Vytesat do kamene: (Závidím) zněla píseň Nadi Urbánkové z roku 1969. A chce se nám zvolat: my tam také nepatříme, ale co máme dělat?

 

Nigel Farage

Co chceme po Evropě? Pokud chceme obchod, přátelství, spolupráci, vzájemnost, nepotřebujeme Evropskou komisi. Nepotřebujeme Evropský soud. Nepotřebujeme tyto instituce a tuto moc. A můžu vám slíbit, že jak v UKIP, tak ve straně pro brexit, milujeme Evropu, ale prostě nesnášíme Evropskou unii. Takhle jednoduché to je.

 A nenávist irské předsedající Mairead McGuinnessové jenom tekla. Vypadněte s britskými vlaječkami pryč a vypla telefon! Neuvěřitelná hnusota Evopské unie - ta nenávist a arogance jsou znakem Evropské unie.

Ne, tam my také nepatříme!

 

Před smrtí v roce 1969 napsal Jiří Grossmann úžasná slova

Kdybys byl králem a mohl mi dát
jen jakoby darem svoji zemi či stát


Když koupíš mi zámek a ze zlata štít
a sbírku všech známek já nebudu chtít


Vždyť já chci jen žít jak žít se má

a o nic víc
Je to jen má touha šílená

a té chci říct

Závidím řekám, vidím je téct
závidím chlebům ,cítím je péct
závidím ohňům voňavý dým
závidím růžím a nepochodím
závidím včelám medový ráj
závidím dubnu ,že přivádí máj

(a v roce 2020) závidím Britům, že svůj kraj opět maj.

 

Poslední slova poslance, který pro Velkou Británii opět vybojoval svobodu

31.1.2020 ve 23:00 SEC

Globalismus versus populismus

Možná populismem pohrdáte, a můžete populismus nesnášet, ale vtipné je, že populismus se stává populárním. A má spoustu výhod. Už žádné další přihazování do rozpočtu, už žádný Evropský soud, už žádná dohoda o rybolovu, už žádné povyšování se nad nás, už žádná šikana, už žádný Guy Verhofstadt (europoslanec, zastánce federalizace EU). Co na tom může komu vadit? Vím, že ti budeme chybět. Vím, že nám chcete zakázat vlajky, ale zamáváme vám s nimi na rozloučenou a těšíme se, že v budoucnosti s vámi budeme spolupracovat jako samostatná...“

Šlus, nenávist předsedající Mairead McGuinnessové vytekla jak hnis a vypla mikrofon Nigela Farage.

A tak se Velká Británe v roce 2020 opět stala svobodnou zemí. Závidím...

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • ¨

  Cesky Farage bohuzel neexistuje. Jsou tu jenom honici psi ve stvanici na Babise, kyvajici poslanci za CR v EU parlamentu, zlodeji a zaprodanci v politice a dutolebci na Letne. Za nase penize kupuje armada vrtulniky, ktere nepotrebuje. Ty budou za zajmy USA nasazeny v ruznych Tramtariich, kde NATO a USA vyzbrojuji teroristy proti nim. Polsko je plne fasounu a jeho vyzbrojovani a rusofobie ohrozuje okolni staty. Nasim politikum to nevadi. Resi Mariansky sloup a Koneva a pripravuji koalici, aby vyhodili ANO ze sedla. Jako to udelali Pirati v Praze a od te doby jsou hanbou hlavniho mesta.
  CT jede dal, lidi ji nezajimaji a kritika jejich srackometu rovnez ne.
  Na stesti je tady Zeman a Babisova vlada navzdory plivancum na ne v mediich, ktere si platime.
  Ratn dneska zase kecal v rozhlase, co uz stalo vysetrovani a ze je to ucelovka. Sam se odvolaval az do aleluja nez ho odsoudili. Tahle zeme ztratila realitu hned po sametu a je vlecena hegemonem do zkazy.

 • ¨

  Guy Verhofstadt (europoslanec, zastánce federalizace EU) s dlouhymi vlasy a pesinkou uprostred je EU hujer a nesmirne hovado, sedici v 1. rade parlamentu. Na takovych lidech stoji EU. Kritiku umlci vypnutim mikrofonu a urazkou. To je diktatorska fasounska organizace, kde nemame co pohledavat!
  Vystoupenim z EU ziskame 300 miliard zpatky, co z nas zdimaji zahr. korporace a budeme moci svou budoucnost planovat sami!!! EU je projektem globalistu ke zniceni Evropy skrze multikulti a neoliberalismus.

 • *

  Farage během roku 2019 zradil vlastní voliče a program, zradil uvězněného Assange a pomohl konzervativcům, kteří zavinili většinu současných problémů Británie (migranti, multikulti, státní dluh, skomírající výrobní sektor) ke 365 poslaneckým mandátům, tj. K HISTORICKÉ PARLAMENTNÍ VĚTŠINĚ KONZERVATIVCŮ OD ROKU 1997 (Tony Blair, 418 poslaneckých mandátů), respektive OD ROKU 1983 (Margaret Thatcherová, 397 poslaneckých mandátů).
  Farage selhal a umožnil islamizátorovi Londýna (2008 - 2016), Židovi z Ruska Borisi Johnsonovi nadále řádit jako premiér.
  "Jsem liberální internacionalista. Myslím, že imigrace může být velice prospěšná. Když jsem býval starostou tohoto fantastického města (Londýna), viděl jsem její přínos pro naši ekonomiku," chlubil se Boris Johnson v roce 2016.
  V amerických novinách si před volbami tropili z Britů posměch, jak jsou chudí a manipulovaní médii, která vlastní korporátní kapitalisté.
  Labouristé jsou taky multikulti vítači jako konzervativci, ale alespoň chtěli znárodnit soukromé vodárenské firmy (Veolia Water, Affinity Water, Scottish Water, Thames Water, United Utilities) a soukromé energetické firmy (British Gas, SSE, E.ON, EDF Energy, Npower, Scottish Power).

