Zvedáme hozenou rukavici: nechť platforma TOP 09 vyvrátí tento "údajný" HOAX, či Fake news - jaká výhoda je byznys dotací SODEXO pro Českou republiku? Přečtěte si nejdříve prohlášení, které vydala jakási nová antihoaxová platforma v Parlamentu.

 

MyTOP09

Adamová: Ve sněmovně zakládáme platformu proti euroskeptikům


Adamová: Ve sněmovně zakládáme platformu proti euroskeptikům

„Proevropské strany o pozitivech EU pro Česko informují málo nebo špatně. Naopak euroskeptické strany neustále bombardují občany s neúplnými nebo zcela nesmyslnými informacemi. A my se pak pouze bráníme a dáváme do pořádku škody.

 

 

Už se těšíme, jak nám tyto důkazy (dle Pekarové HOAXY A FAKE NEWSY) vyvrátí. A budou vycházet každé pondělí.

 

 

SODEXO  PASS

https://cz.sodexo.com/files/live/sites/sdxcom-cz/files/050C_Country.com_Czech_Republic_(Czech)/Building_Blocks/LOCAL/Multimedia/Images/Poukazky/2018/Relax.jpg

Tenkrát, když převzal Orbán Maďarsko strašně zadlužený stát jako Putin po Jelcinovi, tvrdě zaútočil na všechny, co vyváděli peníze z Maďarska ven. (Z té doby je ona hláška" "Lhali jsme ráno, lhali jsme večer," řekl 26. května premiér a šéf Maďarské socialistické strany (MSZP) Ference Gyurcsány svým spolustraníkům na uzavřeném jednání poslaneckého klubu.) A mezi jinými byla také cateringová firma SODEXO, která měla obrovské zisky a Francouzi se smáli. Nakonec se smál Orbán, lidé tleskali a SODEXO muselo ustoupit a přestat vydírat.

 

Obrat francouzské firmy stravovacích služeb Sodexo dosáhl v období 2004/5 11,67 miliardy eur. 376 000 zaměstnanců! Celkový obrat skupiny v ČR dosáhl asi pěti miliard korun.  Sodexo ve finančním roce 2017 do konce srpna zvedla čistý zisk všech skupin o 13% na 723 milionů eur.

Společnost dnes už raději výsledky nepublikuje za jednotlivé země, ve kterých působí. (Důvod je prostý, ten "legální podvod" by se odhalil)

 

 

To znamená, že čisté zisky odtékají do Francie. Proč? Jakou nadhodnotu nám za to Francie dává? Slevu potravin? NE! To nám dává náš stát. Lepší služby? NE! Je to jenom jakási Tuzexová poukázka na "já tu slevu nechci zadarmo"  v nějaké nominální hodnotě.

 Kolik skutečně stravenkový byznys stojí? Kolik lidí se tím zabývá, přepočítává, rozděluje, eviduje, v bankách přerozděluje, stát přepočítává? Nikdo neví. Fraška? Samozřejmě, aby ten stamiliardový byznys nebyl čitelný, dávají se do něj dotace. (Jak kouzelné slůvko) Prý benefit, který využívá 1,3 milionů zaměstnanců“. Stravenky v současné době akceptuje na 15 tisíc restaurací, které v nich generují obrat ve výši 10 miliard korun ročně. „Systém funguje tak, že 40 procent dotací, které dává stát, jdou soukromým firmám,“ upozorňuje prezident AHČR Václav Stárek. Čtete dobře: 40% dotací dává stát, z nichž zisky putují do Francie. Kolik to dohromady dělá, však nikdo neví. Třeba proto, že je celá tato fraška navíc zabalena do dotací.

 

Perlička na závěr:

 Panuje zde obrovská nenávist k Viktoru Koženému. Ten však nejen "údajně kradl" ale i dělal byznys a dnes už to neví nikdo. Nerozkradl. Za peníze z Fondu Harvardu nakoupil tiskárnu. Do ní stroje kde se tiskly ceniny mimo jiné stravenky. Od státu nedostal nic. Nedostal ani žádné dotace, proto byl gauner.  Dennodenní pronásledování Viktora Koženého vyhnalo jeho aktivity z České republiky, po vyhlášeném zatykači uprchl ze země na Bahamy a vše vedl z tohoto ostrova. Je jasné, že jakýsi správce Matějka, který ho zde zastupoval, tiskárnu vedl spíše do své kapsy, než do dalšího zvelebování, až v roce 2009 byl celý komplet prodán firmě Optys do Opavy.

A protože region v Opavě byl zaostalý, pan Vícha (bratr poslance Víchy z ČSSD) požádal o dotace na nové rotačky a světe div se, ty dotace dostal. Ne tisíce, ale milióny. Kolik celkem? Nevíme. Byli bychom blbí, když stát a Evropská unie rozdává na něco, co nikdo nepotřebuje, říkají.

Tak co, TOP 09 Adamová Pekarová. Vážně je to lež a HOAX? Vyvraťte to!

