Nejsou lidi! Jakoby se nám vrátila doba temna, lží, podvodů a kamuflací. Vraťme se o třicet let se stejným úslovím do státu ČSSR: nejsou lidi. Skutečně nebyli? A skutečně nejsou? Ale byli, avšak ne tam, kde se pracovalo. A totéž je dnes.

A zatímco se v pracovní době na stavbách opírali o lopaty a pracovalo se kolem 4hodin denně, soboty a neděle (mnohdy si zedníci odskočili i v pracovní době přes marodku) trávili na melouchách a dřeli jak koně.

A zatímco kanceláře byly naplněny znuděnými dámami, co je otravoval každý prosebník, prodavaček a dalších pracovnic se nedostávalo. Proto se není co divit, že výměna kolejí na bývalé Leninově třídě (dnes Evropské) trvala v osmdesátých létech tři roky a za celou dobu se tam pohybovalo několik znuděných dělníků.

Leninova třída (nyní Evropská)

A výstavba byla prapodivná: panelové domy na Pankráci se stavěly i několik let, zatímco zedníci z cihel měli podobně vysoký dům za první republiky za několik měsíců a s vybavením. Inu zaklínadlo platilo: nejsou lidi.

Pak přišla léta devadesátá, lidé se našli a najednou se měsíc od měsíce měnila tvář naší země a kdo se vrátil za několik měsíců, žasl, kde vlastně je. Lešení rychle mizela, díry v chodnících se opravovaly, krámů a ochotných lidí přibývalo a pak přišla blbá nálada Václava Havla.

 

Dnes opět přišel zvrat: nejsou lidi. Skutečně? Nelže nám někdo? Podívejme se pod pokličku lží Marksové, Hanáka či Dlouhého a můžeme přihodit další "rádobyexperty" v čele s Babišem.

 

 

 Položme si otázku: kolik skutečně přijala Marksová lidí na posílení dávek, když je méně nezaměstnaných? Kolik Babiš přijal kontrolorů na EET? Kolik lidí přijal Chovanec na kontroly kouření, šmírování a údajnou dezinformační činnost - neboli Pomocné stráže VB?

Kolik lidí dělá kontroly kontrol, kolik je poradních organizací na dotace s platem, jako měla Jourová (500 000 Kč měsíčně)? Tyto vícenáklady jsou vyšší, než samotné dotace.

Kéž by nám je Junkers a stalinistka Merkelová  s Macronem zarazili! Všichni Češi na tom zbohatneme!

Pravda, mimo těch, co mlaskají a žerou jako Jourová!

 A nyní si ukažme na příkladu, kde a kdo jsou ti, co nikdy nepracovali, ale natažené ruce mají pořád.

 
 

V České republice je 4442 neziskových organizací dostávajících 24 miliard!

James Cook Languages

Lídr na trhu firemního jazykového vzdělávání. Roční obrat 110 milionů korun, 50 zaměstnanců, 550 lektorů (z toho 350 v Praze) V současné době v think-tanku Evropské hodnoty finalizujeme mapu a seznam konspiračních webových stránek, které pravidelně šíří často pro-kremelské dezinformace. Společnost je známá svými precizními procesy, kvalitní metodikou. Mezi její klienty patří výhradně komerční společnosti, např. T-Mobile, DHL, Socialbakers, RWE nebo Accenture. V roce 1999 ji založili Jakub Štefeček a Ondřej Kuchař. Od té doby nabízí také jazykové kurzy i pobyty v zahraničí. Název je kombinací jejich jmen (James=Jakub, Cook=Kuchař). Více na www.jcl.cz.

 

Evropské hodnoty

Think-tank Evropské hodnoty je nevládní odborná instituce bránící liberální demokracii. Naší vizí je svobodné, bezpečné a prosperující Česko ve střední Evropě, která je pevnou součástí Západu. Pomáháme čelit agresivním režimům, radikalizaci uvnitř společnosti, šíření autoritářských tendencí a extrémistických ideologií včetně islamismu. Jedním ze strategických programů je Kremlin Watch, který má za cíl rozkrývat a čelit jednotlivým nástrojům hybridní války Ruské federace zaměřené proti liberálně-demokratickému systému. Více na www.evropskehodnoty.cz.

 

Člověk v tísni

 

Nevládní nezisková organizace Člověk v tísni se kromě podpory migrantů a kampaní na jejich kladnou mediální prezentaci věnuje ještě něčemu navíc. Organizuje kampaně proti Rusku. Teď je aktuální kampaň, jak odhalit ruskou propagandu. Přečíst si o ní můžete na jejich webových stránkách: článek z 31.7.2015 Pozadí ruské propagandy nebo článek z 10.11.2015 Jak odhalit současnou propagandu? Člověk v tísni připravil pro učitele sadu k mediálnímu vzdělávání  nebo jste mohli přijít na debatu pořádanou Člověkem v tísni 12.11.2015 Současná ruská propaganda - debata. Nebyli zticha ani když Rusko pořádalo v roce 2014 olympiádu v Soči: Sledujte kampaň o lidských právech v Rusku

 

Když to člověk čte, je skutečně v tísni...

 

 

Jenom tyto tři neziskovky odsávají pracovníky v počtu několika set z pracovního procesu a ukrývají se za jakési školení v cizích řečech, zatímco skutečnost je ta, že je to skupina flákačů a udavačů, kteří nikdy nepracovali - dříve se jmenovali SSM a Pomocná stráž VB, ukrytí za bohulibé názvy a sem tam nějakou skutečnou práci. A dohromady je pseudoneziskovek 4442 (v době kdy jsme to ověřovali)

Pro serioznost je mezi nimi několik desítek excelentních, skutečně neziskových, lidem pomáhajícím. Uvedu příklad ARNIKA, která se skutečně kvalitně a dlouhodobě o přírodu a právní ochranu stará. Většinou od srdce - prostě tak, jak by neziskové organizace měly pracovat. A zatím si platíme udavačský hnůj jak v největší totalitě.

Vlastně proč "jak"?

 

 

 Toto ve špičce blokuje celou Prahu - za nekonečnou opravu by někoho měli zavřít!

 

 

 

 

Na závěr perlička: zatímco ti zaostalí komunisti nechali namontovat po celé Leninově třídě "zelenou vlnu" - praxe byla taková, že pokud projedeme kolem semaforu se zelenou, než se dostaneme k dalšímu, bude svítit stejný signál i na něm. Tedy pokud se jedná o některý z hlavních tahů a jeli jsme povolenou rychlostí. https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f6/GreenWave.gif

O čtyřicet let později se pokoušíme totéž vytvořit alespoň pro autobusy na křižovatkách. Inu, pokrok nezastavíš... Co šlo hladce za bolševika, jeví se v současnosti jako velký problém ...

 

Přestaňme platit neziskové organizace a rázem zahraniční pracovníky nebudeme potřebovat. Školy, které vytváří tyto zbytečné flákače zavřít  a o tyto peníze zvýšit platy těm, kteří ve školství vychovávají skutečné odborníky na práci.  Zvyšme o tyto peníze i platy zdravotním sestrám, které musí pracovat na směnný provoz.

Budova FSS, Joštova 10, Hlavní budova

Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity

 

A pak přestane platit úsloví bolševické doby: NEJSOU LIDI!  Na práci...