Pamatujete myšlenku za komunistů, kterou mistrně KSČ protlačila mezi "všelid" a "všelid" uvěřil? Zopakujme si to: vše patří nám všem, všichni budeme kontrolovat všechno a bude nám líp. Ve světě socialismu a komunismu už nastane ráj.

 

Pak "všelid" vše kontroloval a čím více kontroloval, tím více se "všelid" propadal do chudoby, čím více "všelid" vše kontroloval a pomocná stráž VB měla oči všude, policistů bylo jak smetí a členové tajných služeb (STB) byli za každých rohem, kradli všichni všechno všem a už se tomu neříkalo, že kradou všichni všem, ale kdo nekrade, tak ten okrádá rodinu a protože vše bylo všech, tak si to každý ze státních podniků a JZD půjčoval, ale říkalo se tomu, že si půjčuje na věčné časy, protože nikdo samozřejmě nic nevracel. Ale bylo to všech.

 

Ptali jsme se, proč má nyní Babiš svatozář a výsledkem je docela objektivní faktologický dokument, který si můžeme dnes a denně ověřovat v médiích.

 

Hned úvodem je třeba vysvětlit, proč všelid: prostě tuto inteligentní myšlenku přijali páni inženýři stejně jako dojičky, lékaři jako truhláři, podomní prodejci (vexláci) jako obchodní zástupci. Prostě přijal to všechen lid - všelid. Pak přišel rok 1989 a pane Bože, ti je hnali, hnal je všechen lid, končí jedna známá pohádka.

 

 

Je rok 2017, nějaký Babiš vede suverénně peloton podbízení a ve velkém průzkumu se odhalilo, s jakým heslem opět tento prapodivný pán vítězí a "všelid" opět jásá:

všechno všem zkontrolujeme, každý si bude moci zkontrolovat, kdo ho okradne a k tomu přihodíme nástroje moderní doby: EET, nosové nasávání komínů, pouliční čety udavačů, práskačů a k tomu jim zařídíme udavačské a práskačské oddíly, které na udání vyrazí do terénu.

 

 

A opět v tom jede "všelid", neboli páni inženýři, lékaři, kamioňáci, metaři, konstruktéři... Prostě všechen lid.

Neboli politik Babiš oprášil heslo, že na vše nasadíme kontroly, pomocníky VB, kteří vyrazí do ulic a zavedou pořádek.

A nyní to hlavní, nesoucí se od inteligence až po plebs: Babiš oznámil "všelidu", že náklady na všechny kontroly žádné nejsou, a na spuštění EET JSOU JEDNORÁZOVÉ!

 

Oficiálně ministr Babiš tvrdí, že NÁKLADY budou pouze při spuštění a pak vše poběží samospádem!

 

Ano, toto skutečně tvrdí skupina Babiše ANO a jak údajná inteligence, tak námezdní lid na tuto s prominutím komedii Babiše naskočil. Prý už bude  pořádek, vybere se hodně peněz, nikdo nebude krást a bude nám líp...

 

------------------------------------------

Nyní bez ironie a směrem k faktům: pokud toto tvrdí lidé z kamiónů, obslužných míst u pásu od Šumavy do Krušných hor a Krkonoš, řeknete si - dobře, jejich vzdělání je přece jenom nižší, než aby pochopili, co vše toto úsloví počáteční náklady a pak to bude skoro zadarmo ve skutečnosti obnáší. Pokud však děláte průzkum i mezi zdánlivou inteligencí od lékařů po inženýry a ti tvrdí skoro totéž, musí vás jímat hrůza, co vlastně za národ jsme a jak i v době internetu z nás může dělat jeden člověk "marketingové blbečky".

Vláda jenom na posílení musela najmout 30 000 úředníků - odborníků. Dle Babiše to dělají z lásky a bez mzdy. Pokud bychom však uznali, že je to nehorázná lež, zkusme si jenom těchto 30 000 vynásobit platem 70 000 super hrubého měsíčně (a to mnozí mají za funkce víc), jenom každý měsíc se dostáváme k číslu 2 100 000 000 měsíčně. A protože rok má 12 měsíců,najednou zde máme navíc platbu 25 200 000 000 Kč, neboli 25,2 miliard každý rok.

 

Technická jako důkazy - mimo financí Babiše a už se práší za kočárem!

2015: vláda přijala 12 tisíc státních zaměstnanců. Jejich počet stoupl na 436 tisíc a výdaje o téměř deset miliard.

Další namátkou prosinec 2016: Nejvíc lidí přijmou na Ministerstvu práce a sociálních věcí a to 178. Podle tamního státního tajemníka Petra Smrčka jde o 31 systemizovaných míst zaměstnanců zajišťujících odborné agendy. „Dále o 23 systemizovaných míst zabezpečujících administraci Operačního programu Zaměstnanost a 124 míst k realizaci projektů OPZ.  Požadavek na navýšení státního rozpočtu byl ve výši 13 899 tis. ,“ uvedl na dotazy Ekonomického deníku Smrček.

