Bývalý reprezentant zveřejnil fotografii asistentky rozhodčího Lucie Ratajové, která v poslední minutě nastavení neodmávala ofsajdové postavení brněnského Aloise Hyčky, jenž poté vyrovnal na konečných 3:3.

 

K fotografii Vácha připojil (prý děsivě rasisticky genderově urážlivý komentář) "ke sporáku". A tuhle hrůzu bude projednávat disciplinární komise. Komu vlastně hrabe?

 Připomínka Váchy na Ratajovou

Umíte si představit tu hrůzu a zděšení Ratajové, když jí nějaký muž pošle dělat tak ponižující pro ženu činnost - práci u sporáku?

Podle Kovaříka, který jako asistent odmával 90 zápasů české nejvyšší soutěže, přitom Ratajová odpískala dobrý zápas. Až na situaci z poslední minuty. "Lucka je skvělá rozhodčí a podala nadstandardní výkon." Sparta kvůli remíze v Brně 3:3 přišla o dva body a na čelo tabulky, které patří Boleslavi a Plzni, ztrácí už šest bodů. Ano, nestalo se prý nic jiného, než že jedno mužstvo chybou rozhodčí ztratilo dva body, a ta dáma jaksi nechápe, že se fotbal již nehraje pro socialistické odměny, ale za skutečné peníze, tudíž by měla být za to potrestána. Místo toho se odvede pozornost jinam a Mádl je toho garantem:

Luděk Mádl na Aktuálně.cz trapně moralizuje, že vlastně tahle vy fotbalisti né, to se nedělá, vy budete hrát fotbal jako balet a žena přece do fotbalu patří, a co si vlastně myslíte, budete mluvit spisovně a žena už vařit nemusí, to je děsivá urážka...

 

 

Svět (někteří lidé) se zbláznil

 

U plotny a u sporáku? Ale pánové... (z Aktuálně.cz)

Chápu, že jsou sparťani na rozhodčí Ratajovou naštvaní. Nicméně točit se zrovna na tom, že je žena, navíc s degradujícími poznámkami o plotně a sporáku, je samozřejmě šovinismus nejhrubšího zrna. Jeden by si naivně myslel, že tyhle nejtrapnější genderové stereotypy máme evolučně za sebou. Jak vidno, v českém fotbale to asi bude ještě chvilku trvat.

Není sice úplně zřejmé, zda by podle pánů Koubka s Váchou měly pozice prezidentek, kancléřek, ministryň, generálních ředitelek, soudkyň a podobně opustit všechny ženy světa a věnovat se místo toho výhradně doporučované gastronomii, nebo zda jejich apel směřuje "toliko" na ženské fotbalové rozhodčí. Ale ono je to v zásadě jedno., napsal trapně Mádl.

Dobře víme, že v české lize, ale třeba i na mistrovství světa dělají rozhodčí, včetně asistentů, každou chvíli stejně velké, leckdy i mnohem větší chyby. Samozřejmě rozhodčí-muži, které kvůli jejich pohlaví nikdo nezesměšňuje.

Když mohou ženy létat do vesmíru, lézt po Himálajích, řídit zem jako Německo a brzy možná i administrativu USA, pak opravdu nenacházím důvod, proč by v české fotbalové lize nemohly běhat přinejmenším po lajnách s praporkem v ruce. Víc chyb než muži rozhodně nedělají.

Nikdo z nás není bezchybný, ani já, ani Lukáš Vácha s Tomášem Koubkem. O rozhodčích tu všichni víme své, ale s tím sporákem je to v mých očích vážně podpásovka. Takhle by se rudý (míněno sparťanský, ale samozřejmě i jakýkoli jiný) gentleman v roce 2016 vůči ženám opravdu chovat nemusel.

 

Takže shrnuto: rozhočí udělá chybu. Tak velkou chybu, že v závěru totálně ovlivní utkání jak Maradony "Božská ruka". A místo, aby dostal chybující tvrdě za uši jako každý, kdo dělá chybu, tak se najdou okamžitě genderoví zvrácení šílenci nebo podvodníci, kteří se zaměří na následnou emoční reakci a nikoliv na prohřešek oné dámy, která se cpe do pánských šaten, místo aby zůstala mezi ženami. A zatímco jí nevadí, že v zápalu boje padají trenýrky a slipy, tak strašně vadí, že se někdo otře o ženskou a řekne jí, že je ženská a má se tam vrátit.

A vrchol? Do očí bijící chyba pomezní rozhodčí Lucie Ratajové stála Spartu na brněnském trávníku cenné body. Propast v ligové tabulce mezi pražským klubem a lídrem z Plzně nyní čítá šest bodů, což už se nedohání snadno.

„Kromě ambasadorství u ženské Ligy mistrů se oba budou hlásit u šéfa ženského fotbalu Sparty Dušana Žovince a absolvují několik tréninků s některým z našich ženských týmů, aby se na vlastní oči přesvědčili, že ženy mohou být šikovné nejen u plotny,“ uvedl Adam Kotalík pro web Sparty.

 

A Sparta už bude hrát jenom stínový fotbal, aby svojí agresivitou náhodou opět někoho neranila.