Je to hoax? Není to hoax? Protože je to z amerických zdrojů, musíme to brát jako zásadní zprávu CNN. Supersonický zvuk, který si vybere americké diplomaty a zničí jim sluch. Ostatní obchází...

 

Washington - Útoky na americké diplomaty vedené zřejmě s pomocí akustického zařízení, které poškozuje sluch, pokračují. Původně USA tvrdily, že útoky začaly loni a skončily letos na jaře. Další incident se však odehrál i v srpnu. Celkem je už postiženo 19 osob. V pátek mluvčí amerického ministerstva zahraniční Heather Nauertová řekla, že další incident se stal nedávno v srpnu. "Nemůžeme vyloučit, že budou i jiné případy, zdravotníci personál velvyslanectví vyšetřují," dodala. Podle svazu americké zahraniční služby se u postižených projevuje fyzické poškození mozku, permanentní ztráta sluchu a přídatné symptomy jako ztráta rovnováhy, úporné bolesti hlavy, otok mozku a narušení kognitivních funkcí. Jakým způsobem jsou útoky vedeny, není jasné. Americká média hovoří o akustickém zařízení, které vydává pro lidské ucho neslyšitelné zvukové vlny, které mohou způsobit hluchotu.

 

S těma vlnama a proudama je to podezřelý. O tom už hovořil jednoroční dobrovolník s dobrým vojákem Švejkem za první světové války.

  "Voni vás jen tak strašejí," ozval se Švejk, "žádnej voják se nemá ničeho bát. I kdyby v boji padl do latríny, tak se jen voblíže a jde dál do gefechtu, a na votravný plyny je každej zvyklej z kasáren, když je čerstvej komisárek a hrách s kroupama. Ale ted prej vynašli Rusové něco proti šaržím..."
     "To budou asi zvláštní elektrické proudy," doplnil to jednoroční dobrovolník, "ty se sloučí s hvězdičkami na límci a ty vybuchnou, poněvadž jsou z celuloidu. To zas bude nová pohroma."


     Ačkoliv byl desátník v civilu od volů, přece snad nakonec pochopil, že si z něho dělají legraci, a přešel od nich v čelo patroly. (Zda nakonec neskončil u amerických tajných služeb CIA či FBI není známo. To poškození mozku se dá vysvětlit všelijak.)

 

 

Čtenář má pravdu (v diskuzi), že tak "fantasmagorická zpráva", pokud není uveden zdroj, vypadá jak zesměšňování "našeho velkého bratra" z USA a tajných služeb - neboli HOAX. Proto doplňujeme:  zaměstnanci nebyli na stejném místě současně, ale ohrozilo je to v různých koutech Kuby. Je to děsivé...

CNN

US embassy employees in Cuba possibly subject to 'acoustic attack'