Každý sedlák se selským rozumem by si rval vlasy. Dnes je však jiná doba, moderní.

Celkový dluh obyvatel Česka činil ke konci prvního pololetí 2,38 bilionu korun, meziročně tak vzrostl o 148,7 miliardy korun. Ale lidé prý splácí, takže se máme úžasně. Počet lidí, kteří měli problém se splácením svých půjček na spotřebu, se meziročně snížil o 61 tisíc na 215 tisíc.

Opačný trend zaznamenávají krátkodobé úvěry, které jsou primárně určeny na spotřebu. Počet klientů s tímto typem úvěru meziročně vzrostl o 28 tisíc na 2,43 milionu. Celkový počet smluv se však snížil o 4000, tedy o 0,1 procenta. Ale že se jedná o sloučení půjček jaksi statistiky zapomněly oznámit. 

 

Více na: https://www.euro.cz/byznys/cesi-uvery-splaceji-poctive-celkovy-dluh-stoupl-na-2-4-bilionu-korun-1463291#utm_source=euro&utm_medium=selfpromo&utm_campaign=eurorss#utm_medium=selfpromo&utm_source=euro&utm_campaign=copylink

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • *

  Po 26.08.2019 "Koruna se znovu dostává do úzkých. Pod tlakem globálního napětí se i koruna znovu dostává do úzkých. Měnový pár oslabil opět od těsné blízkosti 25,90 EUR/CZK a dnes po ránu mu nepomohou ani komentáře viceguvernéra Nidetzkého. Ten přivítal ztráty koruny jako přirozený nástroj uvolňující podmínky v době globální nejistoty."
  Hovado Tomáš Nidetzký (* 29. března 1970), absolvent Oklahoma City University, od 1. prosince 2018 by jmenován viceguvernérem ČNB!

  Co vzkazují ČNB lidi na facebooku:
  "Dík za zhoršování životní situace v česku, zdražování a omezování cestování, nemluvě o nákupu ze zahraničí díky oslabování koruny vůči dalším měnám! Jedinej efekt je zvýšení cen a tím i zisku z DPH a cla! Vše jen pro zisk velkých korporací, které dělají z normálních lidí otroky pro jejich vlastní blaho! Patřilo by Vás zažalovat a zavřít! kde máte slibované zlepšení ekonomiky? Jediný co je vidět tak zdražování v obchodech, včetně základních potravin, takhle lidi určitě nezačnou víc nakupovat. Ale chápu že určití lidé na tom získají na úkor většiny obyčejných lidí! Patřilo by udělat radikální krok k zastavení těchto VLASTIZRÁDCŮ! Žádám Vás o vyjádření alespoň na FB stránkách jak tento krok pomůže lidem kteří denně dělají za minimální mzdu a šetří každou korunu aby v létě mohly alespoň na blbej týden někam na dovolenou, jak jim oslabování koruny pomůže??? Místo zaměření se na zlepšení životní situace a možností lidí jen děláte vše k tomu aby se zdražovalo a přitom platy zůstávaly stejné! Lidé Vám v dnešní době slouží jen jako palivo pro pohon velkých korporací, lidi dělají od rána do večera jen aby mohly nějakým způsobem přežít. Stát tu není pro blaho lidí, ale lidi pro blaho státu. Chápu že ČNB nemůže ovlivňovat politiku, ale má dost silné slovo a možnosti, přitom nedělá nic pro zlepšení životní situace obyčejných lidí."
  "Jak pomůže oslabení koruny k nákupu věcí, které lidi potřebují k běžnému životu na alespoň základní úrovni komfortu? Co se v dnešní době vyrábí v ČR? Veškeré užitečné podniky byly dávno rozprodány a rozkradeny! Která česká firma vyrábí mobilní telefony? Televize? počítačové komponenty? Oblečení? sportovní potřeby? Náhradní díly pro auta? lékařskou techniku? a další produkty. Pokud se z každého odvětví najde jeden výrobce, znamená to tedy že budeme nuceni nakupovat určité výrobky? Není to směrování kupní síly na určité subjekty? Mám za to že doba kdy se stála fronta na banány a v nabídce byl jediný typ toaletního papíru již zkončila.... Podívejte se v kancelářích ČNB A DOMA CO TAM MÁTE VŠEOBECNE ZA VYBAVENÍ A NAPIŠTE CO Z TOHO JE VYROBENO V ČR! Opravdu by mě zajímalo co je z české produkce a není dovozovým artiklem."