Názor: na žádost několika desítek lidí se vyjádřím, nebudu však  popisovat fakta, ale pouze osobní náhled, jak to vidím já.

 

Měl být Kájínek propuštěn?

V televizi vystoupil Kalousek s tak ubohou připomínkou, aby si rýpnul do prezidenta Zemana, že jsem se rozhodl svůj osobní názor zveřejnit.

 

Sprostý vrah včera v Manchesteru zničil desítky lidí. Dnes je v České republice hlavní mediální hvězdou sprostý vrah. To jenom pro mediální kampaň pana prezidenta Zemana. Slušnému člověku je z toho nevolno.

To jsou autentická slova Kalouska, na která reaguji.

 

Ta nenávist Kalouska k prezidentu Zemanovi je úplně zvrácená.

 

 Tak za prvé jsem pro trest smrti. Ale pouze v případě, že do toho nemusí zasahovat advokáti, že nevítězí hádka obhájce a státního zástupce, ale vše je naprosto důkazně nezpochybnitelné. Současně se musí jednat o osobu, která vraždí úmyslně.

Jsem i pro doživotí, pokud se neví, jaké pohnutky jsou za zabitím. Přesto je prokazatelné bez pochybností, že vrah měl v úmyslu zabíjet.

V okamžiku, kdy jenom lepší slovní staccato u soudu vítězí nad spravedlností, která není jednoznačně prokazatelná, notabene svědkové mohou být nevěrohodní, i doživotí je něco, co by mělo být omezené.

 

Kajínek je údajně vrah. Dvojnásobný. Nájemný. Divné je, že výpovědi dle odborníků jsou často prapodivné, a jistota, že Kájínek zabíjel, není věrohodně z lidského hlediska prokázána. Úmyslně píši z lidského, protože dle právního a jakýchsi tabulek je Kájínek nájemný vrah. Je divné, že nikdy se nenašly takové důkazy, aby to jednoznačně potvrdily. Je divné, že justiční systém neumožňuje v případě pochybností odvolat úplně všechny vyšetřovatele a zkusit jiné, kteří to mohou vyšetřit z jiného úhlu.

 

Třeba porovnat

Jiří Straka (* 1969 Praha) je sériový vrah známý též jako spartakiádní vrah. V rozmezí 17. února16. května 1985 napadl na území Prahy celkem 11 žen, přičemž brutalita jeho útoků se postupně zvyšovala. Nakonec byl usvědčen ze tří vražd, dvou pokusů o vraždu, pěti znásilnění, tří loupeží a pěti krádeží. V roce 2004 byl propuštěn. Žije v anonymitě na severu Moravy, pod jiným jménem, ale s doživotním pocitem hluboké viny za zmařené životy. Pracuje, oženil se, stále je pod dohledem psychiatrů a lidé z domu dobře vědí, že jejich sousedem je »spartakiádní vrah«

 

 Kájínek dodnes nic nepřiznal, nic mimo jednoho údajného svědka nebylo prokázáno, navíc tam bylo mnoho nesrovnalostí.

Na druhou stranu to byl prokazatelně grázl, takže vysoký trest si zasloužil. Zda o něco více či méně neumím a nejsem schopen posoudit. Co však mohu jednoznačně posoudit, je povaha Kalouska. A použiji jeho slova: Kalousek je dobytek, který nemá co v politice pohledávat. Zneužije vše, zneužije každého a pokud má být vzorem elit, tak ten hnůj z našeho státu nevymeteme.

Na závěr si zkuste prosím porovnat lidi, propuštěné z obvinění vraždy a Kájínka, kde soudně byla vina také prokázána, ale pochynosti i po více jak dvaceti létech zůstaly, že se dokonce neví, zda zabíjel a je li tam zrnko pochybností, že to neudělal, milost si po dvaceti létech zaslouží.

Je to však pouze názor, názor můj a je na každém, zda se s tím ztotožní, či nikoliv.

Petr Pokorný

Soudní právo není právo, - POKORNÝ - parat.webzdarma.cz (rok 2001)