 

Jak úžasně nadčasová věta je: "Já tu slevu nechci zadarmo" od Šimka a Grossmanna. A lidé platí se slevou to, co ve skutečnosti občany okrádá. Ale je tam napsáno sleva, tak se proto lidé přerazí. Ne důchodci, ale lidé vysoce vzdělaní. My chceme stravenky.

Kdo tu slevu zaplatí? No přece ti, co chtějí slevu. Fraška? Komedie? A ti pak uráží důchodce. K smíchu, nebo k pláči? Těžko říct.

Kolik ten stravenkový byznys dohromady u nás stojí? 50 miliard? 100 miliard ročně? Možná víc.

Nikdo neví. Nikdo neeviduje. Byznys jede a kouzelné slovíčko dotace je všude.

Prosím, vyvraťte to. Děkuji. 

 

Příští pondělí o zločinci Klausovi, jak rozkradl naší zem.

 

 

 

 ________________________________________________________________________________________________

Pro úplnost z roku 2014

 

Budeme následovat Maďarsko ve stravenkách?

 

Šílené ekonomické problémy, které ještě nedávno mělo Maďarsko, řeší krok za krokem, velmi razantně a odmítá jakékoliv výhrůžky diktátu Bruselu. A odpoutat se od katastrofy se evidentně daří, byť mnohé kroky jsou velmi nepopulární.

 

Jako první krok v rámci daňových zákonů na příští rok chce maďarská vláda zvýšit daňové zatížení mimomzdových dávek z 35,7 na 51,17 procenta. Většina podniků tak nyní plánuje benefity pro zaměstnance omezit, protože se jim jednoduše nebudou vyplácet.

 

Na úkor východních států těžce vydělávají Francouzi v miliardových částkách (dnes už i jinde)

( u  nás obzvlášť přes firmu Sodexo Pass)

Na úkor východních států vydělávali francouzihhhhhhhVíce na: http://zpravy.e15.cz/zahranicni/udalosti/madari-prijdou-o-dotace-na-stravenky-1132932#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Samozřejmě to z prvního pohledu vypadá, že "ti prostí zaměstnanci" budou zase bráni u úst. Omyl. Vysoce lukrativní přerozdělovací systém má jediného obrovského vítěze. Stejně jako u nás mezinárodní firmu pod značkou TOPcafeteria. A to přesto, že už v roce 2012 udělala maďarská vláda tvrdý řez:

Francie nesouhlasí s maďarskou stravenkovou reformou. Poukázky v minulosti obstarávaly francouzské soukromé společnosti, místo nich ale tyto služby od nového roku převzala maďarská státní firma. Paříž to považuje za porušování principu volného obchodu v EU. Francouzské ministerstvo zahraničních věcí už předvolalo maďarského velvyslance v Paříži.

Ani po lednovém dopise francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi premiér neustoupil. Přesto zisky stále odcházejí do Francie i když v menší míře a daněmi to Maďarsko rázně utne. Nevyplatí se a zruší se!

 

Celý oběd si za stravenky u nás koupí necelá desetina lidí

Zajímavý průzkum ppm factum nastal i u nás dotazem, jak jsou výhodné na oběd. Přestože je prokázáno, že většina lidí za to nakupuje v samoobsluhách či marketech a jenom malá část lidí z kanceláří je plně využívá (dokonce se musely omezit a cigarety či alkohol se nesmí nakoupit vůbec) si většina zaměstnanců myslí, že oběd v pracovní době je pro ně přínosem. Podle 85 procent lidí zlepšuje náladu v práci, podle 71 procent oběd pomáhá také ke zvýšení produktivity práce a podle 69 procent i k soustředění se na práci.

V případě, že by zaměstnanci stravenky nedostávali, většina z nich by nějakým způsobem omezila stravování v době oběda. Přibližně pětina by úplně přestala obědvat v restauracích, dalších 31 procent lidí by jídlo v restauracích omezilo výrazně a čtvrtina by se v tomto ohledu uskromnila částečně. Pouze pro pětinu by se nic nezměnilo.

Zajímavé, kde se průzkum dělal, když stačí stát chvíli u pokladen v samoobsluhách. Ale i kdybychom toto přešli, nejstrašnější je pro Českou republiku, že zisky ze sociálního zvýhodnění nejdou naší vládě, ale

Francii - francouzské firmě Sodexo Pass, která ve Francii daní. Prostě rozdáváme kde komu. Jak my jsme bohatí...

 

Stále platí co napsal Frédéric Bastiat: Co je a co není vidět. Zde vidíme stravenky, ale že tím jsme okrádáni všichni, vidět není. A cena není malá. Oznámí eurofanatická skupina výše popsané slovy HOAX  Fake News?

 

 P.S. Jediný rozdíl je v tom, že na lži a propagandu má Česká televize 7 miliard, my předkládáme důkazy zadarmo, pouze pro svoji čest, lásku k vlasti, dětem, českým spoluobčanům a pár korun za reklamu.