Na facebooku se nesou nadávky na Kalouska, které inicioval Babiš a jeho věrná Schillerová. A sám Babiš se do toho zamotal: Kalousek škrtal málo a přitom škrtal hodně. A nic to nemění na tom, že Kalousek je morální blb, viz  jednání Miroslava Kalouska ve Sněmovně, kde odnášel opakovaně ze sálu ceduli s nápisem White Lives Matter.

 

V ekonomice lže Babiš jako když Rudé právo tisklo ač je údajně zdatný podnikatel. Jak se to rýmuje. Proč?

Václav MORAVEC, moderátor
--------------------
Pane ministře?

Andrej BABIŠ, vicepremiér, ministr financí, předseda hnutí /ANO/
--------------------
Pane redaktore, nechte mě vysvětlit občanům, co plánujeme, ano? Pan Kalousek zmrazil platy státních zaměstnanců. Snížil jim platy o deset procent. Zmrazil důchody, dal důchodcům směšných 48 korun. Někteří to vraceli. My navyšujeme platy státním zaměstnancům o 3,5 procenta. Navyšujeme důchodcům o 205 korun. Navyšujeme dotaci na sociální služby, které on zmrazil. My budeme konečně investovat.
..

 Ano, navyšoval platy místo aby šetřil. Prožral desítky miliard a nyní si jde půjčit. Půl bilionu a pak další.

Vážně když si vypůjčím milion byť s malým úrokem na dovolenou a nebudu mít na splátky, nemusím se bát exekutora? Tak proč se nebojí  Babiš, Schillerová a Maláčová?

 

Odpověď je snadná: jako občan si půjčuji na svoji osobu a jméno, Babiš, Schillerová a Maláčová si půjčují... NA NÁS a my, naše děti a vnoučata to budou splácet. A jedno jest, zda na malý či velký úrok. Stačí se podívat do Ruska, čím strašným si v roce 2000 prošli, když byli v exekuci. Čím si prochází Řecko. Argentina. A můžeme pokračovat. To vážně chceme?

 

A co je ještě horší: tyto státy nikdy nesplácí dluh, ale sta miliardové úroky - jistiny. (Mimo Ruska) Takže ten, kdo jim půjčil, má navěky zajištěn přísun sta miliard dolarů (eur) a tyto zadlužené státy stále platí, stále platí.

Proto jako jediný prezident na světě Putin totálně snížil zadlužení, výdaje zmrazil a dnes úroky skoro neplatí. A investuje, ale nikoliv z velkých dluhů, ale z našetřeného. Obdivuhodný člověk. Právem uznávaný. Vytáhl Rusko z bahna a stále více sílí i v době krize.

 

A zpět do České republiky

Zatímco Babiš, Schillerová a Maláčová jdou cestou Řecka, Argentiny a dalších předlužených států a půl bilionu dluh je rána do vazu, paradoxně Kalousek šel cestou Ruska a snažil se přiškrtit výdaje, co to šlo, aby se nádsledně Babiš mohl dobrým ratingem vytahovat, jak je úžasný.

Ještě vám ten paradox nestačí? Byl snad řízen Kalousek Putinem?

 Tak pokračujme.

Babiš se vytahuje, že platíme malé úroky, protože máme malé zadlužení. A porovnává to opět s Kalousem. Jenomže zadlužení Kalouska kolem 800 miliard za jeho vládnutí v době šílené krize bylo za šest let. Zatímco Schillerová to stačí spláchnout za půl roku, okamžitě tvrdí, že ani to nestačí a vyhrožuje dalším obřím zadlužením.

Ještě málo?

 Ač na diverzifikaci vývozu upozorňují skuteční experti deset let a závislost na EU, stejně jako na výrobě aut je katastrofální, vláda nás ještě více tlačí do montoven, levné práce s přispěním Ukrajinců, Slováků a Bulharů včetně Poláků s monopolem na auta. Pokud tento průmysl klekne, klekne i zoufalá ekonomika Babiše. A vývoz do Ruska a možnost jiné výroby je v nedohlednu.

 

 Ne, lhát a podvádět se nemá: Kalousek je morální zrůdička, ale data jasně ukazují, že Klaus nezadlužil stát vůbec i když Zeman o něm lhal, Kalousek naši budoucnost přes obrovskou krizi předal se skvělou perspektivou, byť o něm Babiš lže jako Rudé právo ve své největší "bolševické síle" a nyní jdeme cestou do Afriky a Řecka, i když pro propagandu míchají hrušky a jablka v ukazatelích zadlužení vůči HDP a úrokové míře, zatímco selský rozum pláče. Tak jako tvrdili, že se nás krize netýká, nyní tvrdí, že úrokové sazby se nezvednou na náš obří dluh. A až zvednou, bude pozdě.

