Právě jsem se dočetl, že ve Sněmovně, už nějakou dobu, leží návrh, aby důchodci a ekonomicky slabší občané byli napříště osobozeni od placení zmíněných poplatků. Nač to tajit - přijde mi to jako naprostý nonsens!
 

Problém koncesionářských poplatků rozhodně nespočívá v sociální sféře, tím hlavním malérem je samotná existence těchto poplatků, zvláště pak, když česká veřejnoprávní média jsou vyloženě aktivistická , otevřeně, bez zábran vysílají jen pro určitý segment české společnosti.

Na tu, do očí bijící nenormálnost - že občané jsou nuceni přímo ze zákona přispívat na vysílání veřejnoprávních médií, jejichž politická orientace – propagandistický styl vysílání se mnohým z nich přímo ekluje, pravidelně upozorňuju, nejen proto, že jako nechtěný sponzor takového vysílání, se cítím spoluviníkem.

Tady přece vůbec nejde o výši zmíněných poplatků, ale především o jejich existenci!

Považuje – li stát, i v dnešních časech veřejnoprávní média pořád ještě za nezbytná , prosím, ale, ať tedy v sobě najde alespoň trochu té slušnosti a přestane požadovat, aby tuhle státní libůstku, platili občané z vlastní kapsy!

 

Zdroj: josefhavranek.blog.idnes.cz