, žrali trávu a listí, zatímco za jejich peníze si na západě Čechové a další kupovali jachty a vily.

Že to muselo skončit, že to nešlo donekonečna, bylo většině lidem (rozumným) jasné. Pouze ti, co měli natažené pazoury začali zuřit. Najednou jim Rusko nechtělo platit, a tak  povolali NATO a Wall Street do zbraně, protože to válečná partička začala vydávat jako útok na západní hodnoty. Že vykrádání Ruska jsou západní hodnoty slyšíme nepřetržitě i dnes od generálů Petrů Pavlů, Stoltenbergů stejně jako sekretářů NATO, Gabalů, gayů, leseb, gender pochodů a další organizací neustále.

 

Jistě, část lidí žije ještě v roce 1968, kdy nás obsadila vojska SSSR, i když náš lid o to nežádal a jejich ochranu nechtěl. Ale skutečně není rok 1968, ale 2017 a i když se naše rodná zem otáčí stále stejně, americká socha svobody se postavila na hlavu a její výkaly, nikoliv koruna a vztyčený prst se začal vykládat jako základní hodnoty demokracie. A dnes je na nás, abychom výkaly vrátili tam, kam patří a soše svobody daly opět to, co znamená: svoboda je pro každého, kdo má svoji zemi rád.

 

Předešlé

Krym a Rusko: kdyby Putin nevrátil Krym Rusku, prohrál by ruskou zem!

Kdy se opět stalo Rusko nepřítelem USA? Když Putin zabránil dokončení rozparcelování.