Tak nějak by se daly shrnout rozsudky poslední doby: zlobná či provokativní věta na facebooku evidentně nemající nic společného s terorismem či výzvou k teroristické akci je brána o level výše, než skutečné vraždy či znásilnění. A navíc musíte být na straně europravdy!

 

Píšeme o rozsudcích z doby bolševické a nadáváme na komunisty, ale přece není normální, aby uprchlík znásilnil mladou dívku a dostal dva roky, aby za ukradených pět housek byla sazba rok a půl a za provokativní větu...

 

Jiří Kantor dostal za údajnou podporu a propagaci terorismu tříletý podmíněný trest se zkušební lhůtou na pět let. Muž podle obžaloby na facebooku sdílel článek, který informoval o střelbě teroristů na desítky muslimů v mešitách na Novém Zélandu. Pod text napsal: „Za mě určitě pěkně provedená práce.“ Za tuto větu. mu přitom hrozilo až patnáctileté vězení.

Zdroj: https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/krajsky-soud-terorismus-facebook-komentar-propagace-plzen-profil.A200204_530986_plzen-zpravy_vb#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=domaci&utm_content=main

 

Muže, který v Brně v době nouzového stavu ukradl v obchodním domě pět kusů pečiva, v úterý krajský soud poslal za krádež na 1,5 roku do vězení. Muž původně dostal od brněnského městského soudu trest dva roky vězení, krajský soud mu ho po odvolání snížil. Rozsudek je pravomocný.

Afričan Abdallah Ibrahim Diallo obžalovaný ze znásilnění 16leté dívky na Litoměřicku dostal dva roky. (Prý je nemocný.) I kdyby ale nebyl,  za znásilnění by mu hrozilo od 2 do 10 let vězení.

Petr Novotný, co opakovaně hrozil likvidací, fyzickými útoky a vyvolával válku, dokonce policii napsal, že Víta zavraždí, dostal 66000 pokuty a ve výhrůžkách pokračuje dál. Člen ODS.

 

Bývalý člen ODS

Podle soudce šlo maximálně o přestupek, případ proto předal úřadu Městské části Prahy 8.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/jesenicky-exradni-lang-vyzvou-k-podrezani-zemana-nespachal-trestny-cin-rozhodl-soud.A200520_160554_ln_domov_ele

Příběhy, prapodivné rozsudky, a hlavně přibývají. Je jasné, že o základních sazbách rozhodují poslanci a soudy se jimi musí řídit, ale vážně to "hlavy pomazané" nemlátí do hlavy?

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • *

  V odpovědi na: 6 let stara nahravka.

  No dovolte, blábolům ANO může věřit jen opravdu dutá kobliha. Vždyť mezi vládami Babiše, Topolánka, Nečase, Sobotky není žádný rozdíl a ten státní dluh po nich zaplatíte Vy?

 • *

  Nemuseli byste se teď divit, že jsou to jen sprostí kriminálníci.

 • Angela Hitlerová Merkelová je tiež voľaká zmätená

  Atentátnici, ktorí sa pokúsili zabiť Hitlera, sú vzormi pre celé Nemecko, vyhlásila Merkelová. Teraz je našou najväčšou hrozbou pravicový extrémizmus, tvrdí.
  14. červenec 2019
  Už 20. júla 2019 nás čaká 75. výročie nepodareného atentátu na Adolfa Hitlera a nemecká kancelárka Angela Merkelová využila nadchádzajúcu udalosť ako príležitosť si útočníkov uctiť. Išlo totiž o vtedajších odbojárov (22. 7. 1944, plukovník Stauffenberg), ktorí sa postavili proti režimu, keď už bolo očividné, že je niečo nesprávne, píše nemecký denník Die Welt. A podobne by sme sa podľa nej mali postaviť aj my voči pravicovým extrémistom. Samozrejme, Merkelová nikoho nenavádza na atentát, no zdôraznila, že odpor voči určitým režimom by mal byť samozrejmosťou.
  Je pravdepodobné, že Merkelovej prejav súvisí s júnovou vraždou politika Waltera Lübckeho, pričom vyšetrovatelia si myslia, že útok majú na svedomí neonacistickí extrémisti a že motívom mohla byť podpora Merkelovej migračnej politiky.
  https://refresher.cz/67300-Atentatnici-ktori-sa-pokusili-zabit-Hitlera-su-vzormi-pre-cele-Nemecko-vyhlasila-Merkelova?gdpr-accept=1
  https://www.welt.de/politik/deutschland/article196799991/Ein-deutliches-Zeichen-aller-Merkel-ruft-zum-entschiedenen-Widerstand-gegen-Rechtsextremismus-auf.html

 • ...................

  V odpovědi na: Angela Hitlerová Merkelová je tiež voľaká zmätená

  Walter Lübcke pro-migrantský starosta dvousettisícového města Kassel, politik z Merkelové vládní strany CDU (* 22. 8. 1953 – †2. 6. 2019).
  Celostátně na sebe upozornil v roce 2015, když hájil plán Merkelové poskytovat imigrantům ubytování. Odvolával se přitom na křesťanské hodnoty. „Kdokoliv tyto hodnoty nepodporuje, může tuto zemi kdykoliv opustit. To je svoboda každého Němce,“ prohlásil. Poté dostal ochranku, protože mu údajně vyhrožovali fyzickou likvidací. Mluvčí jeho úřadu po vraždě sdělil, že hrozby vůči Lübckemu ale časem odezněly.
  Podle Merkelové musejí úřady najít pracovní perspektivy pro uprchlíky, zajistit jim dlouhodobé ubytování a sociální dávky a poskytnout jejich dětem vzdělání.

