V roce 2018 vzrostl vývoz ruských léků o 20% ve srovnání s rokem 2017. Řekl to první náměstek ministra průmyslu a obchodu Ruské federace Sergej Cyb na XI. Ruském kongresu pracovníků farmaceutického a zdravotnického průmyslu v RAN. Objem produkce zdravotnických výrobků se ve srovnání s rokem 2017 zvýšil o 10% a činil 63,9 miliard rublů.
 V segmentu „nákladných nosologií“ vzrostl podíl ruských léčiv o 29,3%, v seznamu ЖНВЛП je to 86,2%. Na trh byla uvedena nová léčiva pro léčbu vzácných onemocnění.

Sergej Cyb:  Rusko nyní rozvíjí výrobu v souladu s nejlepšími mezinárodními standardy a se zaměřením na zahraniční trhy.  Srovnáme-li to s rokem 2009, kdy jsme začali státní program „Pharma - 2020“, pak objem trhu činil 300 miliard rublů a podíl ruských výrobců byl 20%.
 Za deset let se objem trhu zvýšil čtyřnásobně na 1,285 bilionu rublů, přičemž jsme podíl ruských výrobců nejen neztratili, ale také 1,5krát zvýšili.

V zadávání veřejných zakázek, převyšuje podíl ruských léčiv v penězích až 33%.

Situace na trhu zdravotnických prostředků je podobná - podíl ruských podniků vzrostl o 1,5 krát.

V roce 2018 se Rusko se stalo první zemí na světě, která zahájila výrobu plného cyklu biologicky analogického eculizumabu - nejdražšího léku na světě ve firmě "Generium"  Výroba domácího léku Elizarija ušetří státnímu rozpočtu 8,3 miliardy rublů, uvedl předseda představenstva Asociace farmaceutických výrobců EAHU Dmitry Chagin.

Divné: Člověk v tísni dětem na školách tvrdí, že Rusové (ne Ukrajinci) ještě žijí v jeskyních a loví mamuty...

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Dan

  Rusko by melo vynalezt leky proti US politikum a jejich vazalum v Evrope proti rusofobii a hystericke paranoie. Taky proti valecnym stvacum jako je Pakistanec vyzyvajici Trumpa k nuklearnimu uderu za Venezuelu. USA jsou jeden velky blazinec plnym silencu! Velice nebezpecne!

 • Návštěvník - Rudolf Kavan

  Je dobre, ze redakce informuje ctenare o ruskych technologiich. Rada lidi si doslova mysli, ze "Rusaci pochcipaji hlady". (Rusko je dnes zemedelska velmoc, nejvetsi producent jecmene a ovsa, nejvetsi vyvozce psenice.) Pochopitelne technologicky jsou na urovni doby kamenne. (Jak Rusko temi kameny napadne NATO ponechavaji bez vysvtleni.)

  Je treba si uvedomit, ze cilem toho informacniho embarga je uplna dehumanizace celeho naroda. Udelali to se Srby; to se same se snazi delat s Rusy. Nejaky komentator na Zvedavci to spravne nazval "delostreleckou pripravou na valku."

  Neoconi si mysleli, ze se jim podari Rusko uplne znicit nebo rozparcelovat. Ukazalo se, ze nic takoveho se konat nebude. To je jenom vice rozbesnuje.

  http://www.keepandshare.com/doc9/view.php?id=20915&da=y

 • Návštěvník - Miloš

  V odpovědi na: Návštěvník - Rudolf Kavan

  Ste jeden z mála s týmto názorom.
  Ak vás zaujíma čo nového v Ruskom hospodárstve,technike,medicíne a pod. skúste
  http://www.sdelanounas.ru/

Nejčtenější články za poslední měsíc