Skrytá Pravda - před rokem to nikdo nevnímal, snad dnes už ano: sdílejte, protože toto by měl vědět každý! Níže je právní výklad, tudíž to není reklama.  Stále více lidí se ptá: proč nám nedovolila EU naše tvrdé normy na potraviny, které byly zdravější, než ty dnešní míchané s odpady a chemií? Odpověď je jasná: protože by k nám nemohli dovézt většinu "šmejdů". A my se úslužně podvolili. Prý nám tím západ pomáhá. Tu pomoc vidíme v prodejnách dnes a denně a rakovinou konče. A ještě máme za to západ milovat! Hnusné farizejství!

 

A tak když se ministr Jurečka za KDU-ČSL chvástal svojí dokonalou značkou a jak to pomáhá spotřebitelům, přestože všichni dennodenně vidíme, že je to lež, obrátili jsme se na skutečného odborníka a žasli jsme. (Pokud se mezi vámi najde někdo, kdo následující věděl už před přečtením, budiž mu ke cti, ale my nikoho takového nenašli. Dokonce i vedoucí potravin nedokázali rozlišit.)

 

Je to šok, proč kvalitní logo  Jurečka kamufloval horší modifikací značky svojí?

Odpovídá odborník Petr Havel z Realistů:

Pokud se týká garancí, možná Vás překvapím, ale takový projekt už na území ČR několik let existuje, jde o značku „Česká potravina - garantováno Potravinářskou komorou ČR“, a součástí této garance je nejen standardní (neošizené) složení příslušných potravin, ale i garance technologických postupů při jejich výrobě.

Značka bohužel není zas tak moc známá, protože představuje jistou konkurenci ke značce „Česká potravina“, kterou si zavedl stávající ministr zemědělství, ale která například zmíněné technologické postupy negarantuje - je tedy v praxi kvalitativně horší, ale je „ministrova“.

 

Hledali jsme důkazy tvrzení pana Havla a zde jsou!

 

Stručně: zatímco Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou Čr  garantuje, že tam nejsou přimíchány šmejdy a receptura je přesně ta, kterou výrobce uvedl, v druhém Jurečkově případě tam je vloženo cokoliv, pokud to bude české. I třeba "éčka, bakelity, separáty možná i lejno" (s odpuštěním), když bude české... U více složkových to lejno může být dokonce z 25% zahraniční. Proč to tak strana KDU-ČSL vyjednala v čele s ministrem Jurečkou a neprosadila, nebo spíše nezpopularizovala značku přísnější, kvalitnější? Jaký prospěch mohla strana z toho mít?

 

 Co říká právní výklad?

Značka "Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR" je výhradním vlastnictvím PK ČR. Dne 11. května 2011 byla zapsána pod číslem spisu / zápisu : 480690 / 318005 do rejstříku ochranných známek. Zapsána je pro následující seznam výrobků a služeb: (5) dietetické přípravky pro léčebné účely, potraviny pro batolata; (29) maso, ryby, drůbež a zvěřina, masové výtažky, zavařované, mražené, sušené a vařené ovoce a zelenina, želé, džemy, vejce, mléko a mléčné výrobky, oleje a tuky jedlé; (30) káva, čaj, kakao, cukr, rýže, tapioka, ságo, kávové náhražky, mouka a přípravky z obilovin, chléb, pečivo, cukrovinky, zmrzlina, med, sirup melasový, droždí, prášky do těsta, sůl, hořčice, ocet, nálevy (k ochucení), koření, led pro osvěžení; (31) výrobky zemědělské, zahradnické, lesní a zrní neuvedené v jiných třídách, živá zvířata, čerstvé ovoce a zelenina, osivo, rostliny a přírodní květiny, krmivo pro zvířata, slad; (32) piva, minerální vody, šumivé nápoje a jiné nápoje nealkoholické, nápoje a šťávy ovocné, sirupy a jiné přípravky ke zhotovování nápojů; (33) alkoholické nápoje (s výjimkou piv); (34) tabák, potřeby pro kuřáky, zápalky.

