To, co se dělo na naší politické scéně poslední rok,

to co se dělo na politické scéně v Evropě a USA poslední rok,

nemohlo nechat chladným žádného slušného a poctivého člověka a pouze se čekalo,

kdo i u nás po Velké Británii a USA zavelí do zbraně!

 

 

 Konečně je to tady!

 

http://www.realiste.cz/E42930F9F0641FABC125807500280DAB/$file/300x300logo_barevne.png

 

 

Dr. habil. Petr Robejšek

Mentor a zakladatel Realistů, politolog, ekonom, komentátor a publicista

Vystudoval sociologii a sociální psychologii na Karlově univerzitě v Praze. Po emigraci z Československa v roce 1975 studoval na Univerzitě Hamburk národní hospodářství, posléze se zde habilitoval v politických vědách. V letech 1982 až 1998 byl vědeckým pracovníkem ve vzdělávacím středisku „Dům Rissen“ ...

 ZOBRAZIT DETAIL

 

 

Pavel Kohout

zakladatel Realistů, ekonom a investor

Pavel Kohout patří ke známým českým ekonomům. V minulosti pracoval například pro PPF či ING a spoluzakládal finanční skupinu Partners Financial Services. V současnosti je spolumajitelem investiční společnosti Robot Asset Management SICAV. Dále se věnuje vývoji ekonomických simulací a finančního software. Od roku 2002...

 ZOBRAZIT DETAIL

 

RODINA JAKO TMEL NÁRODA

 

 V současném moderním světě se charakter rodiny a její postavení mění. Znatelně se vzdaluje svému tradičnímu modelu, mění se role muže a  ženy, mění se i ekonomická funkce rodiny. Rodina jako by ztrácela na významu. A s tím nenápadně ustupuje do pozadí také její nejpodstatnější úloha – péče o děti.

V realistickém pojetí získává rodina opět své ztracené postavení. Naše země neoplývá přírodními zdroji, naším skutečným národním pokladem jsou lidé. A Realisté vědí, že jedině fungující rodina vychová kvalitní budoucí generaci. Naše rodinná politika proto představuje soubor různorodých opatření, jejichž ústředním motivem je podpora rodiny a současně respekt k její autonomii.

Rodina má zajistit šťastné dětství, plodný život a důstojné stáří. Rodina nesoucí odpovědnost za své členy je ztělesněním lásky a solidarity. Úcta ke stáří je projevem vyspělosti naší společnosti. Je přitom odpovědností každého jedince, jak se na stáří připraví. Nejlepším projevem takové odpovědnosti je založení rozvětvené rodiny. Ta představuje přirozenou sociální síť, přičemž v této roli by ji měl stát nahrazovat jedině tehdy, když v ní ona sama selže nebo na ni nestačí.

Realisté považují rodinu za nejvyšší hodnotu, její podporu a ochranu za jedinou spolehlivou cestu k zajištění budoucnosti našeho národa. Rodina je jeho tmelem. Země bez dětí je země bez budoucnosti. To není fráze, ale fakt.

 

 

 LEPŠÍ EVROPA

Optimální by byla redukce EU na spolek volného obchodu, který má pro naprostou většinu Evropanů opravdu smysl. Pokud se tak nestane, je alespoň třeba začít státům vracet rozhodovací kompetence, snížit počet členů eurozóny pouze na ty, kteří na ní ekonomicky stačí, omezit nadprodukci dusivým kontinentálních norem a, konečně, pohřbít velikášskou chiméru Spojených států evropských.

 

Realisté ví, že Česko může i přes velmi omezený vliv malého státu podporovat vývoj EU rozumným směrem. Členství v EU není pro Realisty smyslem samo o sobě, nýbrž pouze nástrojem pro dosahování národních zájmů. Členství něco dává a něco bere. Naše náklady v posledních letech stoupají. Realisté doporučují, aby Česko zůstalo členem EU, ale pozorně sledovalo vývoj a v případě nutnosti rozhodně a pružně reagovalo.

 

 Na přímou demokracii švýcarského typu ještě není česká společnost zralá. Přímou demokracii se musíme učit, což vyžaduje čas. Realisté jsou však přesvědčeni o tom, že občané chtějí a jsou schopni spoluvládnout. Rozhoduje-li celá společnost, tak to s sebou sice nese určité riziko chyby, ale navlas stejné riziko vzniká i tehdy, když jako dosud rozhoduje pouze elita. Schopnosti vládnoucích jsou totiž přeceňovány ve stejné míře, v jaké jsou podceňovány schopnosti obyčejných občanů. Když politici vrátí část moci občanům, budou se moci opřít o nevyčerpatelnou zásobu jejich praktických zkušeností.