 

Přehledná tabulka:

systemizace-2017

 

A nárůst u Babiše už je "pohádka máje"

Vážně systém EET kontroluje jeden IT? A sedí někde na stoličce bez dalších nákladů? Nesmysl. I zde totiž musí ministerstvo financí platit celý systém, údržbu, musí to být v nějaké budově, která má uklízečky, vrátné či ostrahu, auta, odborné zázemí a to může stát pět miliard ročně se vším všudy.

Všimli jste si, kolik lidí chodí na kontrolní nákupy po celém státě? Jedná se o sta lidí a i kdyby dělali za 11 000 čistého, neboli za 15 000 hrubého, (což je nesmysl) máme zde další náklad 1500 000 Kč krát dvanáct a máme zde dalších18 miliónů. Pak se zaměstnávají další policisté, kontrolní úředníci na krajích, někdo dává a vybírá pokuty. Neuvěřitelně zbytečná armáda lidí, kteří jsou pracovně přetížení, ale prakticky pro ostatní nedělají nic.

Možná by se dalo namítnout, že se nepřijalo 30 000, ale  50 000 úředníků navíc, zatímco samotné ministerstvo financí méně, protože část použila i ministryně MPSV Marksová.

 

Jenom taková perlička: pokud by těchto padesát tisíc zbytečných lidí údajně velmi vzdělaných vláda uvolnila, rázem by nemusely podniky 50 000 lidí shánět na zahraničním trhu pracovních sil a odvádělo by se do systému více, než když zahraniční pracovníci posílají peníze domů třeba na Ukrajinu. I to by byl další efekt nákladů na EET a MPSV.

 

Je třetího dubna po Aprílu a Babiš zjistil, že na ministerstvech máme 6636 druhů programů, za které platíme 134 miliard korun. Takže ta myslivna to zjistila těsně před volbami, když už Drábek toto začal dělat a Babiš mu za to nadával? Kdo je skutečný manipulátor a hlupák od politiků k všelidu si těch pár zbývajících odpoví snadno. Pokud...

 

Za zločinem na sociální dávky stojí Drábek, nebo Jančura a Nadace proti korupci?

ILUSTRAČNÍ - GINIS  a nekomunikuje nic s ničím.

ilustrační GINIS

 P.S. rozjíždíme školní dezinformační neziskový systém. Co kdybychom děti raději naučili číst, psát a počítat, aby si to uměli logicky odvodit a dopočítat sami?

 

 

Možná neuškodí další důkaz  malý střípek (prostě jsou náklady jednorázové?) Ach jo...

Přesně nových pracovníků na MF je 364, potvrdila Zpravodajskému webu Českého rozhlasu mluvčí finanční správy Petra Petlachová. „Nabírali jsme je v souvislosti s novou agendou, která přibyla,“ dodala Petlachová s tím, že šlo především o kontrolory. 

„Samozřejmě ale byly posíleny i registrátorské a další složky,“ upřesnila.  Kolik jich je a kolik to skutečně stálo, neumí ani odhadnout. Finanční správa ale odhadla jenom za těch pár týdnů náklady nové zaměstnance na 182 miliónů korun. A další a další se přibírají, jak systém bobtná.

Na řadu v budoucnu přijdou i další obory podnikání. Stánkový prodej občerstvení bez zázemí pro hosty ve formě stolů a židlí, například na festivalech, se do evidence zapojí od března 2018, stejně jako prodej na farmářských trzích nebo služby účetních, advokátů i lékařů. 

Od června 2018 se do systému zapojí například kadeřnice, vybraní řemeslníci, opraváři domácích spotřebičů nebo astrologové. 

Noví zaměstnanci pracují po celé republice. „Máme zhruba dvě stě úřadů a územních pracovišť,“ podotkla Petlachová s tím, že jde o o zhruba dva lidi na jedno pracoviště.

 

Takže generální ředitel Janeček neví, kolik stojí obsluha výběru EET, ministr financí Babiš neví vůbec nic a mezi "všelid" rozhodil, že náklady jsou údajně jednorázové, pak už se nikdo o nic starat nemusí a "ovčí stádo" jde volit Babiše. Je zajímavé, že u mnohých je to ekvivalent stáda, který tenkrát volil komunisty a mají rudou knížku ještě v trezoru.Naivita mlátí s lidmi dál. Všichni kradnú a my to zarazíme.

Náklady? Vše je zdarma, blíží se opět komunismus...

 

 

EET jak z kopíráku Evropských dotací a zamoření polí Agrofertem

Nezaměstnanost 5,1% a nejsou lidi je HOAX a fake news! Vláda uměle zaměstnala až 500 000 lidí!

Dotace, dotace, dotace, Jourová. Žádost o informaci od min. Babiše

 

 

http://skrytapravda.cz/images/ekonomicke/skenovani0013_632x686.jpg

 

Protože stejně jako u EET a dalších prapodivných zlodějských systémů se náklady na obsluhu nedělají, protože převyšují samotné dotace, v tomto případě výběr údajně zlodějských peněz občanů, kteří všichni kradňú...