Znáte ten vtip jak chlap vyskočí z devadesátého patra mrakodrapu a v každém patře volá: ještě žiji, ještě žiji...

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Dluhova Unie.

  Zadluzovani zarucuje bankam a investorum bezpracne zisky z prace obcanu zadluzeneho statu. Dnes jsou uroky dluhu dole a tak tolik neboli. Az pujdou nahoru, zacne se teprve skudlit.
  Falesna solidarita Merkelove rozdeli ruceni za dluhy, ted miliardy do bankrotarskych statu na vsechny i na ty, co lepe hospodarili a maji male zadluzeni jako CR.
  Zadluzovani je vetsinou cesta do pekla, viz Argentina, Recko. Muze ale nastartovat ekonomiku, zamestnanost do budoucna a tim i danovy prijem statu, ktery dovoli zadluzeni nejenom umorit, ale splacet. To se ukaze, ja bych zatim vyckal se strhanim Babise.

 • Cesi!

  Takove zastupce potrebujeme v parlamentu a senatu!
  https://gloria.tv/post/SfntP9jJmTBq3bJ6vJkAbTL7pg

 • *

  StB agenti Bureš a Falmer si musí pomáhat.

 • *

  500miliardové zadlužení nás všech pro Babiše a jeho tunelářské kamarády + 20bilionové zadlužení nás všech pro Brusel.
  O gigantické evropské půjčce 750 miliard eur (20 bilionů korun) budou hlasovat premiéři a prezidenti zemí EU 17. a 18. července 2020 v Bruselu na Mimořádném zasedání Evropské rady, jde o plán na podporu oživení v reakci na vymyšlenýneexistující koronavirus COVID-19. Rada musí hlasovat jednomyslně, jednomyslnosti je dosaženo i v případě, že se některý z členů zdrží hlasování. To znamená, že každý stát má právo veta. Využije Babiš za ČR práva veta? Zjevně ne.
  Pojďme svrhnout Babiše a Schillerovou dřív, než nás ohlodají na kost a UVRHNOU ČECHY A EVROPU DO DLUHOVÉHO OTROCTVÍ!
  Poslední bitva vzplála, dejme se na pochod!

  Srbové se bouří: “Koronavirus je podvod!” “Přestaňte nám lhát! Hned zrušte všechny zákazy!” Falešné statistiky, poloprázdné nemocnice, srbský premiér Vučić se pokusil vyhlásit zákaz vycházení poté, co v úterý Srbsko ohlásilo rekordních 299 nově infikovaných a 13 mrtvých za den. Tyto cifry označuje stále více odborníků jako výsměch. “Cože? Třináct mrtvých za den? A kolik z nich mělo jinou smrtelnou nemoc, na kterou by umřely stejně, i kdy žádný koronavirus neměli?”
  https://www.arfa.cz/koronavirus-je-podvod-prestante-nam-lhat-hned-zruste-vsechny-zakazy-srbove-uz-toho-maji-po-krk-vzpoura-se-siri-po-cele-zemi-brutalni-zabery-zasahu-policie/

  Policie bude muset uvolnit zabavené zlaté cihly z kauzy Rittig
  Obžalovaní z kauzy kolem údajného tunelování pražského dopravního podniku (DPP) zřejmě dostanou zpět rozsáhlý majetek, který jim policie zabavila na začátku vyšetřování (útvar ÚOOZ Roberta Šlachty). To se týkalo vyvádění 17 haléřů z každé prodané jízdenky DPP do karibské firmy Cokeville Assets.
  https://www.novinky.cz/krimi/clanek/policie-bude-muset-uvolnit-majetek-z-kauzy-rittig-40330271

 • V Srbsku

  V odpovědi na: *

  stoji za nepokoji 5. kolona financovana zapadem. Proesty proti Covid jsou jen vitanou zaminkou k tomu je zazehnout. Srbsko je soli v ocich USA, protoze sousedi s Kosovem a nejvetsi US zakladnou Bond Steel na uzemi Evropy, kterou vybudovaly USA po humanitarnim bombardovani Srbska k odtrzeni Kosova. Vucic totiz koupil ruske Pancire a mozna koupi i S400. Srbsko nikdy nevstoupi do NATO.

 • Francie se bouri.

