Vážně nevadí ROMEA.cz a HateFree Culture,  že příslušníci některého etnika, rasy či národnosti jsou hoteliérem odmítnuti a soudce rozhodne, že to žádný rasismus není, byť evidentně dotyční nejsou kriminální živly, nejsou trestáni ani stíháni a navíc mohou prokázat, že peníze mají?

 

Krajský soud v Ostravě před několika dny zrušil rozhodnutí České obchodní inspekce (ČOI), která pokutovala firmu Golden Gastro Service v čele s Tomášem Krčmářem za to, že v roce 2014 provozovatel hotelu Brioni v Ostravě odmítl ubytovávat r....u klientelu.

 

Ač Krčmář později pod nátlakem zákaz zrušil, pro iDNES.cz nyní uvedl, že si za svým krokem stojí a že je rád, že u soudu zvítězil zdravý rozum. „Setkával jsme se s různými reakcemi na to opatření, ať už z tuzemska nebo z ciziny. Většina z nich ovšem byla pozitivní,“ dodal Krčmář.

 

Česká obchodní inspekce se k rozhodnutí soudu zatím nechce vyjadřovat. „O rozsudku víme, ale s vyjádřením počkáme do chvíle, kdy obdržíme písemné vyjádření soudu s odůvodněním rozhodnutí,“ vysvětlil mluvčí Jiří Fröhlich.

 

 

Soud rozhodl: Zakázat ubytování R...m  bylo právem majitele

Jan Zieglerziegler.blog.idnes.cz Jan Ziegler

Je také právem hoteliéra ubytovat si koho chce, a pokud někoho odmítne, pak k tomu má jistě důvody. Cením si také jeho upřímnosti, protože to šlo udělat jednodušeji a bez problémů. R....m návštěvníkům by se řeklo, je nám líto, máme obsazeno. A přes to nejede vlak, napsal na iDNES Jan Zieglerziegler.

 

Vážně toto rasismus není? Někdy to proti národnosti, rase a barvě pleti je a někdy není? Kdy máme vědět, kam se otočila korouhvička?

 

Další odkazy

Majitelé kempu odmítli ubytovat uprchlíky, teď jim hrozí velké problémy ...

Romku odmítli v realitce. Ombudsmanka: Čistá diskriminace! Zasáhli ...

Slovenský penzión odmítl ubytovat Turky, pokuta může jít do miliónů ...

https://www.novinky.cz/.../411129-slovensky-penzion-odmitl-ubytovat-turky-pokuta...

4. 8. 2016 - Slovenský penzión odmítl ubytovat Turky, pokuta může jít do miliónů

 

__________________________________________________________________

 Takže celý rozsudek z pátku zní:

 

Soud zrušil pokutu pro hoteliéra, který odmítl ubytovat klienty z Ruska

4. listopadu 2016  16:58
 
Krajský soud v Ostravě před několika dny zrušil rozhodnutí České obchodní inspekce (ČOI), která pokutovala firmu Golden Gastro Service v čele s Tomášem Krčmářem za to, že v roce 2014 provozovatel hotelu Brioni v Ostravě odmítl ubytovávat ruskou klientelu...
 
 
A teď babo raď! Co vy na to Dienstbiere, Pelikáne a Chovanče? Americký brouk z bolševické doby se odstěhoval na východ?