Stále více se mi "méně a méně" chápe, co mi vlastně chtějí říct. Jsem zmaten. Každý den na nás vyhrknou, že situace je kritická, v České republice je prý místo kde neprší ač jsou všude vyplavené domy a zvednuté řeky a stejně je globální sucho a horko a prostě to tak je a svět?

 

Antarktida taje, neb je tam horko, jaké svět nepoznal. A za třicet let, hlásá hlasatelka počasí, prý trojnásobné oteplení likviduje led a sníh.

27.6.2018

Rekordní mráz. V Antarktidě se teplota přiblížila ke sto stupňům pod nulou.

Rekordní mráz byl naměřen na hřebeni Východoantarktické plošiny, kde byla v roce 2013 zjištěna předchozí nejnižší teplota -93,2 stupně Celsia v prasklinách ledu. Tam vznikají kapsy nehybného studeného vzduchu. Podle vědců je naměřených minus 97,8 stupně Celsia maximum, kterého můžeme dosáhnout na zemském povrchu. Aby teploty klesly tak nízko, musí několik dní přetrvávat jasná obloha a suchý vzduch. 

 

9. února 2020

V Antarktidě byla poprvé naměřena teplota přesahující 20 stupňů Celsia. Podle agentury AFP o tom ve čtvrtek informovali vědci. Rekord 20,75 stupně Celsia byl zaznamenán 9. února na Seymourově ostrově. (Jenomže tam je teplo vždy, i když je to také Antarktida)

 

Předpověď počasí Vostok Antarktida 4. července 2020

Přes den mlha. Nejvyšší teplota -48 °C. V noci mlha. Nejnižší teplota -56 °C.

ZÍTRA
05.07.2020
 
-56 / -58 °C
 
DALŠÍ 4 DNY
 
-60 / -64 °C

 

Počasí Troll research station (Norway

 
DNES
03.07.2020
 
-33 / -37 °C
   
ZÍTRA
04.07.2020
 
-31 / -37 °C
   

Čísla, se kterými si nevím rady. Buď je tam jiný sníh a led, který taje při teplotách kolem 40° pod nulou, nebo se svět zbláznil a redaktoři musí hlásat teplo, i kdyby měli zmrznout. Každopádně dnes snad zažijeme skutečně letní den a zda je -64 °C příliš velké horko necháme k bádání zeleným ekologům a oteplovačům Země.

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Zbozne prani teplousu na zapade je otepleni.

  Roztavani permafrostu a zriceni baraku na Sibiri jako skoda pro Rusko a Putina.
  Severni ledova cepicka se ovsem posouva sem a tam a beha i daleko na jih. Normalni jev prirody, neda se mu porucit.
  Pane Pokorny, Vas web nebyl asi den pristupny, pripojeni trva neskonale dlouho, nebo Error. Uz jsem si myslel, ze vas griluje cenzura. Ulevilo se mi.
  Drzim palce jako vsem.
  Chce-li nekdo tady se podivat i na jine alternativni weby, vyjmenovava je oficielni cenzura na
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Dezinformačn%C3%AD_web
  Medialni prolhana zumpa tam uvadi seznam 'dezinformacnich webu', ktere lidem ovsem prinaseji pravdu a jiny nazor. Pochopitelne je tam i skrytapravda, coz je pro Vas pane Pokorny vyznamenanim. Gratuluji!

 • Václav

  Chodim tady hodně dlouho, ale poslední dobou jsou články cim dál tím horší.
  Jde vidět, že pan ******** to už dela jenom pro peníze.
  Je zase potřeba si koupit nové auto, že?

 • Václav

  V odpovědi na: Václav

  Proč je vypnuto jméno Pokor.ný u mého příspěvku a v prispevku nad ním vidět jde.

 • Tak hodte sam neco do placu!

  V odpovědi na: Václav

  Nemate pravdu, jsou zde i zajimave komentare. Kdyz se vam tady nelibi, chodte jinam. Jednomu vadi pravopis, druhy jde vsude do konfrontace. Nejste taky z cenzuroveho pytle? Kritika je dobra, ale musite dat alternativu, prinest neco, co druhe zajima.