Stejně jako Rusko ve Vrběticích bez důkazů českou vládou obvinil bez důkazů ministr obrany USA Donald Rumsfeld Irák smyšlenými informacemi o iráckých zbraních hromadného ničení, které posloužily k ospravedlnění invaze do Iráku, a nezakládaly se na pravdě. Americký prezident Bush údajně před invazí věděl, že Irák nevlastní zbraně hromadného ničení.

 

V době invaze v roce 2003 byly zbraně hromadného ničení v Iráku buď již zničené nebo staré, poškozené či jinak znehodnocené, a to z výroby ještě v 80. letech, tedy v době, kdy byl Husajnův režim ještě podporován Spojenými státy a používal tyto chemické zbraně (dodané ze západního Německa) proti bouřícím se Kurdům i proti íránským jednotkám v irácko-íránské válce.Spojení mezi Irákem a teroristickými útoky 11. září 2001, jeden z hlavních impulzů invaze do Iráku v roce 2003, nebylo nikdy prokázáno. Všichni útočníci pocházeli ze zemí, s nimiž udržovaly Spojené státy dobré vztahy, jako Saúdská Arábie. Nebylo dokázáno, že by Irák podporoval Al-Káidu. Saddám Husajn podporoval palestinský boj proti Izraeli a vyplácel posmrtné prémie v částce 25 000 dolarů rodinám palestinských sebevražedných atentátníků.

Takže narůstající bohatství, odmítání obchodovánín v dolarech podobně jako v Libyi stálo život Saddáma Husajna, více jak půl milionu Iráčanů bezdůvodně zemřelo a  díky Bushovi a Donaldu Rumsfeldovi se z Iráku stala rozvrácná zem.

 A pak ta zrůda začala připravovat plán, jak rozbít i Sýrii a ukrást další ropná území! Což se pak stalo!

Spojené státy a jejich spojenci zaútočili před 1 na Irák. Následovala válka, ve které zemřeli i podle nejstřízlivějších odhadů řádově statisíce civilistů a tisíce koaličních vojáků. Vedl konflikt, který Američané v roce 2003 vyvolali, k dnešní rozvrácenosti celého regionu? Byl třeba i jednou z příčin uprchlické vlny a krize, kterou způsobila po letech v Evropě?

 USA by měly Iráku zaslat stamiliardové reparace.

Po Václavu Havlovi, kterého Alexandr Vondra přesvědčil o potřebě podpory Američanů v Iráku, nastoupil v Česku Václav Klaus. Ten měl na akci Spojených států jiný názor a dnes ji označuje za hlavní příčinu současných problémů na Blízkém východě: „To byla nesmyslná mise, která totálně rozrušila Blízký a Střední východ a to, co se tam dnes děje, jsou plody toho, co se stalo v roce 2003.“

 A USA, které nám v Iráku slibovaly velké zakázky, se nám vysmály. Neměli jsme z toho vůbec nic a jako vždy jsme na USA těžce prodělali. Pouze svým slouhům jako Havlovi a dalším poskokům za naivitu a tupost zatleskaly. Děkujeme. A za podporu amerického terorismu bez mandátu OSN  dostal prezident Václav Havel jako jediný český občan nejvyšší americké civilní vyznamenání Medaili svobody. To jsou paradoxy, pane Vaňku...

 

A další terorismus, proti kterému Václav Klaus protestoval a s Havlem se neshodl!