V době, kdy prapodivné společenství zbytku pseudodemokratických stran bojuje proti nejsilnější straně, která však nemá ukotvený směr a jejíž jediným ukazatelem je kontrola, kontrola a kontrola, posiluje strana, jejíž ideologický šéf je velice dobře znám: Realisté Petra Robejška o další známou tvář Martina Lanka z bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny.

 

Mentor strany Realisté Petr Robejšek a poslanec Parlamentu České republiky Martin Lank dnes na tiskové konferenci v Praze v Poslanecké sněmovně oznámili, že Martin Lank se stává členem strany Realisté.

„Věřím, že pan Lank bude posilou našeho týmu. Zajímavé osobnosti, které sdílejí názory, hodnoty a program Realistů, jsou pro politiku i pro Realisty přínosem. Při svých rozhodnutích vždy pečlivě vážíme, zda jsou v souladu s našimi principy a cíli. Je zjevné, že v hodnotách, názorech na politiku a společenské dění a na řešení problémů jsme si blízcí. Vždy je dobré rozšiřovat tým o další profesionály ve svých oborech a osobnosti se zkušenostmi,“ říká mentor Realistů Petr Robejšek.

A Martin Lank dodává: „Mé rozhodování nebylo náhlé. Strana Úsvit se už delší dobu ubírá jinou cestou, než bych si představoval.  S řadou zakladatelů Realistů jsem měl možnost se při pracovních a společenských událostech setkávat osobně, zejména s Jiřím Hynkem, který se věnuje stejně jako já otázkám bezpečnosti. Během diskuzí se ukázalo, že je mezi námi výrazná názorová shoda. Šel jsem do politiky proto, abych něco změnil, a to chci stále.

Dlouhodobě jsem měl nabídky od řady jiných politických subjektů – a to jak parlamentních, tak mimoparlamentních. Nakonec jsem se sám rozhodl oslovit Realisty. Sázím na lidi, názory a postoje, kterým věřím - a hlavně, za které se nebudu muset sám před sebou stydět.“

 

Realisté plánují, že Martin Lank bude kandidátem v kraji Vysočina. Realisté budou jednotlivé lídry kandidátů představovat koncem května a v průběhu června, poté, co budou schváleni Sborem zakladatelů.