 

 

 Jako zakladatel Pařát dnes transformovaného do Skrytá Pravda si dovolím vyjádřit k výše deklarovanému

Vzhledem k tomu, že pana Robejška znám mnoho let a vím, že je zárukou spolehlivosti, neměnící názor dle výhodnosti, prospěšnosti a tleskačů ve světlech ramp, což se stalo základním kamenem stran v našem dnešním Parlamentu a u většiny senátorů,

vzhledem k tomu, že Pavla Kohouta znám od jeho začátků, kdy začal publikovat,

vhledem k tomu, že se v Parlamentu usadily strany (politici), které o svobodě slova a svobodě občana jenom mluví, zatímco jejich základním kamenem je být kvalitně přisát se na penězovody Evropské unie a nikoliv se starat o to, co skutečně člověka trápí, ničí a deptá,

dávám této nově vzniklé straně podmíněně svůj hlas.

Možná lépe vyjádřeno "držím palce", aby měli sílu odrazit ty, kteří se na ni zákonitě ihned přilepí. Samozřejmě Skrytá Pravda bude nadále ukazovat pohledy ze všech úhlů, ale je asi čestné oficiálně přiznat, z kterého pohledu to bude viděno.

Petr Pokorný

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Jaroslav Matuška

  Robejškovi Realisté:

  Nám, kteří máme rádi Petra Robejška, přijde jeho nápad založit politickou stranu ještě lepší, než kdyby se nechal přemluvit ke kandidatuře na prezidenta. Už samotná představa, že se o hlasy voličů bude ucházet někdo, kdo se nad ně nepovyšuje, nýbrž se je snaží pochopit, je vzrušující. Robejšek je z těch chytrých lidí, kteří mají co říct a kterým je současně rozumět. Je to vyhlášený a důvěryhodný kritik elitářství, který je na rozdíl od většiny intelektuálů presvědčen, že co je dobré pro lidi, je dobré i pro politiky. Nikoli tedy naopak, že lid má obdivovat genialitu politiků a brát zavděk tím, co pro ně politici vymyslí.

  http://www.denik.cz/hoffmanuv_denik/robejskovi-realiste-20161125.html

  Nečekal jsem, že mi právě Ivan Hoffman udělá svoji glosou takovou radost - na dobrou noc.

 • Dan

  Kdyz tato strana zastava nazor, ze k zavedeni prime demokracie nase spolecnost neni zrala, tak je to stejny pytel gauneru jako ostatni strany!!!! Prima demokracie je provazena moznosti vyhlasit obcanske referendum a podat iniciativu. Funguje ve Svycarsku uz dlouha leta a koriguje rozhodnuti politiku, ktere obcane nechteji. Umozni nam zvratit rozhodnuti parlamentu a vlady, ktera jsou proti nam ve verejnem hlasovani. Dnesni moznost zmeny kurzu volbami trva moc dlouho a neumoznuje zvratit nam skodliva rozhodnuti parlamentu, ktera my nechceme. Cetl jsem pred mesici rozplizly program hnuti pod Robejskem a musim zasadne varovat pred zazraky!!!! Do politiky jdou karieristi, korytari a neschopna, charakterove vadna individua. Volte jenom strany, ktere maji v programu vystup z NATO a EU. Vsechno ostatni jsou lavirovaci folkloriste, ktere nebudou slouzit nam, ale cizim zajmum, jako je to dnes!!!!! Clenstvi v EU a NATO nam vzalo samostatnost rozhodovani. Tu musime ziskat znovu zpatky.

 • Dan

  Jak jsem se dozvedel, Robejsek opisoval. Je-li to pravda, potvrzuje to jenom muj pripspevek vyse. Jestli jednou nekdo podvadel, bude podvadet i nadale, i v politice. A tech lharu mame na spici prehrsli a musime se jich zbavit. Takovy clovek nikdy neziska duveru lidi. Jsem rad, ze se na to uz ted poukazuje.

 • Dan

  Nova strana ma odcerpat volice jinym stranam. Robejsek pry falsoval v minulosti a byl clenem organizace, usilujici o NWO. V programu partaje je na linii NWO. Pro Cechy nevolitelny, bude nas tlacit dal do zahuby, jako zdejsi politicti grazlove u moci. Nevoli! Musime vystoupit z EU a NATO!!!! Nevolit zadnou stranu, ktera to nema v programu! A Realiste to nemaji, jejich program je rozplizlina, pokracovani programu elit. Muze lhat, ze ma zajem o lidi, to je klam.

 • Ten, co to cáluje

  V odpovědi na: Dan

  Jak kafemlejnek stále dokola. Místo aby se zjistilo, vo co gou.

 • Jan

  Kouzelnik Robejsek pry opisoval, je sponzorovan Pentou a uz zase zmenil nazev strany. Pro nas je dulezite, jestli ma jeho strana v programu Czexit a vystoupeni z NATO. Kdyz ne, tak je to jenom mlhovina Cechistanu k oblbnuti hlupaku. Po ne bude stacit gulasek z burtu, aby ho volili.