 • Aby pak vic jak 50% migrantu

  V odpovědi na: ...................

  nechtelo vubec pracovat a zilo z Nemcu.

 • Merkelova ve STASi vedena jako Erika

  V odpovědi na: Angela Hitlerová Merkelová je tiež voľaká zmätená

  nevi, kolik lidi v Nemecku ji chce sejmout jako kdysi Hitlera. Uz sejmuli Lübckeho. Proc ? To si musi kazdy vydedukovat sam, o tom svobodny tisk nesmi psat ani nahodou. Na tom ale Nemecko dojede, protoze politici delaji neco jineho, nez lide chteji. Uz na tom dojizdi Emerika! Tam to musi padnout nejdriv, pak to rupne i v kolonii Cesko!

 • Nemecko a Merkelova importuji

  neustale muslimske migranty do Nemecka a ted je chteji 'solidarne povinne' prerozdelovat do zemi V4. Ted je prilezitost pro mlcici vetsinu aby vysla a rekla co chce a co nechce. Bude to zlomove co nas ceka! Znicili zemi, ovlivnili negativne jeji budoucnost, nezaplatili reparace a zase nas budou buzerovat? Tady veskera sranda prestava, Skopcaci!
  https://www.arfa.cz/co-v-ceske-televizi-neuvidite-desiva-slova-nemeckeho-ministra-30-tisic-migrantu-rocne-nemecko-chce-prosadit-migrantske-kvoty-v-horizontu-par-mesicu/#.XwdLtS334RU

 • Tri predni predstavitele

  fasisticke ODS nam chteji vladnout, jako zvanil Fiala.
  https://www.czechfreepress.cz/images/stories/com_form2content/p2/f16570/23.jpg

 • EVROPSKÝ DLUH 750 MILIARD EUR

  SNĚMOVNA DNES VYZVALA TUNELBABIŠE, ABY PODPOŘIL "ZÁCHRANNÝ PLÁN EVROPSKÉ EKONOMIKY" = šílenou obří společnou půjčku 27 zemí EU 750 miliard eur na mezinárodních finančních trzích kvůli vymyšlené koronaepidemii!!! PANEBOŽE!!! ZHASNOUT A DOKRÁST!!! Proti hlasovalo jen 15 poslanců Okamurovců a Václav Klaus mladší!!!

  Sněmovna podpořila postoj vlády k plánu EK na podporu oživení evropských ekonomik po koronavirové krizi.
  10. 7. 2020
  Poslanci vyzvali premiéra Andreje Babiše aby plán i jeho financování v závěrečném hlasování na Evropské radě podpořil. Více zde:
  https://www.psp.cz/sqw/cms.sqw?z=14093

  JAK HLASOVALI POSLANCI
  Poslanec Adam Kalous (ANO) (Kalous, majitel diskotéky ve Svitavách, je zeť zloděje a korupčníka KDU-ČSL Josefa Jindry, tělocvikáře ze Svitav, expřítele Kateřiny Neumannové, známého též z tunelování armády v roce 2010, nákup minometů za stovky milionů korun náměstek Kopřiva KDU-ČSL dohadoval provizi (úplatek) spolu s lobbistou Josefem Jindrou): Nyní budeme tedy hlasovat o původním návrhu na usnesení, které zní: Poslanecká sněmovna podporuje pozici vlády k Plánu na podporu oživení Evropy.
  Místopředseda PSP Petr Fiala: Zahajuji hlasování. Kdo je pro? Kdo je proti?
  Hlasování číslo 36, přihlášeno 146 poslanců, pro 85 (na tabuli 86), proti 16. Návrh byl přijat.
  56. schůze, 36. hlasování, 10. července 2020, 11:41
  Informace premiéra o pozici vlády k Plánu na podporu oživení Evropy
  Přítomno: 145, pro hlasovalo 86 poslanců ANO, ČSSD, KSČM, KDU-ČSL, TOP09, STAN.
  Proti hlasovalo 15 poslanců SPD a Klaus mladší.
  https://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=73550

  17. a 18. července 2020 se premiéři a prezidenti EU osobně setkají v Bruselu na Mimořádném zasedání Evropské rady, aby jednali o plánu na podporu oživení v reakci na krizi COVID-19 a o novém dlouhodobém rozpočtu EU. Tam se bude rozhodovat o šílené půjčce 750 miliard eur. Rada musí hlasovat jednomyslně, jednomyslnosti je dosaženo i v případě, že se některý z členů zdrží hlasování. To znamená, že každý stát má právo veta. Využije Babiš za ČR práva veta? Zjevně ne.

  Srbové se bouří: “Koronavirus je podvod!” “Přestaňte nám lhát! Hned zrušte všechny zákazy!” Falešné statistiky, poloprázdné nemocnice, srbský premiér Vučić se pokusil vyhlásit zákaz vycházení poté, co v úterý Srbsko ohlásilo rekordních 299 nově infikovaných a 13 mrtvých za den. Tyto cifry označuje stále více odborníků jako výsměch. “Cože? Třináct mrtvých za den? A kolik z nich mělo jinou smrtelnou nemoc, na kterou by umřely stejně, i kdy žádný koronavirus neměli?”
  https://www.arfa.cz/koronavirus-je-podvod-prestante-nam-lhat-hned-zruste-vsechny-zakazy-srbove-uz-toho-maji-po-krk-vzpoura-se-siri-po-cele-zemi-brutalni-zabery-zasahu-policie/