To, co dokázaly tyto tři osobnosti v období těžkého vydírání, politických zločinů a podrazů, je neuvěřitelné. A následující hodnocení není založeno na pocitech, ale jasných, relevantních důkazech, takže ani jakási "antihybridní" pomatená protikampaň nemá šanci hodnocení zesměšnit.  Důkazy jsou i pro proamerické, antidemokratické psychopaty nezpochybnitelné.

Pro upřesnění: v devadesátých létech bylo ve světě také několik silných osobnosti, ale zde je začátek hodnocení dán miléniem. Dejme galantně přednost ženě a předložme důkazy, proč se jednoznačně vklínila mezi dva muže.

 

Elvira Sachipzadovna Nabiullinová ( Эльвира Сахипзадовна Набиуллина) je 6. guvernérka Centrální banky Ruské federace úřadující od 24. června 2013

Přidejme příběh, který ukazuje pointu

Rubl v úterý 16. prosince 2014 zahájil obchodování vzestupem vůči dolaru o devět procent na 58,60 RUB/USD, brzy ale obnovil prudký sestup. Po poledni SEČ překonal poprvé hranici 70 rublů a o zhruba hodinu později už byl nad 80 rubly s denní ztrátou asi 18 procent. Vůči euru se poprvé přehoupl přes hranici 100 rublů!

A dejme tentokrát slovo Bloombergu, co bylo dál, přestože západ si už byl jist, že Rusko je na kolenou:

Bloomberg popisuje zajímavou story o Elviře Nabiullinové, šéfce ruské centrální banky: 16. prosince, tedy v den, jemuž ruští obchodníci říkají Černé úterý, sledovala na svém tabletu, jak trhy reagují na prudké zvýšení úrokových měr, o němž rozhodla.  Všichni kolem ní ji žádali, aby intervenovala, ale ona se rozhodla jít do rizika a řekla, že ne, Rusko už dál nebude bojovat proti trhům, jen ať se spekulanti spálí, musí dostat za vyučenou. A trh porazil spekulanty. Ruský trh!! (čtěte zde)
 

A její rozhodnutí bylo tak excelentní, že "ač je cena guvernéra roku občas symbolická", tentokrát byl celý svět v úžasu, co si dovolila tato "Velká malá žena" a bez zaváhání se stala guvernérem roku 2015. Udělala přesně to, co nutně potřebovala ruské ekonomika a nikoliv, co si přál Wall Street. Rozzuřila několik prominentních politiků v čele s Mc Cainem - senátorem USA, ale odborníci a občané ji vysekli hlubokou poklonu.

Guvernérem centrální banky roku je Ruska Nabiullinová

Pomohla stabilizovat ruskou ekonomiku v době propadu cen ropy na světových trzích a západních sankcí vůči Rusku. Časopis ji rovněž pochválil za to, že ruský bankovní sektor očistila. "Šoková terapie zabrala," uvedl časopis k obezřetné měnové politice, kterou Nabiullinová prosadila. Mimo jiné totiž umožnila, aby kurz ruského rublu výrazně oslabil (v podstatě navázáním na ropu) a mohl projít značnými výkyvy, což se v dané situaci ukázalo jako vhodné střednědobé řešení.  V e-mailu zaslaném v reakci na ocenění podle agentury Reuters uvedla, že je pro ni ocenění velkou poctou. Cena jí byla předána osobně v říjnu během podzimního zasedání Světové banky a Mezinárodního měnového fondu v Peru.

 

 

Psát o Vladimíru Putinovi - prezidentovi Ruska by bylo nošením dříví do leda. Přesto si důvod vyhlášení letmo zopakujme.


Vladimír Putin převzdal zemi v dezolátním stavu. Přímo v rozvalu. Reforma za Jelcina prováděná Jegorem Gajdarem byla sice skvěle připravená, ale ochrana státu byla nulová, spíše naivní. A tak si už západní státy v čele s USA a opět Polskem parcelovaly a porcovaly ruské (sovětské) území a právě díky naivitě Jelcina a důvěřivosti ruské vlády, kteří zahodili jakýkoliv pud sebezáchovy, se jim to až do roku 2000 dařilo. A zatímco prezident USA Clinton naléval vodku Jelcinovi a přiváděl ho do alkoholické extáze, ekonomický stát Rusko přecházel do rukou USA, neziskové organizace z USA tam řídily "novou demokracii" a petrodolary úspěšně putovaly z Ruska ven.