 • +++

  Ale uklidněte se. Vždyť každé volby nastrčí pravicovým voličům nějakou "alternativu" jako Věci veřejné (s 200 miliony od mafiána ODS Hrdličky), Strana zelených (s předsedou Bursíkem z KDU-ČSL), TOP09 (plnou profláklých prominentních politiků z KDU-ČSL), Unii svobody (plnou profláklých prominentních politiků z ODS), které si po volbách hned zase padly do náruče s ODS a KDU-ČSL. Tak je to třeba i pro parlamentní volby 2017. Ale myslím, že Chazar NWO-PENTA Robejšek zrovna moc šancí nemá.

 • +++

  Já si dovolím okopírovat příspěvek z jedné tři roky staré diskuze:
  "Pojdme schvalne pocitat:- pocet obci cca 6500, na kazde je kolik 5 lidi v zastupitelstvu? Kolik z nich je zkorumpovanych? 50%? kolik z nich ma na sebe navazane sve rodinne prislusniky a mistni mini mafiany? Ti vsichni jsou na tom jednom, ktery tam haji jejich zajmy zavisli. Takze prumerna domacnost ma cca 2,5 cloveka, prumerne takovy clovek at ma na sobe maximalne 2, kteri maji prospech z penez, kterem jim sikula prideluje. Cislo je cca 12 000.Pridejte si k tomu krajske urady, bavime se uz o dalsich, mnohem vyraznejsich desitkach tisic.Pak mluvime o stavebnich uradech - opet tisice lidi, kteri jsou na zdroje napojeni.Co takhle rekonstrukce a vystavba silnic? Ti co vypisuji zakazky, pravnici, organizatori losovacek/vyberovych rizeni, zmanipulovane vyberove komise, dohled nad pracemi, stavebni dozory, manazeri od dodavatelu, kteri se nechavaji uplacet aby subdodavatel mel taky zakazku. Dalsi desitky tisic.Jdeme dal, zdravotnictvi - zkorumpovani prodejci leku a zdravotnickeho materialu, doktori a management, kteri berou provize, vykradaji nemocnice. Opet desitky tisic lidi a na ne navazani rodinny prislusnici.O policitich na urovni parlamentu ani nemluve. Opet desitky tisic lidi zavislych na rozkradani.Oblibena oblast - IT. Desitky tisic lidi spolupracujicich pracujici na zlodejinach typu Internet do skol, KIVS, Open Card, SMS jizdne, registry, statni pokladna, JIM, IT vseho mozneho a nemozneho. Uplaci se soukrome firmy, uplaci se statni sprava a statni firmy.Dalsi oblibena oblast - rozkradani dotaci. Myslite, ze to dela tisic lidi? Opet se bavime o desitkach tisic.Co takhle skvely solarni byznys? Opet jsme v radech tisicu.Co uniky DPH, spotrebnich dani-lih, pohonne hmoty, elektronika a pod? Dela to podle vas skupina 100 lidi? Kdeze.Co takhle pujcovani penez, financni poradenstvi, exekuce. Pracuji v tomto odvetvi ti cisti lide, kteri dbaji zakonu a moralky? Podle cisel, ktera neni tezke dohledat bavime se o cca 100 000 lidech, kteri nefunguji tak, jak by meli.Co cca 40% lidi, kteri priznavaji, ze berou socialni davky (podle pruzkumu), aniz by na to meli spravne narok? Opet mluvime o statisicich lidech.Kolik lidi okrada sveho zamestnavatele, pouziva jeho prostredky pro svoji soukromou zabavu a soukrome vydelky?Kolik obcanu tohto statu krade nebo nici cizi majetek? Stovky tisic. Plati to i pro kradeze napr. v obchodech. To jsou jenom nektere veci. Nezminil jsem soudce, policajty, statni zastupce, novinare pisici na objednavky atd. Radu uredniku zneuzivajicich sve pravomoci atd.Myslite porad ze to neni vetsina obyvatel? Vase posledni veta je spravna. Neumime si vladnout. Luza to nikdy neumela.Jak zajistit aby se to zmenilo jsem napsal. Vetsina k tomu nepomuze. Staci cca 2000 lidi."
  http://ceskapozice.lidovky.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A130519_220100_pozice_126920

 • Shane

 • Jamie

  http://aileens-hats.co.uk/author/tawaki88/ While the hair restoration clinic will be always happy to treat your damaged hair to improve their profits, you dont actually need to there when you have. Hair care is really quite simple, and you could well be excused for wondering a person missed all of it in determine. Trust me, I realize. Or else I may not be writing these columns continuously.