Lež má krátké nohy a Turecko napráskalo to, co svět neměl vědět: že po terorismu v Iráku a dalších státech se objeví důkazy, kdo vyhnal Syřany ze Sýrie  a pak to Rusové s nasazením životů museli napravovat. Je navíc zajímavé, jak je v propagandistické veřejnoprávní televizi Čt ticho po pěšině.

 

Ředitel Ústřední zpravodajské služby (CIA) USA Mike Pompeo prohlásil na fóru o bezpečnosti v Coloradu, že se Rusko zapojilo do syrských záležitostí mj. proto, že „rádo zatopí Americe". Zapochyboval přitom o tom, že je cílem přítomnosti Moskvy boj s bojovníky Islámského státu. Přínos Ruska k boji s IS označil za „minimální". Pompeo také uvedl, že cílem přítomnosti Ruska v Sýrii je vybudování základen na pobřeží Středozemního moře.

 

 Zajímavé, jací dementi vedou služby jako jsou CIA a NSA v USA

Zatímco tito šaškové ukazují, jak prý drze Rusko vstoupilo do Sýrie, i když tam vstoupilo na oficiálně zoufalé volání o pomoc demokraticky zvoleného Asada, o svých základnách , které bez dovolení vytvořily USA na cizím území totálně mlčí. Až Turecko zveřejnilo fakta a Pentagon samozřejmě zuří: mimochodem, v roce 2015 jsme psali to, co dnes vylezlo na povrch.

 

Co vyvolalo děsivou paniku v Pentagonu a Bílém domu, když Rusové posilují logistiku?

Novinky.cz konečně, konečně potvrdily, co Pařát dnes píše celou dobu! Kdo za běžence může!

 

A důkazy se objevily po dvou létech, kdy turecká agentura Anadolu zveřejnila  souřadnice deseti amerických základen na severu Sýrie v oblasti kontrolované kurdskými milicemi YPG, které Ankara považuje za teroristické. Jsou mezi nimi i základny, o nichž se dosud nevědělo. Anadolu za nejvýznamnější základnu označila Rimalan v provincii Hasaka, která vznikla v říjnu 2015. Jde o velké letiště, kde mohou přistávat i transportní letadla C-130 Hercules se zbraněmi pro kurdské milice. Je jednou ze dvou cest, jak se do země mohou dostávat, druhá je po silnici z Iráku. A právě Irák "musel zemřít", aby si tam USA udělaly další strategická místa k teroristickým "mírovým" výletům po celém území.

 

„Pokud je Mike Pompeo gentleman, který zastupuje zemi, která v Sýrii nezákonně vytvořila 10 základen, velmi znepokojen dvěma základnami vytvořenými na základě mezivládní dohody s vládou země, která je součástí OSN, tak je něco špatně a s dvojitými standardy. A nemluvě o stovkách a stovkách vojenských základen USA po celém světě okolo Ruska," řekl Lavrov v rozhovoru NBC News.

 

Smutné je, že NATO a Pentagon se špičkami tajných služeb ani po dvou létech poctivě nepoděkují Rusku, že dokázalo osvobodit nejdůležitější část Sýrie a lidé tam mohou žít opět normální život. Dřív jsme ironicky psali, že "Rusákům" na lidech nezáleží, protože je jich "mnogo". Karta se obrátila, ruská vláda si váží každého vojáka a chrání ho, stejně tak každého civilisty, zatímco USA přivážejí americké mrtvoly ze všech koutů světa. Smutné, jak se svět změnil a jejich demagogie, lži a propaganda to nezmění. Lidé to vidí na vlastní oči a proto propaganda Evropských hodnot z USA nefunguje. Stejně jako se základnami, které údajně USA v Sýrii neměly, než je Turecko napráskalo. 

 

A král (USA) zůstal v davu nahý!

 

Na jedné straně je lid celé Evropy, na druhé fanatické, ideologické špičky. Kdo nakonec zvítězí?