Účet bez hostinského
Když už Rusko vypadalo, že se rozdělí na tři části, z nichž západní připadne Polsku a ta nejbohatší na suroviny USA, nastoupil Vladimír Putin a všechny grázly z Ruska vyhnal. Tím samozřejmě v USA a Polsku rozpoutal šílenou nenávist a vláda USA nasadila všechny páky, aby Rusko rozdrtila. Podrazy stíhaly podrazy, zločiny zločiny, ratingy byly nasazeny tak, že nikdo s Ruskem nemohl vytvářet beztrestně jakoukoliv ekonomickou činnost a vše se svádělo na to, že "ten Kágébák" chce návrat ke komunismu. Neboli ruské jaro, které mělo navazovat na Jugoslávii současně s "arabským jarem" Putin rázně zastavil a Rusko přes malou krizi po patnácti létech (a zločinných sankcích USA) nekompromisně vede k budoucí prosperitě. A že přes americkou špínu je už Rusko z krize venku dosvědčují nejenom čísla z Ruska, ale i z MMF a především v aktivitách na mezinárodní scéně.

(Pro objasnění - rok 2000 a špína, kterou prováděly USA včetně utajeného vytváření amerických základen na konečné řešení přepadením Ruska mnohé občany střední a východní Evropy vyléčila a probudila ze sna a nenávist k bývalému Sovětskému svazu se prudce začala snižovat, zatímco obdiv k USA přecházel a přechází až v chronickou nenávist směrem k zabijákům z Pentagonu, o kterých jsme ucelené informace až do roku 2000 neměli a bohužel také trochu naivně nalétli. Válka v Jugoslávii, počet základen USA a jejich mocenské ambice námi otřásly natolik, že jsme si sedli ke všem dostupným faktům a s hrůzou zjistili, o co se skutečně jedná.)

Takže za politické vedení a vyvedení Ruska z naivního marasmu a obrácení trajektorie je Putin naprosto zaslouženě jedničkou ve světovém měřítku. A že odvážným a silným štěstí přeje lze snadno doložit dosazením guvernérky Nabiullinové do nejvyšší bankovní funkce, jejíž kvality byly popsány výše.

 A je zde třetí osobnost, která je upozaděna pouze tím, že je v čele relativně malého státu.


Prezident Maďarska - Viktor Orbán: bojovník proti komunistické zvůli, aby stejně jako Putin převzal rozvrácenou, zbídačelou zem, (80% zadlužení HDP) aby ji po sedmi létech mohl pyšně ukazovat jako hrdou, úspěšně stoupající společnost, kdy už Maďaři nemusí chodit s prosíkem a žádat o žvanec do úst, ale naopak sami ukazovat, že tvrdou prací lze mnohé změnit. (Nikoliv žebrotou a odpouštěním dluhů jako Poláci) A právě z Maďarska před nástupem Orbána je dnes již celosvětově znám výrok: "Lhali jsme ráno, lhali jsme večer, lhali jsme víc než komunisti" kdy ekonomika byla ve stejně katastrofální situaci jako ruská a navíc šíleně zadlužená.
A kroky, které prosadil, byly stejně dramatické jako v Rusku: nasadil páky na zločinné banky, které vyváděly peníze mimo území Maďarska, vyhnal neziskové organizace, které tyly z naivního vedení státu a bezmezné důvěry v božství k západním politikům či "skvělé a neomylné demokracii současného typu" (naposledy frontální útok proti nadaci Sorose - podvraťáka a zločince) a zasadil se o vzestup přes všechny ústrky, vydírání a vyhrožování vůdců Evropské unie. On prosadil mimořádné daně na zločinné vykrádání země a vyvádění peněz k matkám, aniž za to ti, co zisky skutečně vytvořili - občané Maďarska - něco měli. A výkřiky, že je to proti poučkám západních ekonomických a pravicových expertů hodil za hlavu. Okrádání není ani levicové, ani pravicové. Je to prostě zlodějna a on proti této zlodějně nasadil daně způsobem, že se jim okrádat Maďary už nevyplácí.

(Mimochodem, co je to za ekonomický systém, když majitel Amazonu Bezos soutěží s Bilem Gatesem, kdo má víc multimiliard, zatímco  zaměstnanci nemají ani na normální činži a založení rodiny?)

Jeff Bezos
Amazon.com
Výsledek obrázku pro bezos
Jeffrey Preston „Jeff“ Bezos je americký podnikatel; zakladatel, prezident a výkonný ředitel amerického obchodního portálu Amazon.com.


Objektivně řečeno nemáme šanci ohodnotit ty, kteří někde v rozvojových státech a kde dokonce zuří války by mohli být ještě většími osobnostmi. Ale tam, kde je civilizace, není nikdo, kdo by se mezi tyto tři v jednadvacátém století mohl vklínit, či alespoň se jim přiblížit. Zato šmejdů a patolízalů bychom mohli vypsat na celou knížku. Stačilo by však, aby západ zrušil komunistický systém dotací a hned by tento sliz vyplaval na povrch. Ale o tom až někdy příště.

 


Prostě volba těchto tří osobností světa 21. století je důkazně nezpochybnitelná a plně zasloužená.