Berlínskou lokalitu, kde došlo k teroristickému útoku dobře znám, vyskytuju se tady tak pětkrát do roka a chystám se sem i mezi svátky.
 

Mohu proto jednoznačně potvrdit, že ty počáteční spekulace o údajné nehodě byly vyloženě cynickou hrou s veřejností - taková nehoda je v tomto místě prakticky vyloučená.

To, že si německé úřady a média dlouhé hodiny pohrávaly s teorií nehody a fakta z nich neochotně lezly teprve až k ránu, byla až neskutečná, do nebe volající kamufláž - tragický důkaz o politickém pokrytectví panující nyní v evropském prostoru.

Evropští vládní politici a média si neustále stěžují na nedůvěru veřejnosti, nejraději by zakázali neoficiální zdroje, které nemají přímo pod palcem, ale to, co už nějakou dobu tihle úřední grázlové předvádějí, překračuje veškeré meze!

A Česká televize, která té „nehodě“ věnovala speciální relaci? Hlavní starostí těhle veřejnoprávních kašpárků a jejich správně vybíraných expertů bylo - jen aby snad , proboha, na to nedoplatila Merkel, aby tenhle masakr neposílil tak zvané extrémisty, jak se dnes oficiálně říká prakticky všem těm, kteří tenhle vývoj migrační vlny předvídali.

Hnus!

 

Inspirující Gabal


A pak jsem na ČT absolvoval hned několik opakování autentických záběrů z vraždy ruského velvyslance v Turecku, s českým komentářem. Zajímavé, že oproti těm původním šotům, zde už jaksi scházelo vrahovo zvolání Alláhu Akbar...

Zřejmě se těm veřejnoprávním politikářům tenhle projev islamistického fanatismu nehodil do krámu, do toho jejich permanentního protiputinovského tažení.

Nerad bych poslanci v lidoveckém dresu – Ivanu Gabalovi přidával na důležitosti – dodával mu jakýsi mezinárodní rozměr, nebo nepřiměřeně spekuloval, ale...

Ten turecký atentátník určitě neumí česky a jen obtížně si lze představit, že by kdy sledoval vysílání České televize.

Nicméně, to nedávné televizní, bojovné vystoupení Ivana Gabala týkající se porážky tak zvaných povstalců v Aleppu - plné vášní a nenávisti k syrskému prezidentovi Asadovi a jeho ruským spojencům, bylo opravdu neobyčejně působivé.

 

Vůbec bych se nedivil, kdyby inspirovalo k pomstě – odvetě i další fanatiky, pro které lidské životy nemají žádnou cenu.

 

Zveřejněno se souhlasem autora

Josef Havránek

josefhavranek.blog.idnes.cz