Užívání značky "Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR" na potravinářském výrobku povolí prezident PK ČR po předchozím schválení výkonnou radou PK ČR. K užívání značky se uzavře podlicenční smlouva o užití díla mezi PK ČR a žadatelem. Značku lze povolit k užívání jak členovi PK ČR, tak i nečlenům. Přitom členové PK ČR mají 20 % slevu z ročního poplatku (tato sleva se nevztahuje na členy svazů, kteří zároveň nejsou členy PK ČR).

Podmínky pro předložení žádosti, užívání značky, posouzení smlouvy a další náležitosti naleznete v Pravidlech pro udělení značky "Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR" (P7 Pravidla).

 

 A Jurečkův z KDU-ČSL?

 9. 11. 2016  Potraviny označené českou vlajkou  označují produkt, který byl v Česku nejen vyrobený, ale zároveň pochází z místních surovin. Stoprocentně to bude nicméně platit jen v případě jednosložkových a nezpracovaných produktů – mléka, masa, vína, ovoce a zeleniny, které můžou být jako české označené tehdy, pokud jsou ze sta procent vyrobené z místních surovin, případně jsou u nás vypěstované. U ostatních vícesložkových produktů se pak stačí vejít do limitu sedmdesáti pěti procent. Ke snížení hranice u těchto produktů přistoupilo Ministerstvo proto, aby označení českého původy mohly nést i produkty obsahující složky, které u nás není možné vypěstovat, odchovat, vytěžit. Logo Česká potravina tak může mít například i jogurt s příchutí tropického ovoce, pokud podíl ochucující složky nepřesáhne dvacet pět procent. Zdroj: https://www.penize.cz/nakupy/317644-ceska-potravina-nova-pravidla-pro-oznacovani-potravin-z-ceska 

Proč Jurečka čtyři roky mystifikoval občany a hrál divadlo s národem, zatímco ten je vyděšený, co se děje na trhu a Jurečka se stavil do role mesiáše? Proč s námi Jurečka hazardoval? A doplnění skutečného odborníka z Realistů Petra Havla:  "Kdyby se proces garancí nějakým způsobem prosadil, nemůže garanci poskytovat stát - jedinou možností jsou odborná nebo cechovní společenstva, která tak také v minulosti činila, a právě z tohoto konceptu vychází i již zmiňovaná garance Potravinářskou komorou ČR".

 

Toto nic negarantuje!

 Shrnuto: mnozí starší si vroucně přejí, aby si mohli nakupovat zdravotně nezávadné potraviny, které znali za socialismu. (Nemíchat s tím, že bylo málo druhů a kultura prodeje minimální). Většina z mladší generace, poslouchajíce zkušenosti starších (rozumných), chce to samé. Ministr Jurečka vymyslí pseudozákon, který tak zdánlivě vypadá, aniž zveřejní oficiálně, že už u nás je a dokonce tak dokonalý, že se podobá zákonu o normách ze socialistické doby. A my se můžeme pouze ptát: jaké lobby zastupuje Jurečka a KDU-ČSL? Uplatnila li by se ona nejdokonalejší norma - značka Potravinářské komory, bylo by pouze na zákazníkovi, zda si koupí umělohmotný buřt či párek z Polska či Německa, nebo třeba z Kostelce, doplněný separáty a pověstnými "éčky", nebo zda dá přednost garantované kvalitě s přesným a nezaměnitelným označením navíc české výroby. Dokonce do toho Evropské unii nic není, pokud nezakážeme dovoz prapodivných separátů z EU - obrazně polopaticky.  Pouze rozdíl všem musí být jasný a logo nezaměnitelné. A to, jak vidíte, dokonce sám ministr Jurečka zkomplikoval!