Největší centrální banky světa tedy jen pokračují v tom, co soustavně dělají od dob poslední finanční krize, i když s trochu vyšší intenzitou. Ani v posledních dvou měsících nezůstali strážci cenové stability pozadu, když nakoupili aktiva za dalšího půl bilionu dolarů. Z dubnových 14,6 bilionu dolarů se tak souhrnná bilance Evropské centrální banky (ECB), Bank of Japan (BoJ), Fedu, Bank of England (BoE) a Švýcarské národní banky (SNB) zvedla na 15,1 bilionu. 

Záhadná prosperita největších finančních hvězd. A bude líp... Zajímavé je, že totéž se ve "vyloučených lokalitách" uvádí jako dluhová past překupníků a vyděračů.

Elita pro to má prostě jiné názvosloví.

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Lomcovák

  Velmi trefné. :-(

 • Návštěvník - *

  Trhy naznačují, že Fed udělal chybu
  Fed možná učinil velkou chybu. Alespoň to naznačuje vývoj na dluhopisových trzích. Zvednutí sazeb, ke kterému došlo minulý týden ve středu, bylo sice široce očekáváno. Očekávána ale nebyla zpráva, že Fed stále plánuje další zvedání sazeb v tomto roce i přesto, že z ekonomiky přicházejí poměrně neradostná data, píše Bloomberg. Fed navíc zveřejnil detaily týkající se plánovaného snižování jeho rozvahy, které by mělo začít na konci tohoto roku.
  Všechny plánované kroky, o kterých zástupci Fedu hovořili, mají vrátit jeho politiku a rozvahu blíže historickému standardu. V minulosti Fed utahoval svou politiku s cílem ekonomiku zabrzdit a snížit inflaci. Dnes je ale situace rozdílná. Američtí centrální bankéři se očividně obávají, že pokračující extrémně uvolněná monetární politika bude živit další a další růst cen investičních aktiv. Navíc by znemožnila efektivní stimulaci v případě, že by udeřila další recese či ekonomický útlum. Reakce dluhopisového trhu ale vede k tomu, že dlouhodobé sazby se nezvyšují a zároveň neklesá chuť nakupovat riziková aktiva.
  Fed tedy svými posledními kroky nijak nezvýšil svou schopnost snížit sazby v budoucnu v případě, že by bylo třeba ekonomiku stimulovat. Navíc zhoršil výhled týkající se ekonomického růstu v příštích letech. Zdá se tedy, že učinil chybu, ale je nutno přiznat, že jeho pozice je nyní velmi složitá.
  https://patria.cz/zpravodajstvi/3560550/trhy-naznacuji-ze-fed-udelal-chybu.html