Zdálo se mi, že se svoboda vrátila do českých luhů a hájů. Že lidé vzali svátek demokracie za správný konec a vyházeli všechny, co se podíleli na devastaci této země a náš osud nevložili do rukou těch, co z nás jenom tyjí, což ve slangu znamená, že platíme za pseudoochranu výpalné.

 

Zdálo se mi, že se Realisté a Svobodní dostali do Parlamentu a dramaticky oslabili ČSSD a ODS. Zdálo se mi, že KDU-ČSL úplně vypadli a chameleóni se vrátili do přírody. Zdálo se mi, že SPD převzali ministerstvo vnitra, vyházeli všechny parazity z neziskových organizací přisáté na státní rozpočet či dotované ze zahraničí a ponechali pouze ty, co se starají o lidskou důstojnost: přestárlé a nemocné. Zdálo se mi, že SPD konečně spustili referendum o vystoupení z EU a na vysvětlování dostali spravedlivě peníze obě strany: pro i proti. Zdálo se mi, že ANO Babiše se pochlapilo a přestalo ze státního vyplácet šmejdy, kteří se postavili proti zájmům České republiky: například Jourovou a Teličku a sebrali jim doživotní renty. Zdálo se mi, že parlamentní strany vyrazily Šabatovou a další parazity, kteří zvýhodňují pouze některé, zatímco druhým berou a zvolí se na funkci ombudsmana skutečně spravedlivý, uznávaný člověk, kterého si společnost váží a má k němu úctu. Celá. Zdálo se mi, že ministerstvo financí, průmyslu a školství obsadí lidé, kteří si budou vážit pracovitého člověka, nebudou mu klást překážky a tím pomohou ztvrdnout korunu natolik, že naši občané nebudou vypadat ve světě jako žebráci a skutečné elity přestanou migrovat do cizích zemí, byť jim vzdělání platí celá naše společnost. Včetně babiček a dědečků, byť sami mají důchody malé.

 

Pak jsem se probudil do reality a začal jsem pouze doufat:

že se ČSSD zmenšila natolik, že už nebude mít možnost devastovat tento stát a ti, co jsou neschopní vést tuto zemi, odejdou bez náhrady do věčných, politických lovišť. Že totéž se stane s ODS a KDU-ČSL. Že ANO přestane v čele s Babišem lhát a předloží skutečný, reálný rozpočet, bez kliček nákupů dluhopisů a podvodných převodů na ohlupování národa. Že Okamura splní to, co slíbil a začne čistit parazity neziskových organizací a vyhlásí referendum o EU. Že posílí Realisté a Svobodní, jejichž představitelé dlouhodobě předkládají nepopulistická fakta (Robejšek a Mach), což zatím bohužel občané nechtěli slyšet: zatím věřili na sliby o bezpracných zářných zítřcích a božských politicích, kteří pečené holuby do úst zařídí.

 

Pak jsem si protřel oči a začal věcně přemýšlet

slátanina stran, která vykrystalizovala ve finále voleb manipulací mainstreamových médií nesestaví vládu, nebo sestaví, ale bude to více fraška, než smysluplná vláda. Mezitím se provalí, že Babišova prapodivné komunistická téze, kdy za každým občanem stojí jeden kontrolor, kterého hlídá další kontrolor má tak obrovské náklady, že se do roka a do dne začne hroutit budoucí prosperita české země jak domeček z karet. A odtok peněz na západ už prostě tento národ odmítne, čímž se vyvolají nové volby a buď se stávající pseudodemokratické strany transformují na demokratické, nebo posílí dramaticky ty, které nepopulisticky připravují skutečnou prosperitu této země a lidem se nedostaly k sluchu.

Lidé konečně začnou vnímat, co jim předkládají ti, kteří mají názory neměnné: Robejšek a Mach. A já bych na závěr prosil: neodcházejte, i kdyby to nedopadlo. Blíží se setsakramentsky rychle doba, která bude v Evropě zlomová. A my, voliči, nakonec musíme mít jistoty, že máme kam do politického spektra "hrábnout". Ta doba bude za rok, dva, nikoliv za deset, dvacet let. Vy dva prosím: zůstaňte do této doby. Pak se rozhodněte.

 

Volič Petr Pokorný