Ještě jednou k šaškárně a la Sobotka, aneb když si pokakánek hraje na hrdinu planety. Smutný příběh Sobotky. Přitom je až zarmucující, že tato šaškárna hvězdné pěchoty kolem Sobotky reprezentuje Českou republiku. Hop nebo trop. Co se stane se Sobotkou, když spadnou preference natolik, že se ČSSD nedostane do sněmovny, jen Bůh ví.

 

Je jasné, proč tuto akci rozjel a jaký má být finální výsledek: pád pod Sobotkou je strašný. A tak  naděje, která umírá poslední je víra, že Babiš sejde z očí, sejde z mysli. A protože Sobotka je velice nepopulární a dnes se mu už všichni smějí, chce risknout, že padne on i Babiš a zatímco to ČSSD posílí, bez Babiše by měly preference  ANO klesnout. Navíc bez Babiše by mohla ČSSD peníze rozhazovat příštích pár měsíců daleko snadněji a doufat, že to preference zvedne.

 

A zde jsou jasné důkazy:

 

 

 

Je jasné, že panika v ČSSD je strašná a zoufalec Sobotka by obětoval celou zem, jen aby změnil preference. Co vše si do této akce přibere, zda mu to prezident Zeman zbaští už je na jiný článek. Faktem je, že ekonomika se veze (ne)zásluhou této vlády, ale jako součást kvantitativního uvolňování Evropy, navíc propojeného s prapodivným držením ČNB na pozici 27 korun za euro a lidé, místo aby žasli, jak ČSSD je skvělá, body dávají Babišovi. 

A tak se muselo stát, co se stalo. S čím ještě vyleze Chovanec uvidíme, ale Sobotka a jeho hvězdná pěchota už excelovala. Bude to stačit na udržení poslanců ve sněmovně?