Nedávno Votápkové a další hvězdy hybridní války tvrdily, že ti ruští trollové a že ten Putin a že to Rusko a že ta demokracie. Hle, opět to byl výstřel z Aurory, neb ve skutečnosti je to u nás! Takže, aby na nás nemohli, urazíme a obviníme Rusáky a pak už se práší za kočárem a ve skutečnosti to dělají zástupci Evropské unie a jejich slouhové.

 

Kdo skutečně dělá hybridní propagandu?

 

 

PRAVDA opět VÍTĚZÍ

 

Opět usvědčeni ze lži navíc nikoliv z údajných "hybridních" zdrojů! A pozorně si přečtěte, co zástupci EU u nás dělají a nejdříve porovnejte:

Americký novinář se dostal do hnízda Putinových trollů • RESPEKT

Svědectví ruského trolla: Za 45 tisíc rublů jsem pracoval pro ...

Můj život s trolly. Pohled do zákulisí ruské dezinformační kampaně v ...

Trollové v kremelském žoldu. Jak vypadá zákulisí ruské ...

Očima kremelského trolla: Rusko zaměstnává armádu internetových ...

Ruská továrna na trolly otevřela před referendem pobočku v ... - Respekt

 

 

Fakta? Je to na nás!

(I zde působil Opus 111, Jiří z Kolína či pod dalšími jmény troll z řady ČSSD - údajně neplacený. Nadával, urážel, až byl vyražen) Jenom je záhadou: je troll ten, co popisuje fakta o Evropské unii, ČSSD, Sobotkovi a podkládá to ucelenou analýzou či komentářem, jak tvrdí antihybridní tým ministra Chovance, nebo urážející a vyhrožující zástupci prosobotkovské, prounijní, proamerické pravdoláskovské ekipy?

 

 AKTUÁLNĚ.CZ

ČSSD i ANO burcují k boji s internetovými trolly své členy, lidovci a zelení shánějí dobrovolníky

Politické strany se stávají stále aktivnějšími na sociálních sítích. Některé dokonce shánějí dobrovolníky či úkolují své členy, aby pod příspěvky vyvažovali negativní komentáře těmi pozitivními. Podle odborníka na sociální sítě Petra Zavorala je nyní nejvíce negativních komentářů pod příspěvky ČSSD, která se snaží zmobilizovat aktivní členy, aby na sítích diskutovali a vyrovnávali negativitu. Podobně je na tom i hnutí ANO. Naopak zelení, lidovci či Starostové hledají pro stejnou činnost dobrovolníky.

Praha - Slova jako tlučhuba nebo trouba a žvanil jsou jen mírnější formy různých nadávek, které se v posledních hodinách objevily v diskusích na sociálních sítích stran či jejich kandidátů.

Aby politici zmírnili negativní náladu u svých profilů, shánějí dobrovolníky nebo burcují členy vlastní strany, aby se do debat zapojili a vyvažovali nadávky pozitivními příspěvky. Příliš mnoho vyhrocené kritiky totiž může strany před podzimními poslaneckými volbami poškodit. To platí zvláště v situaci, kdy lze v boji o sněmovnu využít toho, že na sociálních sítích existuje řada falešných profilů.

Podle Petra Zavorala, jednatele společnosti Yeseter, která sociální sítě analyzuje, jsou aktuálně pod palbou negativních komentářů nejčastěji sociální demokraté kolem premiéra Bohuslava Sobotky. Ti také zalarmovali velkou skupinu členů, kteří mají na internetu vytvářet lepší obraz ČSSD. Bývalý volební manažer strany Jan Birke před časem požádal devatenáct tisíc stranických kolegů, aby se do diskusí zapojili a pomohli.

"A je jich hodně, je to armáda lidí. V tuto chvíli jsou aktivní pouze někteří členové, ale i konkurence je velmi aktivní a my musíme být lepší," řekl tehdy Birke. Kromě toho se debat formálně účastní i tiskové oddělení Lidového domu, které případné vulgární příspěvky na Facebooku nechává skrýt. "Snažíme se do konverzací zapojovat a na komentáře v co největší možné míře reagovat," popsal postup mluvčí Lidového domu Mikuláš Klang. 

Velmi podobně se do diskusí zapojují i lidé z centrály hnutí ANO, kde má sociální sítě na starosti marketingový odborník Marek Prchal. Diskutují s těmi, kdo mají zájem a koho vyhodnotí jako nerozhodnutého voliče. Vyloženě nesnášenlivé příspěvky nechávají podle Prchala být. Výjimečné je však ANO v tom, že čas od času domluví Andreji Babišovi osobní setkání s někým z jeho internetových kritiků. Babiš sám říká, že i v jeho případě přibývá lidí, kteří mu nadávají, a je proto potřeba na ně reagovat.

 

Co je úžasné a nelze zjistit, zda je to úmyslně, či omyl admina správce - pitomec, který nás přesvědčí o frašce z Haškova Švejka: Poručík Dub po odchodu Švejkově byl ke všemu ještě tak pitomý, že vojáky upozorňoval na jeden sestřelený rakouský aeroplán, na jehož kovovém ráfu bylo zřetelně vyznačeno „Wiener Neustadt“. „Ten jsme Rusům sestřelili u Lvova,“ řekl poručík Dub. Tato slova zaslechl nadporučík Lukáš, který se přiblížil a hlasitě dodal: „Při čemž oba ruští letci uhořeli.“ Pak odcházel dál beze slova, pomysliv si, že poručík Dub jest kus dobytka.

 

Prosím porovnejte


 

Ale, aby to přece jenom nebylo na nás, protože ti z Ruska a jejich obhájci - proruští trollové...

Zavoral je přesvědčený, že výsledek nadcházejících voleb skutečně bude záležet především na tom, jak strany zvládnou vlastní prezentaci na internetu. "Je to velmi významné, opravdu to ovlivňuje tak závažná rozhodnutí, jako jsou volby," uvedl expert. Sociální sítě a nejrůznější internetová diskusní fóra podle něj výrazně ovlivnily parlamentní volby na Slovensku a loňské americké prezidentské volby. Silný vliv internetu využívá i ruská propaganda.


A tak se sluší dodat na závěr, že přes všechny "to oni, ne my", se dá lehce zjistit dvě polohy: fantasmagorie, že ve Švýcarsku jeden "machr" spočítal ruské trolly, protože ti píší kladně o Rusku, druhá je o tom, že se přiznali trollové (trollice), že pracují za 45000 rublů, když platy  nedosahují většinou ani polovinu.  (vyšší jsou 27000 rublů) I to je prý důkaz, jak Putin je zákeřný...

 

Je jaro, blbost kvete, byl krásný kreslený vtip. Ale vždyť už je léto! Před čtyřmi léty to byl Nečas a ODS. Zajímavé, že to se o Rusku nepsalo. Ale protisobotkovské útoky jsou od Putina...