Ruská armáda dostala na východě Ukrajiny tvrdý úder,  informoval list The Guardian. Ještě nedávno se Putin nadýmal pýchou, jak je jeho armáda neporazitelná. Jenomže pýcha předchází pád!

Přiložené foto s popiskem:

Ukrajinští vojáci míjejí hořící pole u Illovajsku, které zapálila palba separatistů. Hezky ohýnky srovnané do roviny...

FOTO: Evgeniy Maloletka, ČTK/AP

 

 

 Podle kanceláře prezidenta Porošenka je informace důvěryhodná, ukrajinské dělostřelectvo zničilo většinu ruských transportérů už v noci.

Píše o tom The Guardian.

 

Kyjev: Zničili jsme většinu ruských obrněnců, které přejely hranici

  aktualizováno  19:32
 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko oznámil, že dělostřelectvo zničilo značnou část ruské vojenské techniky, která v noci pronikla na ukrajinské území. O průniku ruských obrněných transportérů informoval list The Guardian  .Petro Porošenko o invazi bojových vozidel telefonicky hovořil s britskou vládou a řekl, že „velkou část tohoto materiálu v noci zničilo ukrajinské dělostřelectvo“, uvedla v prohlášení kancelář ukrajinského prezidenta. 
 
Informaci prezidenta potvrdil Porošenkův mluvčí Jurij Lucenko. „Ze zákeřně vyslané kolony 70 vozidel s ruskými identifikačními znaky zůstala hromada šrotu,“ uvedl na svém twitterovém účtu. A tím se vysvětluje velká radost Porošenka.
 
"Značná část techniky, která pronikla na území Ukrajiny, byla zničena ukrajinským dělostřelectvem. Nedovolíme začátek invaze!“ napsal na Twitteru prezident Petro Porošenko.
 
Ministři zahraničí EU naléhají na Moskvu, aby "okamžitě zastavila všechny podoby nepřátelských akcí" na rusko-ukrajinské hranici, vyplývá ze závěrečného prohlášení ministrů, mezi nimiž byl i šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek.
 
Má to však malinký háček: tyto zaručené zprávy roztavených ruských transportérů  byly ze dne   15. srpna 2014   17:23, aktualizováno  19:30 a do dnešního dne se roztavené ocelové kolosy hledají. Co kdyby nám chovanci Chovancova ústavu tuto zprávu ověřili a dali na ni razítko?
Přece západ a Porošenko nelže, fejky a houxy dělá Putin a kdo pochybuje, je dezinformační lump, říká v televizi velitel války Stropnický. Máme si dát pozor na Rusáky, hlásá FBI a CIA a NBA, ti prý dokáží vše. Dokonce si zákeřně roztavit a zmasakrovat svých 70 ocelových, pancéřových transportérů, že po nich nezbyde ani šroubeček a svést to na Ukrajince.
A vše zasvěceně komentuje Štětina, Gabal a Langšádlová, zcenzorují dnes chovanci ministra Chovance!
 
Není někdo dement? Kdo asi...
 
 
A proti všem, co vysílají fake news a hoax, bojuje rakouská Česká spořitelna!!!
 
 
Zde jsou zdroje - důkazy, že je to zaručeně pravda

Většinu ruských vozidel jsme zničili, oznámila Ukrajina ...

Kyjev: Zničili jsme většinu ruských obrněnců, které přejely ...

Není toto už válka? Ruskou kolonu transportérů jsme zničili, potvrdil ...

Zničili jsme většinu ruských obrněnců, tvrdí Ukrajina. Rusko to popírá ...

Kyjev: Zničili jsme většinu obrněnců z Ruska – Novinky.cz

 

 Jak napsala Tereza Spencerová před několka dny:

"A když pak ještě odhalili v USA ruský hacking v elektrické rozvodné síti ve Vermontu – v počítači, který ani nebyl připojený k internetu, našli jakýsi starý ukrajinský vir, což má dokazovat ruskou stopu – tak už se dostáváme na úroveň logiky houpacího koně. Pro supervelmoc je to krajně nedůstojné," máme v plné nahotě ukázku úpadku západní supervelmoci a říťolezů napříč západním kontinentem.

Protože jedině zoufalý totalitní režim v úpadku začne pracovat s cenzurou, vymýšlet idiotské výmluvy a trestat vlastní občany, když už svému lidu nedokáže víc dát!

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Alfons

  Co to tady je? Stránky buzen?

 • topcz

  Upřimně řečeno jsem na rozpacích. Kdy, kdo a kde to píše (prohlašuje) Porošenko? To jako má být, že to píše Guardian? Ale ten to také publikoval v tom roce 2014 (Friday 15 August 2014 17.33 BST), takže odkud je to INFO. Nemohu nikde zde najít odkaz, že by o tom někde někdo psal nyní v lednu 2016. Takže jak to vlastně je?

 • .

  V odpovědi na: topcz

  To je génius TOP09? On nechápe, že se to stále hledá? No jo, tak je jasný, proč je TOP09 taková divná.

 • gugga

  V odpovědi na: .

  Myslím, že to chápe dobře, že to doteď hledají. Ale on zas hledá článek, kde to NOVĚ tvrdí Porošenko nebo kdokoliv jiný z Ukropů