 • *

  Brexit a la konzervativci není k ničemu, je to jen marketing.
  "Chudí, nevzdělaní, zmatení a deprivovaní lidé. Varovná reportáž o tom, jak se země, která zanedbá své obyvatelstvo, dostane do začarovaného kruhu a ničivé spirály, z níž pak už není úniku.
  Konzervativní vlády v Británii drsně zlikvidovaly sociální infrastrukturu a udržují velkou část obyvatelstva v chudobě a nevědomosti. Proto se tito lidé nechávají přímo oblbovat demagogickými bulvárními deníky, vlastněnými oligarchy, které je udržují v otroctví. V posledních týdnech přinášejí britské sdělovací prostředky názory nejchudších členů veřejnosti, zejména ze sociálně deprivovaných okresů severní Anglie. Skoro všichni mechanicky opakují lži a nesmysly, které jim vnucuje bulvární tisk vlastněný oligarchy, nejsou schopni pochopit svou situaci a budou zřejmě v nadcházejících volbách drtivou většinou hlasovat pro své utlačitele.
  Patrick Kingsley, reportér deníku New York Times, projel v těchto dnech Británií a publikoval rozsáhlou, ale nesmírně deprimující reportáž o drastickém rozkladu jedné evropské země.
  Po celé cestě Británií, dlouhé 1500 km, kterou jsem podnikl minulý měsíc, jsem měl pocit, že se země rozkládá. Všichni, stoupenci i odpůrci brexitu, manuální pracovníci i úředníci, židi i muslimové, Angličané, obyvatelé Severního Irska, Skoti i Velšané - měli pocit odcizení a ztráty ukotvenosti.
  Znovu a znovu se ale lidé vraceli k politice nacionalismu, omezování výdajů a hospodářského odcizení. A ve Shirebrooku i jinde byla frustrace zakořeněna v brexitu."
  https://www.blisty.cz/art/98034-roztristeny-ostrov-jak-britanie-brexitem-ztratila-smer.html
  7/12/2019 NEW YORK TIMES Splintered Isle: A Journey Through Brexit Britain By Patrick Kingsley Photographs by Laetitia Vancon
  https://www.nytimes.com/2019/12/07/world/europe/brexit-england-scotland-wales.html

 • Kecate pane!

  V odpovědi na: *

  V jednom ale mate pravdu, GB uz neni imperium, ztraci financni centrum v Londyne, ma spoustu socialni bidy. Stale ovsem se povazuji za nadlidi, s Rusy jednaji jako s povlem. A to jeste potrva, dokud si neliznou dna. Jejich historicke spojenectvi s USA je nezachrani, ty melou take z paberku a potrebuji valku.

 • William Wallace: Svoboda!!!

  Já mám radost, že Skotsko, Severní Irsko a Wales exitují z Británie, chtějí být členy Evropské unie. Konečně svoboda!!! Po staletích anglického teroru a drancování!!!
  Vlastně Skotsko bylo 300 let orientované na Francii, tak se jen vrací. V roce 1295 Skotsko uzavřelo spojeneckou smlouvu s Francií, následující rok do Skotska vtrhl Edvard I., zvaný "Kladivo na Skoty", pak Skotové vybojovali nezávislost. Skotům pomáhalo francouzské vojsko až do doby Marie Stuartovny. Byla přinucena se vzdát skotského trůnu, abdikace 1567. Tím 300leté politické spojenectví Skotska s Francií skončilo.

 • Czexit

  V odpovědi na: William Wallace: Svoboda!!!

  Ty jsi cvok?

 • Farage, ze selhal?

  Vy jste mne pobavil!
  Kde, napiste to tady! Farage po hlasovani o Brexitu musel skoncit z bezpecnostnich duvodu, protoze mu odpurci vyhrozovali zabitim i jeho rodiny!
  Tony Blair je zlocinec, zadna reference pro slusne lidi. Lhal jako pes o zbranich v Iraku, ktere tam nebyly. Za to on ani Bush nebyl dosud volan k odpovednosti!
  Johnson je politik a uvidime, co ted bude delat. Jeste nepreskocili ten spagat co jim chysta EU, aby si to jini rozmysleli s tema exitama.
  GB odjakziva vysavala sve kolonie a tak to potomkum imigrantum muze ted vracet jako malou nahradu. V Commonwealthu je mozne se usadit vsude. Cesko zadne kolonie nemelo. Nema tedy absolutne zadnou moralni povinnost, tyhle primitivy nelegaly prijimat!
  Kaddhafi zadal pred OSN, aby koloniste zaplatili Africe 2 biliony $ jako odskodneni. Nepsalo se o tom nikde, tohle zidaci, kterym patri vsechna media nedovolili. Jeho to stalo zivot. Francie jako aktivni NATO clen pri bombardovaml Libye pomahal Gaddhafiho zamordovat, aby byl Francii smazan milardovy dluh v Libyi! Take se o tom nepise! Znicili (NATO s USA) nejbohatsi stat v Africe a ponechali ho v chaosu dodnes.

Nejnovější články