  Migranti ukopali bileho ridice autobusu k smrti. Media mlzi.
  https://www.arfa.cz/obet-koronaviru-gang-peti-muslimskych-migrantu-ukopal-bileho-ridice-59-autobusu-protoze-chtel-aby-si-nasadili-rouskou-jeho-zena-a-tri-dcery-ted-poradaji-ve-francii-bile-demonstrace-pridavaj/#.XwoaDi334RU
  Ten nebyl prnoherec, fetak, nasilnik jako Floyd co neplatil alimenty. Staral se o 5 clenou rodinu.
  Ta nenavist smazek k bilym za to, ze ke vzali do zeme jako luzu je neskutecna! Merkelova a Macrone, zadny Kalifat z Evropy neudelate!!!

 • Vítejte v Czechbabwe

  V odpovědi na: Francie se bouri.

  Kalousek krade Volnému ceduli All Lives Matter
  https://www.youtube.com/watch?v=sZ32Q4ouzMQ

 • Zlato, zlato, zlato, veškeré státní americké zlato je pryč

  "Přichází konec epochy prudkého rozvoje vztahů zboží a peněz. Existují o tom skvělé antiutopie od Jevgenije Zamjatina (My), O. Huxleyho (Brave New World), G. Orvella (1984) a R. Bradburyho (451 stupňů Fahrenheita). „Neobyčejný nový svět“ budoucnosti je totalitní společnost se světovou vládou, úzkou skupinou lidí, která řídí „stádo“. Hlavní princip je evidence a kontrola účasti v pracovním procesu a ve spotřebě. Účast v pracovním procesu lze měřit pracovními dny a spotřebu snědenými kilogramy. To je ale vzdálenější perspektiva. Aktuálním úkolem budovatelů „neobyčejného nového světa“ je znemožnit lidem útěk z bankovní sféry, která má být přeměněna na elektronický koncentrační tábor."
  https://outsidermedia.cz/svet-ruskyma-ocima-567/
  Kam zmizelo zlato z trezorů centrálních bank? Do trezorů velkoburžoazie Rothschildů a Rockefellerů. USA mají co činit s dalekosáhlým spiknutím proti lidu, proti republice, proti demokracii. Zájmy státu a národa byly obětovány třídním zájmům velkoburžoazní smetánky. Bývalý americký republikánský kongresman Ron Paul z Texasu již dlouho tvrdí, že americká vláda lže o svých zásobách zlata držených ve Fort Knoxu. Ron Paul se tolik stará o to, že americká vláda a Fed skrývají pravdu o amerických zásobách zlata, že v roce 2010 předložil návrh zákona, aby byl proveden audit zlata. Když se novináři ptali Rona Paula, zda se domnívá, že ve Fort Knoxu není žádné zlato, podal neuvěřitelnou odpověď: „Myslím, že je to možné.“ Čína, stále vedená komunisty, chystá novou měnu, krytou zlatem, a novou e-měnu. Teď budou Američané muset hledat důvod k válce proti Číně!
  https://www.euserver.cz/Articles/1229-kam-mizi-zasoby-svetoveho-zlata-experti-nasli-odpoved.aspx
  https://money.cnn.com/2011/06/24/news/economy/ron_paul_gold_audit/index.htm

 • Zlato ukradli zidovsti superbohaci,

  V odpovědi na: Zlato, zlato, zlato, veškeré státní americké zlato je pryč

  kteri ovladaji vlady na zapade. Uplaceji kazdeho, ktereho potrebuji k vytvoreni NWO. Rika se jim Chazari, Deep State, Kabala. Z belochu i jinych ras udelaji sve otroky.

 • Je pravda ze Kalousek

  jako ministr financi setril. Zname jsou jeho vyroky, ze nikdo setrenim se nezriti ani nezkolabuje, ze to jsou jenom ucelove hrozby ministerstev. Jestli ovsem to setreni je pro hospodarstvi ucinne, ci tenkrat bylo ucinne, nemohu posoudit. V praxi vedlo setreni a skrtani vydaju k recesi, hospodarkemu utlumu. Dluhove hospodarstvi a zivot na dluh se staly standardem zapadnich spolecnosti. Kam je to zavedlo vidime dnes, kdy zijeme uz dlouho jenom pomoci dluhu a natistenych penez, ktere nikdo neodmita jako bezcenne. Zapadni hospodarstvi a jeho sila jsou jednim velikym klamem, ktery je sice znam, ale nikdo se ho nesnazi propichnout jako bublinu, protoze to bude velika rana pro vsechny.