Z obou stran oceánu, z USA i Velké Británie najednou zaznívají silné hlasy proti spojeneckému (vládní syrské letectvo a letectvo RF) bombardování Aleppa. Jak dlouho ta válka trvá a kolik již měla obětí? Možná i půl miliónu.
 

A najednou se všichni na Západě probudili a vylovili tezi o "ruském válečném zločinu bombardování Aleppa". Není to ale spíš tak, že v každé válce, při každém bombardování, trpí civilisté. Již jsem zmínil bombardování Drážďan 13-15 února 1945.

 

Dovolím si zde jednu citaci:

Ve čtyřech náletech shodilo 769 těžkých bombardérů britské RAF a 527 strojů USAAF přes 3 900 tun výbušných a zápalných pum na Drážďany, hlavní město spolkové země nacistického Německa Sasko, které byly v té době přeplněné uprchlíky unikajícími před postupujícími sovětskými vojsky. Následná ohnivá bouře zničila plochu 6,5 km² městského centra.[1]....

.....Poválečné diskuse polemizují o tom, zda bombardování Drážďan bylo oprávněné a zda jeho výsledek lze označit jako válečný zločin....

To, že byly tyto ničivé nálety provedeny 12 týdnů před kapitulací Německa, dodnes vzbuzuje velké emoce.

Bombardování Drážďan – Wikipedie

 

 

A teď, jak se říká, babo raď. Bylo bombardování Drážďan válečným zločinem, ano nebo ne? Podle všeho ano. Ale provedli ho naši skvělí hoši a proto válečným zločinem být nemůže.

 

A Aleppo? Tam přece nebombardují naši skvělí hoši, ale ti "hnusní, odporní rusáci". Z toho jednoznačně plyne, že to válečný zločin být musí, i kdyby nebyl.

 

Protože, když se nepodaří Rusům a světové veřejnosti vnutit myšlenku o ruských válečných zločinech, tak to ta protiasadovská, USA podporovaná "opozice", ať už umírněná nebo ne, prosere.

 

A veškeré pětileté úsilí o "syrské arabské jaro" a o vypuzení Rusů z jejich námořní základny Tartús přijde vniveč a miliardy dolarů půjdou kanálem, tedy Down the drain. A takovou porážku si USA nesmí dovolit.

Autor: Jiří Hermánek
 
 
 
Se souhlasem autora